Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meredek karrierváltás esetén...

Meredek karrierváltás esetén (akár 40-50 évesen), mindenképpen kezdő fizetésre számítsak? Mint egy iskolából most kikerülő fiatal?

Figyelt kérdés

Tök mindegy, hogy 20 évet ledolgoztam egy szakmában, ha másik szakmában még új vagyok akkor full alap kezdő "kisiskolás" fizura számíthatok?

Esetleg mivel van mögöttem ledolgozott 20-25 év más területen, hamarabb emelnek a fizun? Vagy semmi köze hozzá, ugyanott fogok tartani mint egy huszonéves?



2023. febr. 19. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem ertem, azt gondolod, hogy dolgoztal 20 evet mondjuk asztaloskent, aztan elmesz mondjuk quant tradernek es tobb fizut fogsz kapni, mert 20 evig asztalos voltal?
2023. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha van a két szakmának köze egymashoz, értsd úgy hogy többet fogsz tudni nyújtani hamarabb mint egy 20-25 éves, akkor többet is fogsz kapni, ha nem akkor miért kapnál?
2023. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen, sajnos. Ez azt jelenti, hogy a 0-ról kezdesz.
2023. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a mai világban nem így működik.

Nálunk kb. mindenki ugyanannyit keres, hiába pályakezdő, vagy hiába dolgozik ott 20 éve. Manapság ha 50 éves vagy, örülj, ha kapsz állást, nemhogy még jobb fizetést! Ez inkább hátrány, mint előny.

Szóval nem fogsz sem többet, sem kevesebbet kapni, mint a többiek.

2023. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Kéne a konkrétumokat tudni. Miről mire váltasz? De ha nagyon más a két szakma, akkor valószínűleg ugyanúgy végig kell járnod a lépcsőket, mint ha 20 évesen vágnál bele. Esetleg minimálisan lehet, hogy gyorsabban emelnek, mert valamennyire azért mégis beleszámítják az életkort. De ez nem a szakmai tudással lesz arányos, hanem inkább csak annak a jelenségnek az ellenkezője, hogy a fiatal+palyakezdőket szeretik kihasználni, alul fizetni
2023. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Jártam informatikus képzésre (backend), itt voltak 40-45 között emberek. Általában raktárosok voltak, sőt volt egy takarító is. Nettó 200 körül kerestek. A képzés végén volt elhelyezkedési garancia is és br. 500 fizuért (netto 330) vették fel őket.
2023. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
pályakezdőként pályakezdő fizetést fogsz kapni..
2023. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg jó lenne tudni, hogy miről mire váltasz.

Sok multi támogatja a karrierváltásokat. Nekem nem egy ismerősöm csinálta, hogy pl pénzügyi területen dolgozott, ezen a területen elment egy multihoz ahol lehúzott 2 évet és utána cégen belül sikerült átmozognia teljesen más területre (project management, Hr, stb) ilyenkor nem csökken a fizujuk de ugye ez azért van mert sok olyan skilljük megvolt amit tudtak használni a másik munkakörben.

2023. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
50 felett már munkát sem kapsz...
2023. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
váltás helyett mehetnétek mind a büdös picsába orbáncigánnyal az élen
2023. jún. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!