Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek az otthoni...

Mi a véleményetek az otthoni online munkavégzésről?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, h le fognak százalékolni. Mivel a rokkantsági nyugdíj elég kevés,ezért szeretnék még egy kis jövedelemhez jutni.

Van a Facebookon egy-két oldal, amely kimondottan ilyen munkákat ajánl fel.

Viszont ahogy látom, szinte mindegyiken a bérezések elég hihetetlennek tűnnek.

Szerintem túl magasak.

Nem lenne ez baj,csak nem-e vmi átverés?


2023. jan. 30. 11:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%
A rokkantsági nyögdíjig helyesen írni megtanulni teccikérteni.
2023. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván átverés, vagy az apróbetűs rész nincs kihangsúlyozva nagyon...


Én nem dolgoznék otthonról se sokat, inkább olyan cégek kellenének akik a felhasználói szokásaimért fizetnek...


Pl: Konkurens, biztonságból pénzt csináló cég stb...


Nem vagyok egy nagy vaszizdasz infó terén, de valahogy mindíg ráérzek előbb utóbb, hogy hogyan kerüljem meg ha valami idegesít! Pedig sosem tanultam ilyesmit.

2023. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bedőlni a Facebookon reklámozó távmunkáknak. A 99%-a (túlzás nélkül) hazugság, vagy olyan piramisjáték, amit ők természetesen kikérnek magukat, mert nem piramis, hanem magad alá kell gyűjteni az embereket, de bárki elérhet többet, mint az, aki beszervezte. (Szóval piramis.)

Aztán van a másik fajta, amikor valamennyit be kell fizetni, és 100x annyink lehet, ha keményen nem csinálunk semmit. Bármennyire is kecsegtető, ez mind átverés.

Az az elsődleges probléma, hogy valamire való, szakértelmet nem igénylő távmunka nem igazán van, csak akkor, ha mi magunk megteremtjük a feltételeit, és hirdetjük a szolgáltatásainkat, amihez értünk. Akár varrás, fizikai munka, informatikai segítség, tanácsadás, stb.

Esetleg call center szokott keresni otthonról dolgozó ügyintézőt.

2023. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezek átverések, de nagyon sok cég van, ahol bizonyos munkakörökben simán tudsz szinte 100%-ban online dolgozni.


Pl.: Ha egy multinál customer support-os vagy és egész nagy csak levelekre válaszolsz.


Barátnőm most pont a nappaliban csinálja ezt és az ő pozíciójához kell más csak érettségi és kompetencia.


Rengeteg munkakör van, amit tudsz online végezni és a cégek kezdenek rájönni, hogy egyszerűbb laptopot adni az alkalmazotnak, meg havi 20 ezer home office támogatást, mint a belvárosben fentartani egy óriási irodát.


Én is most kezdek egy olyan munkát, ahol nagy részt online tudok dolgozni IT-n belül.


Ha abszolút nincs tapasztalatod olyan munkakörben ami online végezhető, akkor elmennék a helyedben sima customer supportra egy nagy multihoz.


Ha nincs érettségid, akkor meg megcsinálnám, hiszen van egy csomó időd otthon az önfejlesztére, mert nem tudsz dolgozni. Meg logikus is, hogy ha a testedet nem tudod használni munkára, akkor valami értelmiségi munkát kell találnod. Így mondjuk az egyetemet sem lőném ki távlati tervekből.


Egyetemet is tudsz levelezőn csinálni, tehát nem akadály, hogy mellete főállásban dolgozol, sőt az egyetem nem hogy ingyenes lehet, de megfelelő átlaggal és a te leszázalékolt státuszoddal lehet még támogastást is tudsz kapni. Persze ez nem tudom, hogy levelezősöknek adnak-e. A nappalisoknak biztosan!


Nem tudok rólad semmit, de ha mondjuk 40 éves vagy, akkor simán megérheti egy ilyen lépés, amivel következő 4-5 évben szenvesz és alig élsz meg, de utána bebiztosítod magad például egy IT-n belüli karrierrel.


Hiszen ha most leszázalékolnak, akkor valószínűleg nem fog javulni a helyzeted és így gondolnod kell a következő 20 évedre vagy akárhány van még hátra.

2023. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
26%

"Nem tudok rólad semmit, de ha mondjuk 40 éves vagy, akkor simán megérheti egy ilyen lépés, amivel következő 4-5 évben szenvesz és alig élsz meg, de utána bebiztosítod magad például egy IT-n belüli karrierrel."


40 éves + 4-5 év képzés = 45 lesz a csóka és akkor kezdődik az ÁJTÍS karrier... hát világos. Mikor máskor...


ember, mit szívsz?

2023. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

5# Ja, de mondjuk ha home officeból keres nettó 300-at, ami rettenetesen kevés, de ha nagyon jó akkor ennek dupláját 5 év után (amiben benne van a képzés ideje) akkor az 100% jobb, mint a 0.


Én diákként többet keresek ITban, mint egy Pest megyei állami intézmény vezetője 20 év tapasztalattal.

(Egyik családi ismerősünk így tudjuk pontosan mennyit keres)

2023. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%

eleve ott kezdődik hogy egy 40 felettivel kb szóba sem állnak semmiféle értelmes helyen. Takarítani minimálbéres portásnak stb még jó...


"Ja, de mondjuk ha home officeból keres nettó 300-at, "


És KETTŐ szakirányú diplomával Pesten 300 BRUTTÓ KAPOK (GBM) de azt is csak jan 1-tpől előtte kemélny 260 bruttót kaptam-.


2 diploma, Pest és lassan 20 éve a pályán. 2005ben helyezkedztem el...

260 bruttó (volt dec 31-ig..)

2023. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

7# Igen, ezért is soha sem késő a váltás. Én diákként 2.36x annyit keresek mint te SZJA visszatérítés nélkül.


Nyílván ezzel nem megsérteni akarlak, de ez egy tökéletes példa, hogy akár 40 fölött is bizonyos munkáknál, nem hülyeség egy váltás, hogy más szakmán belül kezdő legyél.


A kérdező esetében pedig ez abszolút realitás, mert vagy tanul valamit és szerez egy otthonról végezhető munkát vagy semmit nem csinál.


A semminél mindenképpen jobb.

2023. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Ja, a br 300-at új béredet nézve, csak 2x annyit keresek.
2023. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
56%

"nem hülyeség egy váltás“


ÉS HOVA azt elárulod? Mikor már nálunk is, a 35 feletti emberek életrajza kb olvasás nélkül megy a kukába.. mert ÖREG. nem kell. Ha akármilyen végzettsége van, akkor SE kell.

HOVA VÁLTSAK? HOva kellek? Szart lapátolni?

2023. jan. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!