Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyes cégeknél miért ennyire...

Egyes cégeknél miért ennyire tabu a home office még az IT szektorban is?

Figyelt kérdés

Egy nagy multinál dolgozom, egy kb 30 fős fejlesztő csapatban. Mostanában elég sok panaszt kaptam hogy túl sokat vagyok home officeban(havi kb 4 napot, akkor is betegség miatt), illetve hogy nem 8-tól 17-ig dolgozok. Hanem 10-től 19-ig. Ezekmiatt a kirugásom is megkecsegtették.

Viszont hozzátették, hogy a munkámmal amúgy semmi baj, megvannak velem elégedve...


A főnök viszont teljesen annak a híve, hogy mindig legyünk szem előtt, mert akkor látja mit csinálunk, mert HO-ban biztos csak elcsaljuk az időt és nem dolgozunk... Közbe a home office alatt sokkal többet dolgoztam, mert nem volt sok zavaró tényező jelen.


Mit tudok ezzel csinálni? Elég frusztráló egy helyzet. Nálatok van ho lehetőség?



2022. dec. 8. 12:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Még kezdő vagyok, így nincs feltétlenül rálátásom az egész iparra, de ahol dolgozok (kb 20 fős kicsi cég) ezt az indokot mondta a főnököm, hogy mért nem mehetek home officeba, maximum heti 1x.


"Ha meg akarlak keresni valamivel kapcsolatban, akkor nagy eséllyel elfelejtem, mert sok a dolgom, de ha beléd botlok az irodában, akkor eszembe fog jutni és így sokkal jobb ha bent vagy. Meg ha elakadsz vagy valaki a környezetedben, akkor könnyen tudtok egymásnak segíteni."


(Persze, a pontos megfogalmazásra nem emlékszem, de ez volt a lényege)


Nem is kell mondani 6 hónap alatt 1x sem beszéltünk előre beütemezett meetingen kívül. Nyílván már keresem is a következő helyet.

2022. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

#11: amúgy ezekre pont hogy jobb is a céges chat, mert ott nehezebben feledkezel el valamiről.

Nyilván van az a környezet, ahol sokkal hatékonyabb bent lenni, de a legtöbb szoftverfejlesztés nem ilyen.

2022. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
0%
Mert HO-ban a legtöbben lófaxt sem csinálnak.
2022. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgoznék ilyen ótvar helyen. Gyorsan kezdenék keresgélni új munkahelyet.


#11: Jó nagy bohóc a főnököd. :D Ez van mikor teljesen inkompetens, kretén emberek kerülnek vezető pozícióba. Ilyenkor áldom az eget, hogy normális főnököm van.

2022. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Otvar hely toxic legkorrel. Ugy hagynam ott a picsaba, hogy csak neznek. Engem is vissza akartak rangatni covid utan 50-50 felosztassal. Fel evig mondtam, hogy ha meg merik csinalni felmondok. Megcsinaltak, felmondtam.
2022. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem egyformak a cegek. Egy Microsoft-nal, Meta-nal vagy Amazon-nal pl. rengeteg a 100% remote lehetoseg, Apple-nel meg egyaltalan nincs, ahogy pl. Musk cegeinel sem. Egy Stripe, Reddit, Spotify vagy Dropbox pl. kifejezetten remote first cegek, a hedge fund-oknal meg szinte sehol nincs full HO. Valamilyen atmenet meg szinte minden cegnel van mar. Lehet valogatni.
2022. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan helyet, ahol a főnök azért rendel be az irodába, hogy mikromanagelhessen úgy hagynék ott, hogy csak úgy porzik!


Fejlesztőként manapság feldobsz egy 5 forintost és 10 állásajánlaton landol. Se szeri se száma a full HO melóknak, ahol csak az a lényeg, hogy jól dolgozz. Engem pl. úgy vettek fel, hogy online ment minden interjú, kamera nélkül, a cég 400 km-re van, a főnököt meg fél év után láttam először.

2022. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember társas lény, meg a hozzam hasonló full introvertalt embereknek is szüksegük van a közösségre, egy videókonferencia nem tudja pótolni."

Az odáig rendben van, hogy az ember társas lény, de valljuk be: az ember a legritkább esetben van igazi barátságban a kollégákkal. Én is inkább eljárok a régi barátokkal sörözni, mint a kollégákkal.

2022. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez a társas lény fasság nagyon szép nagyon jó. Járjál akkor be. Csak ne legyen már annak is kötelező, aki nem akarja. Senki nem azért ágál hogy “tilcsák be” az irodát, hanem annyi az igény, hogy hadd döntsem már el én, ha már elvileg alkalmazott vagyok, és nem rabszolga.
2022. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Én társasági lény vagyok, de full lesz*rom a munkatársakat, ezért vok HO-ban. A társasági életem kiélem munka után, általam választott emberekkel. IT szektorban dolgozok. Sok az eszkimó, kevés a fóka.
2022. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!