Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az AI el fogja venni a program...

Az AI el fogja venni a programozók munkáját?

Figyelt kérdés
Már nem egy cikkbe futottam bele, hogy ez várható..hogy a techóriások (nevükön most nem nevezem, de szerintem mindenki tudja) is az elmúlt időszakok nagy (több tízezres) létszámleépítéseit az AI miatt tették...és várhatóan ez a jövőben csak folytatódni fog...a technológiai szektorban várhatóak a legnagyobb létszámleépítések, elvileg..de a pénzügyi, marketing és hr szektorok is ugyanúgy érintettek..mekkora szívás már, vagy Ti hogy látjátok? Lesz még 5 év múlva programozóra szükség? Vagy már inkább mást érdemes tanulni? De mégis mit? (én karrierváltó vagyok, és pont szoftverfejlesztő vagyok de még csak 1 éve..csak hát fene se gondolta volna, hogy lehet kell majd újra karriert váltani, ha itt az AI nagyon...na értitek, kicsit azért parázok)

2023. febr. 4. 04:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
63%
Aki ezt a következtetést vonta le 1-2 cikk kapcsán, az a felszínét se kapargatja a programozásnak.
2023. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz történik, mint az ipari forradalomban a fizikai munkával. Igen, sok-sok embernek el fogja venni a gép a munkáját, és helyettük kevesebb, magasabban képzett gépkezelőre lesz szükség. Ehhez időre van szükség, de igen, elkövetkezik. A ChatGPT / GotHub Copilot azonban nagyon messze vannak még ettől.


Én egyébként pont azzal foglalkozom, hogy gazdasági szakemberek munkáját könnyítem meg gépi tanulással. Egyelőre nagyon messze vagyok attól én is, hogy elvegyek bárki munkáját. Inkább csak segítem.

2023. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Az elbocsájtások azért vannak mert az utóbbi pár évben túl sok embert vettek fel a tech cégek eszetlenül.

Programozók nem maradnak sokáig munka nélkül mert szinte minden ágazatban szükség van rájuk.


AI tud scripteket írni de ezek azért elég limitáltak, és tele vannak hibával. 5-10 év múlva talán jobb lesz, de még akkor se hinném hogy programozókat váltana le. Szerintem inkább csak egy eszköz lesz amit használni tudunk majd programozás közben.


Mire a programozói állások veszélybe kerülnek addigra az állások 50% a megszűnne

2023. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%

Olyan feladatokat nem fog tudni betölteni (a közel jövőben) az AI amelyeknél alap a személyre szabottság.

Ahogy pl rajzolónál, tervezőknél is az ügyfél fejében lévő elképzeléseket kell átemelni képek, alkotások formájában és bizony hosszú távon tartani vagy azt a stílust, formavilágot stb t tartani kell.


Pl egy képregény, webdesign, egyedi menük stb.


Az AI miatt pont, hogy a határok kiélesednek.


Az amatőrökhöz átesnek a középszintű személyek, a profikat pedig keresni fogják, jobb pénzekkel megfizetve.


A messzebbi jövőben, HA az AI gondolatolvasásból megvalósítja a dolgokat, na akkor lesz gond.

A legkevesebb gond a munka lesz.


Jelen mesterséges intelligencia se veszélytelen, nemhogy az a szintű.

S reméljük nem kerül mesterséges testbe az önálló mesterséges öntudat, amely fejlesztené önmagát.


Veszélyes vizekre evezett az emberiség.


A saját testünk, agyunk működését se ismerjük 100%-ban...


Önmagában azzal a gondolattal is eljátszottam, milyen lenne egy AI kombinálva az emberi aggyal. Milyen jó lenne egy kis adat bővítéssel egy full szakmát vagy bármit kitanulni, amit pl lementenénk pár kattintással.

A tudásvágyamat kielégítené?


Persze ez csak játszadozás a gondolatokkal. A jó dolgoktól egészen a pokolig.


Pillanatnyilag gyors kisegítő szerepben van az AI.


Bennem viszont hosszú távon nyugtalanná tesz a gondolata.


Idővel elválik.


Az emberi mohóság és kényelem vissza fog ütni idővel.

Ahogy a természet is pofon csapkod minket egyre többször.

2023. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az AI-t, hogy melyik munkát veszi el először: nekem azt mondta a könyvelés, monoton pénzügyi munkák, orvosi diagnosztika, bolti pénztár állások....
2023. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
43%

Itt a Válasza:

'A jövőben sok olyan munka lesz, amit az AI és a robotika lehetővé tesz ember nélküli elvégzésre, például:


monoton, ismétlődő feladatok (mint például a raktári csomagolás vagy a gyártósoron történő dolgozó)

adatbevitel és adatfeldolgozás (mint például a könyvelés vagy a számvitel)

egyszerű, alacsony szintű szakmai feladatok (mint például az ügyfélszolgálat vagy az árufeltöltés)


Ezzel együtt azonban sok olyan munka marad, amelyet az AI nem tud majd elvégezni, mivel azoknak a kreativitást, az emberi érzelmeket vagy a döntéshozatalt igénylő feladatok, amelyek a jelenlegi technológia szintjén még nem cserélhetők ki emberi munkára."

2023. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Jelenleg az AI még nem képes teljes mértékben elvégezni a programozók munkáját, bár már léteznek olyan AI rendszerek, amelyek segíthetnek a programozóknak a kód generálásában vagy javításában. Az AI-rendszerek egyelőre nem képesek önállóan új alkalmazásokat vagy szoftvereket tervezni és fejleszteni, és az emberi beavatkozás továbbra is szükséges a kód minőségének biztosításához és a bonyolultabb feladatok megoldásához.


Ezzel együtt a jövőben az AI fejlődése folyamatos, és elképzelhető, hogy a közeljövőben az AI egyre inkább képes lesz a programozók munkájának automatizálására. Azonban úgy vélem, hogy a programozás továbbra is emberi kreativitásra és kritikus gondolkodásra fog támaszkodni, és az AI nem fogja teljes mértékben kiszorítani a programozókat a munkaerőpiacon.

2023. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
70%

Alig várom a napot amikor a customer leboxolja az AI chatbottal, hogy még is mit akar pontosan tegnapi határidővel.

Nem, egyáltalán nem aggódok.

2023. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, azért vegyesek a válaszok..csak mert értitek, ha az IT-n belül pont a programozók melóját veheti el először az AI (lévén talán a programozáshoz kell a legkevesebb soft skill, szemben mondjuk egy data analyst-tal, business analyst-tal, data science-el, DevOps-sal, stb.), akkor akár ésszerű lehet átnyargalni másabb területekre, nem tudom...mert oké, hogy mi szakmabeliek folyamatosan tanulunk, csak nem mindegy, hogy ha mondjuk 5-10 év múlva a programozók kb. 40%-ára már nem lesz szükség, akkor ők full juniorok lesznek pl. adatelemzőként, szemben azzal, aki már ma is azt csinálja..értitek. Mert az teljesen oké, hogy ma még némileg esetleg az AI, és vannak hibái..de ha már ma itt tart, nem gondoljátok, hogy elég gyors ütemben fogják fejleszteni? Látván, hogy a népszerűsége időarányosan még a tiktok népszerűségét is felülmúlta..szóval, őszintén szólva, nem lettem nyugodtabb, de köszi a válaszokat. Szóval nem azt mondom, hogy 100% -ban leváltják a programozókat, de hogy jelentősen kevesebb fog kelleni, ez inkább az aggasztó, na mindegy. Ha most tudnám, hogy pl. 5 év múlva az adattudós / IT security lesz a legkeresettebb IT szakma, akkor bizony elkezdeném azt tanulni és abban munkát keresni, kerüljön akár 1-2 évembe is, mire átképzem magam..csak ezt senki nem tudja, mi lesz. Azt gondolom még, hogy az AI annyira lehet "veszélyes" a világra, amennyire a tulajdonosai azt akarják..így azoknak is baromira nagy felelősségük van igazából, akik pont az AI-t fejlesztik..hisz ők közelebbről láthatják, mi a cél ezzel..hát na, mindegy, ez van, fejlődni kell, még holnap azért egészen biztosan nem fognak kirúgni (már csak azért sem, mert vasárnap lesz:D).
2023. febr. 4. 14:33
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon biztosra akarsz menni, security mindig kelleni fog és ennél csak jobban. Ráadásul az egyik legjobban fizetett szakág :)
2023. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!