Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az AI el fogja venni a program...

Az AI el fogja venni a programozók munkáját?

Figyelt kérdés
Már nem egy cikkbe futottam bele, hogy ez várható..hogy a techóriások (nevükön most nem nevezem, de szerintem mindenki tudja) is az elmúlt időszakok nagy (több tízezres) létszámleépítéseit az AI miatt tették...és várhatóan ez a jövőben csak folytatódni fog...a technológiai szektorban várhatóak a legnagyobb létszámleépítések, elvileg..de a pénzügyi, marketing és hr szektorok is ugyanúgy érintettek..mekkora szívás már, vagy Ti hogy látjátok? Lesz még 5 év múlva programozóra szükség? Vagy már inkább mást érdemes tanulni? De mégis mit? (én karrierváltó vagyok, és pont szoftverfejlesztő vagyok de még csak 1 éve..csak hát fene se gondolta volna, hogy lehet kell majd újra karriert váltani, ha itt az AI nagyon...na értitek, kicsit azért parázok)

2023. febr. 4. 04:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Digitális oktatás, önkiszolgáló kasszák.. a világ változik.
2023. febr. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2023. febr. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
:)) persze, aztan majd az utcasepregetok fogjak az ait programozni :))
2023. febr. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem az AI előretörése az, ami miatt leépítenek a tech cégek. Ez annál azért jóval komplexebb. Rengeteg ágazatban van fölösleges munkaerő foglalkoztatva, ebben a tech cégek, és bármilyen cégnél a hr osztályok jó példák.
2023. febr. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
36%
4 es szted az hogy ekkora hilyesegeket beszelsz es ekkora pontozasod van a gyakorit meltatja?
2023. febr. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Minden számítógép annyit tud, amennyit megtanítanak neki. Szóval nem.
2023. febr. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
#5 Irigy vagy egy negyed karikára a gyakorin? Mik vannak, esetleg az említett rétegbe tartozol? :D Vicc.
2023. febr. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kevesebb bér kell majd ilyen területre,(és majd sok másra is) de azt nem hiszem, hogy a közeli jövőben. Szerintem ezért nem kell aggódnod.
2023. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Lehetségesnek tartom, hogy a távoli jövőben a feladatok egy részét el fogja tudni látni az AI, viszont jelenleg nem tud komplex programkódot fejleszteni, így a helyedben nem aggódnék.


Egyébként a programozói állások rendszerint nem szűnnek meg, hanem áthelyezik alacsonyabb költségű országba, avagy pár évre befagyasztanak projekteket, mert nem tudják pénzügyileg finanszírozni a csökkenő bevétel miatt.


Arról nem is beszélve, hogy a fejlesztők olyan emberek, akik folyamatosan tanulnak, képzik magukat és bármikor képesek más témakörrel foglalkozni. Feladat mindig lesz, csak átalakul. AI-t is kell fejleszteni, ellenőrizni, tesztelni, karbantartani.

2023. febr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Hulye cikkeket olvasol. Bar tegyuk hozza, hogy en szakmabelikent egyetlen ilyet sem lattam, szoval alapbol ketkedve fogadom ezt az allitasodat.


Az AI altal keszitett scriptek eszkozok, amiket a programozo tud hasznalni a munkaja soran. Ami lehet helyes es hibas is, a programozonak kell ellenorizni, beepiteni.


A fenti erveles olyan, mintha azt mondanad, hogy nem lesz szukseg parasztra, mert van mar traktor.

Mikozben annyi valotzik, hogy a gazda megtanulja kezelni es felul a traktorra, es hatekonyabban fog dolgozni.

Foleg, hogy a laikusoknak most felfedezett chatgpt az ujdonsag, mikozben mar van olyan, hogy github copilot, tabnine, tobb tucat AI-tamogatott segedeszkoz, amivel (megfelelo specifikacio leirasa utan!) kepesek vagyunk gyorsitani a munkankon.

2023. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!