Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes cégeknél miért ennyire...

Egyes cégeknél miért ennyire tabu a home office még az IT szektorban is?

Figyelt kérdés

Egy nagy multinál dolgozom, egy kb 30 fős fejlesztő csapatban. Mostanában elég sok panaszt kaptam hogy túl sokat vagyok home officeban(havi kb 4 napot, akkor is betegség miatt), illetve hogy nem 8-tól 17-ig dolgozok. Hanem 10-től 19-ig. Ezekmiatt a kirugásom is megkecsegtették.

Viszont hozzátették, hogy a munkámmal amúgy semmi baj, megvannak velem elégedve...


A főnök viszont teljesen annak a híve, hogy mindig legyünk szem előtt, mert akkor látja mit csinálunk, mert HO-ban biztos csak elcsaljuk az időt és nem dolgozunk... Közbe a home office alatt sokkal többet dolgoztam, mert nem volt sok zavaró tényező jelen.


Mit tudok ezzel csinálni? Elég frusztráló egy helyzet. Nálatok van ho lehetőség?



2022. dec. 8. 12:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
34%

"az ember a legritkább esetben van igazi barátságban a kollégákkal"

Hát igen, és full HO esetén ez garantáltan így is marad.

Nekem mondjuk elég sok volt és jelenlegi kollégából haver lett.

Az első munkahelyemről már 13 éve eljöttem, de még mindig összejárunk az ott megismert jó arcokkal.

Ahogy egyetemről is megmaradt egy baráti kör, nem úgy álltam hozzá, hogy csak letudjam a vizsgákat, majd az általános iskolai barátaimmal kiélem a szociális igényeimet :D

2022. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%
21 neked miért fáj ha van akik szarnak az irodai hangulatfelelősökre? Nincs elég ember az ebédlőben aki nevessen a béna vicceiden?
2022. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

#21 Te valószínűleg extrovertált ember vagy, aki könnyen barátkozik és a társas összejövetelek feltöltenek energiával. Valószínűleg sok barátod van.


De egy introvertált ember nehezen barátkozik, általában van pár sokszor gyerekkori barátja, akikkel remekül elvan, de a "kötelező barátkozós" szociális helyzetek, mint pl a csapatépítők inkább merítik az energiáját, semmint feltöltik. Ők is el tudnak beszélgetni a kollégákkal, de többnyire barátság nem alakul ki, mert az nem elég alap, hogy egy helyen dolgoztok.

2022. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
26%

#22 #23: nem, egyáltalán nem vagyok extrovertált, sőt kifejezetten zavar az irodai zaj, HO-ból hatékonyan tudok dolgozni, az népes irodából nem.

Viszont remote teljesen esélytelen beilleszkedni egy közösségbe, mápedig egy munkahely azért közösség, akármennyire is próbáljátok tagadni.


Én pont hogy olyan vagyok, aki nehezen ismerkedik, a small talk aztán végképp távol áll tőlem.

De egy normális munkahelyen tök értelmes emberekbe lehet amúgy belefutni.

Szerintem aki nem képes heti vagy legalább havi 1 alkalommal betolni az arcát az emberek közé, az elég gyanús.

Nyilván vannak olyan helyzetek, hogy külföldre dolgozol remote, mert 2-3x annyit fizetnek, több ilyen barátom is van.

Eleve szinte az összes barátom introvertált (azok is, akiket munkahelyeken ismertem meg). De aki már régóta nyomja a remote munkát, nem csak a covid óta, mind teljesen befordult, és a saját világában él. Van aki már híreket sem olvas, van, aki pszichiátrián is járt már, mert bekattant.

2022. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
82%

"Viszont remote teljesen esélytelen beilleszkedni egy közösségbe, mápedig egy munkahely azért közösség, akármennyire is próbáljátok tagadni."


Nem kell beilleszkedni semmilyen kozossegbe, ha remote dolgozol. A munkatarsaiddal kell tudni hatekonyan kommunikalni munkaval kapcsolatban es ennyi.

2022. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
73%

24# Amúgy ... teljesen mindegy, hogy te bent szeretsz dolgozni vagy éppen otthonról. Az a jó ha a cég megadja neked a választást.


Sok ember úgy van, mint te és szívesen jár be az irodába. Van aki szimplán csak azért mert otthon az asszony, meg gyerekek és kell egy teljesen elszerapált rész a munkának és persze ezen kívül még sok már érv van a bejárás mellett.


Tehát ha egy olyan céghez mész, ahol engedik a full HO-t, akkor is simán még betudsz menni az irodába és tudod fejleszteni a kommunikációs képességeidet.


Szóval nem értem mért ellenkezel a többiekkel.

2022. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem akarod érteni. Szerintem nem is fogod.

Én is a HO mellett vagyok, csak nem a full-remote.

2022. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem fekszik a full-remote, másnak nem, nincs ezzel baj.

Én pl. remekül el tudok csevegni a kollégákkal Teams-en keresztül is. Attól, hogy személyesen nem találkozunk csak évente egyszer, még tudok csapatban dolgozni. Meghát én ha akarnék se tudnék bejárni, mert 380km-re van az iroda.

2022. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
*másnak meg igen.
2022. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

"Van aki már híreket sem olvas, van, aki pszichiátrián is járt már, mert bekattant."


Én meg attól kattanok be, hogy olvasom a híreket.

2022. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!