Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alacsonyabb végzettségűeknek...

Alacsonyabb végzettségűeknek (pl. gyári munkás, bolti dolgozó) már csak külföldi munka maradt lehetőségként hogy olyan fizetést kapjanak amiből élni tudnak nemcsak vegetálni?

Figyelt kérdés

Nem is értem hogy tudnak emberek egyáltalán életbe maradni hogy nem halnak éhen és miből fizetik a számláikat nettó 200ezer alatti fizetésekből!


Hallottam külföldön azért a minimálbér olyan, hogy abból nemcsak túlélni lehet hanem normálisan megélni!


2023. febr. 14. 14:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
31%

Akkor most idesüss:


7 éven keresztül a fizetésemből nettó 230 ezret fog levonni a bank a tartozásaimra, ha nem születik x idő alatt gyerekem. Ha igen, akkor 180 ezer lesz minden hónapban a törlesztő. És itt jön a lényeg: Az Audi gyárban dolgozok és nettó 500-600 ezreket viszek haza. Innentől kezdve simán fizetek a banknak. :D Arányokon múlik minden. Akinek nettó 200 a fizetése és mondjuk nincs hitele az simán el van abból a pénzből főleg, ha a mamahotel is befigyel. Aki pedig házas vagy van párja és mindketten keresnek nettó 200-at abból már el lehet lenni autó nélkül albérletben.


A feleségemtől is megkérdezhetik, hogy nettó 250 ezer fizetés mire elég családi ház vásárlása és egy vagon hitel mellett, de mikor mondja hogy van egy férje aki nettó 500-600 ezreket visz haza már általában megértik, hogy kettő fizetésből úgy kb. - nettó 800-850 ezer/hó - már kijönnek és még wellnesre is kerül minden hónapban.

2023. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
24%

9.-re. Jó, akkor hazudok!


Majd kérdezz rá, AUDI - GYŐR, mennyi a fizu.

2023. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom mennyi az Audiban a fizu és a sima sori munkás nem keres havi nettó 400 ezret (pláne többet), túlóra nélkül havi 160 óra munkával. Pláne 2019 óta nem mióta nem vesznek fel dolgozót saját állományba
2023. febr. 14. 16:16
 14/31 anonim ***** válasza:
24%
13. Ez igaz, pl.: Aszód - SISECAM. De idehaza nem 1 gyár van ám.
2023. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező: Én is tudom csakhogy nem városi legendákból hanem, mert ott dolgozok. A kezdő fizetés sori munkásoknak br. 454 ezer alapbér + műszakpótlék, mozgóbér, stb. Esetleges havi 2-3 túlóra és ott is a nettó 530 körül. 13. havi fizetéskor megaztán haha csippan a telefon a nettó 1,000,000 ft körüli fizetéssel az a hab a tortán.:D Messze vagyunk szerencsére a nettó 200 ezer alatti fizetéstől.


De bármelyik magyarországi valamire való gyárban hazaviszik a havi nettó 300 ezret. Suzuki is pl. nettó 310 ezret fizet pedig a leggyengébb autógyár. Persze aki a sufni gyárban dolgozik ésnagyon kevés a fizetése ott nem csak a gyárat kell szidni, lehet menni jobb helyekre is igaz többet kell dolgozni.:)

2023. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
11%

"A cafetéría meg nem fizetés azt butaság bérhez hozzászámolni."


Oké, akkor kérdezz meg erről egy ápolónőt vagy egy MÁV pályamunkást mennyi kafetériát kap.:)

2023. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
57%

Áááááááá...értem, na itt egy számodra 1000%-os jó válasz kérdező.


Minden gyári melós buta mint a föld, havi minimálbérért jár 3-4-5 műszakba, a lakóhelyétől 79 km.-re rabszolgáskodni. Ezért aki teheti, mind külföldre menekül, mert ott nyelv, szakma/diploma nélkül, 0 forint induló tőkével is lehet sikeres vállalkozó.

És a valóság se zavarjon meg, hogy kint igaz lehet a havi 800 melósként...de a lakbér meg 3-400. Forintban számolva, mert a buta melós agy nem fogja fel a jurót.


Na, ezt akartad hallani? :)

2023. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
45%
#11 és mi lesz akkor majd ha a feleséged gyerekkel lesz otthon.. vagy ha netán megbetegedsz, megsérülsz, baleset ér. Audis rabszolga munkaára ennyire ne legyél már büszke. Olyat terméket állítasz elő naponta, amit 10 évnyi fizetésedből se tudsz megvenni.
2023. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
61%
18. Ilyen alapon az építészmérnökre is igaz a mondókád, aki sosem fogja tudni megvenni a budai villát amit tervezett.
2023. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
22%

#18: Pontosan az ilyen helyzetekre találták ki a biztosításokat.:)

De mivel jó fizikummal rendelkezek és egészséggel nem aggódok, hogy az elkövetkező 15-20 évben gond lenne...


"Olyat terméket állítasz elő naponta, amit 10 évnyi fizetésedből se tudsz megvenni."


Számoldd ki havi 450 nettó átlagfizetéssel (+13.havi) mennyi pénzt lehet megkeresni 10 év alatt! Annak vedd mondjuk az 1/3 részét amit megspórolsz és már látod is, hogy simán ez idő alatt szalonból veszek akár 0 km-es Audit.:) Mivel én megelégszek a Suzukival is így méghamarabb veszek új autót még úgy is, hogy csak a fizetésem 1/3-át tettem félre. Hogy büszke vagyok-e hogy az Audinál dolgozok? Igen! Miért? Mert könnyű a munkám jó társaságban. (Audin belül sem mindenhol van ez így) Jó pénzt kapok és hamarosan újabb jelentős béremelést kapunk. Válság ide vagy oda, infláció ide vagy oda, az Audinál oly mértékben emelik a bérünket, hogy még a kellemetlen gazdasági hatások mellett is vígan megélünk.

2023. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!