Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek szerintetek,...

Mihez kezdjek szerintetek, ebben a kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés
Sajnos egy semmitérő büfédiplomám van csak, szóval évekkel ezelőtt egy gyárben helyezkedtem el sori 3 műszakos munkára, de hónapokkal ezelőtt elküldtek (létszámleépítés) és most nem találok semmit, hiába jelentkezek mindenhova...nemsokára a 30-at töltöm, tehát fiatal sem vagyok már...
2023. máj. 25. 11:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

Na hát kifogás mindenre van, így igazából megvan a probléma, nem akarsz te dolgozni, csak rinyálni kicsit.


A vendéglátásról sok rosszat hallani + szerintem fel se vennének

- életem tök jó időszaka volt, egyetem alatt. Nem hallottam rossza,t nem volt rossz, bár kemény volt az igaz. De ha szerinted nem vennének fel, akkor ne erőltesd, lustának és bambának lenni alanyi jog.


targoncázni vagy szakmát tanulni sajnos béna vagyok - tehát mindenhez béna vagy. Belerakni egy darab csempét a ragasztóba (mondjuk az tényleg nehéz és keény szakma, de meg lehet tanulni), de klímaszerelő például, vagy istenem, akármi, annyi minden van...


külföldhöz nincs bátorságom... jó, hát akkor éhenhalni legalább legyen bátorságod.


De tényleg ha teljesen debil vagy mindenhez, akkor szociális munkások, önkormányzati dolgozók, dajkák, ápolók stb stb akkora hiány van, mint az állat. Rossz munkák rossz pénzért, de ha nem vagy jó semmire legalább nem halsz éhez. És ezzel nem degradálom ezeket a szakmákat, mert pl egy ápolónál kevés keményebb kihívás van, de egyszerűen nincs ember, bárkit betanítanak és felvesznek.


Na szóval lehet dolgozni, 4% alatti a munkanélküliség, munkaerőhiány van.


10-es válaszoló neked meg nem kötelező beírni az egyetemi vagy akármilyen végzettséget sori munkához. Nyilván azt kell domborítani ami az adott helyre kell.

2023. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Írták az SSC-t is azzal mi a gond? Vannak ismerőseim akik bölcsész szakok után ilyen helyekre mentek AP/AR könyvelésre, ezek kb. betanított irodai melók amikhez nyelvtudás kell meg vmilyen diploma aztán csoportvezetői szintig ezzel el is lehet jutni.
2023. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Gondolom vidéki, ahol nincsenek SSC-k
2023. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Vidéken is vannak SSC-k, de sok helyen van részleges vagy teljes home office lehetőség is. Nem írta hogy nehezítő körülmény lenne hogy vidéki, de ha így is van lehet költözni ha nincs a környéken semmi munka.
2023. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

11-es hagyd már ezt a munkaerőhiány dumát, igazából baromi nagy a munkanélküliség...

Engem és több ismerősömet sem veszik fel sehova..

2023. jún. 3. 10:10
 16/22 anonim ***** válasza:
91%

Baromi nehéz, kb lehetetlen most elhelyezkedni... 😂😂😂

Aki nem akar dolgozni annak ja, baromi nehéz.

2023. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ne állást keress, találj ki valami szolgáltatást, hirdesd magad órabérrel!
2023. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Engem és több ismerősömet sem veszik fel sehova.."

Keress egy sugardaddyt vagy mommyt. 😂

2023. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Tanulj valami piacképeset.
2023. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Menj el addig alkalmi munkára és keresel pénzt, addig meg pályázol olyan állásra ami tetszik.


Takarítókat is keresnek nagyon, ahhoz csak értesz.

2023. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!