Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az AI el fogja venni a program...

Az AI el fogja venni a programozók munkáját?

Figyelt kérdés
Már nem egy cikkbe futottam bele, hogy ez várható..hogy a techóriások (nevükön most nem nevezem, de szerintem mindenki tudja) is az elmúlt időszakok nagy (több tízezres) létszámleépítéseit az AI miatt tették...és várhatóan ez a jövőben csak folytatódni fog...a technológiai szektorban várhatóak a legnagyobb létszámleépítések, elvileg..de a pénzügyi, marketing és hr szektorok is ugyanúgy érintettek..mekkora szívás már, vagy Ti hogy látjátok? Lesz még 5 év múlva programozóra szükség? Vagy már inkább mást érdemes tanulni? De mégis mit? (én karrierváltó vagyok, és pont szoftverfejlesztő vagyok de még csak 1 éve..csak hát fene se gondolta volna, hogy lehet kell majd újra karriert váltani, ha itt az AI nagyon...na értitek, kicsit azért parázok)

2023. febr. 4. 04:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

#19 kérdező attól hogy nem kellenek hozzá soft skillek még nem lesz leválthatóbb valami.(bár szerintem ez közel sem igaz a szakmára mert ugyan úgy emberekkel dolgozol)


AI jelenleg nem emberként gondolkozik, és nincs igazán kontextus érzéke míg az emberi programozóknak van, ami nagyon adaptívvá tesz minket különböző szituációknál. Jelenleg kb eszetlenül copypastel jónak tűnő információkat.


Média kicsit túlságosan felfújta ezt a dolgot, ugyan úgy ahogy az önvezető autók is mindig csak egy lépésre vannak tőlünk, de még mindig nem vagyunk ott hogy leváltsuk az emberi sofőröket. Gondolj bele abba, hogy a vonatkezelőket lehetne a kötött pálya miatt a legegyszerűbben leváltani, de még mindig csak ott tartunk hogy pár metró vonal van tényleg automatizálva.

De nézheted a gyárakat is. Szinte mindenkit le lehetne váltani egy gyárban robotokra de a cégek mégsem teszik meg pedig a technológia több mint 10 éve elérhető és azok a helyek pl Tesla ahol nagy az automatizáltság, ott kell visszahívni a legtöbb autót az autógyártók közül.

2023. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
#4 Te vagy a lelkitársam. Remélem minden szutyok HR-es munkáját elveszi az AI.
2023. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

20: még lehet is, hogy belevágok. :D

21: ok, legyen igazad. Illetve végülis igen, mert pl. a hr egy talán jobban soft skill-es pozi, mégis szerintem az ő munkájuk a legfeleslegesebb, így egyetértek 22-es, tapasztalatom szerint sokszor inkább hátráltatják a cég fejlődését, mert fogalmuk sincs mitől jó valaki, és a szakmához sem értenek és ennek ellenére interjúztatnak (ez a legrosszabb szerintem), így őket lehetne először kiváltani.. Aki hr-es, de legalább nem interjúztat, azzal mondjuk nincs bajom. Esetleg egy online teszt első körnek, majd második körnek technikai interjú a szakmabeliekkel (vagy valahogy egybe a kettő), oszt csókolom..kihagyva a hr-es szubjektív hülyeségeit, mert többnyire csak a pofát nézik és hogy őnekik ki szimpi (mint pasi), nem azt, mi a jó a cégnek, mert nem is értenek hozzá, és szerintem sok esetben senki nem ellenőrzi, mi a frászt csinálnak a jelentkezőkkel. Na bocs hr-esek, de ez az igazság. Bárcsak egyre több cég észrevenné ezt.

2023. febr. 4. 17:50
 24/27 anonim ***** válasza:
83%
a kódniggerek munkáját elveheti részben de egy szoftverfejlesztőét, mérnökét jó darabig még biztos nem.
2023. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
62%
Én is rühellem a hr-eseket. Ha megtudom, hogy ők interjúztatnak, abba bele se megyek, nekem red flag. Üdv, egy senior.
2023. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Most kicsit előreszaladok a jövőbe: Te ott, aki évek múlva olvasod először ezen sorokat és a jelen időben legalább már 2028 van vagy azután, Te hogy élted meg 2023-at? Tartottál az AI-tól, esetleg mást kezdtél el tanulni emiatt (az IT-n belül), stb. ? Írj valamit ősapáidnak, akik a múltból jöttünk. :D
2023. febr. 4. 18:19
 27/27 anonim ***** válasza:
46%

Jajj, hagyjuk már ezt az elveszi a munkát dolgot, legutóbb max a gőzgép vette el bárki munkáját. Az utóbbi években, alig van bármilyen fejlődés világszinten, ami veszélyeztetne bármit. Ugyanolyan minden, mint 10 éve, telefonok, laptopok, autók, mind full ugyanolyanok, nulla változás és még lehetne sorolni.

Egy olyan AI, ami max tud írni egy verset nem fog elvenni semmit, ahogy önvezető autók meg csomagszállító drónok meg egyéb scifi sem lesz, mert egyszerűen nincs pénz (nem adnak) a K+F-re sehol sem.

2023. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!