Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a mai munkáltatóknál a...

Mi ez a mai munkáltatóknál a nyelvvizsga mánia? Akkor is kérik amikor kb soha nem kell nyelvtudás (pénzügy és könyvelés terület)

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 08:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%

20#

Nekem a matek szigorlat nem okozott gondot, de angolul 20 év alatt se sikerült rendesen megtanulni. Van, aki matekból gyenge, másnak a nyelvtanulás nem megy. Nyelvtani szabályokat sikerült megtanulni, írásban alkalmazni, de kiejteni nem tudom, meg azt se értem, ha hozzám beszélnek.

2023. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:
Bölcsésznek (szociológus) illene tudni értelmezni alap statisztikai adatokat. A jogászoknak nagyon is fontos lenne a felsőfokú matematikai ismeretekre pl. pénzügyi és gazdasági jog területen.
2023. jún. 7. 11:33
 23/63 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


Állapodjunk meg abban, hogy a tanári kar, aki összeállítja a tananyagot, a vizsgákat..stb. sokkal jobban tudja, hogy mi kell egy jogásznak és egy bölcsésznek, mint te. Hisztihetsz itt, hogy de igenis kell nekik felsőfokú matek, szerinted, de akik ehhez értenek, szerintük meg nem. Te hozzájuk képest egy senki vagy, aki csak hőbörögni tud.


Te most azért hisztizel itt, mert neked nincs nyelvvizsgád, a munkához pedig követelmény.


Sorry. Erre szokták mondani: Egyéni szociális probléma.


Old meg a saját problémáidat és ne vergődj itt órákon keresztül ezen. Ennyi idő alatt már egy csomó nyelvvizsga feladatot meg tudtál volna oldani.


De tudod, neked nem is jár ez a munka, mert még ennyit se vagy képes érte tenni. Majd más megkapja, aki méltóbb rá.

2023. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
73%

#21

Itt megint keversz dolgokat. Igen, ha felkészülsz a doploma védésedre, akkor az se fog gondot okozni, de ha eltelik mondjuk 5-10 év és álmodból felkeltve kell majd matek szigorlatot írni, akkor megszívod.


"angolul 20 év alatt se sikerült rendesen megtanulni"

A magyart hogy sikerült? Miért nem úgy tanulod az angolt, mint a magyart? Talán akkor eredményesebb lennél és akkor nem lehetne panaszkodni az angolra?


"Van, aki matekból gyenge, másnak a nyelvtanulás nem megy"

Megint csak, én itt pont, hogy nem tanulásról beszélek. Persze, bemagolhatod a matekot és az angolt is, csak egyiknek sem lesz semmi hatása 1 hónap múlva.


"Nyelvtani szabályokat sikerült megtanulni, írásban alkalmazni"

Ezeket pl. felesleges volt. Én nem tanultam meg őket suliban soha, munkámhoz napi szinten használom az angolt. Egyetem alatt úgy mentem el nyelvvizsgára, hogy semmit nem készültem és 80 feletti átlagot hoztam.


"de kiejteni nem tudom, meg azt se értem, ha hozzám beszélnek"

Nos, akkor kiderült, hogy rosszul "tanultál".

Adok egy tippet, holnaptól nem nézhetsz semmit magyarul az interneten és kötelezően nézz meg legalább 1 órányi anyagot naponta átlagban.


Pl. én is angol szinkronnal és angol felirattal kezdtem nézni a Vikings nevű sorozatot, mert az akcentus nehezen volt először érthető, 1-2 évad után kinyomtam és jobban kellett figyelnem, hogy mit mondanak, de megértettem.


Nem nyelvtani szabályokat kell magolni, hanem elkezdesz nézni angolul videókat, filmeket, sorozatokat és 1-2 év alatt tudsz angolul. Ennyi.

(Feltéve ha létezik az alap szókincsed, amit a közoktatás ad, pár ezer szót kell ismerni és teljes mértékben rendben leszel.)

2023. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:
23# Kérlek értsd meg, hogy nem mindenkire ragad a nyelvtudás úgy mint rád vagy másra.
2023. jún. 7. 11:46
 26/63 A kérdező kommentje:
Igenis kell a matektudás egy jogásznak.
2023. jún. 7. 11:46
 27/63 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, hűű... olyan ostoba vagy, hogy az már fájó.


Tessék, az ELTE jogászképzésének nappali tantárgylistája:

[link]


Ez pedig a Pécsi Tudományegyetem jogászszakának tantárgylistája:

[link]


Ebben hol van a matek?


Vagy talán te okosabbnak hiszed magad, mint aki az ELTE-n, vagy a Pécsi Tudományegyetemen tanít?

2023. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
73%

ui:

[link]

2023. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
67%

24#

Több éve nézek sorozatokat angolul, igaz általában magyar felirattal, ritkábban angollal, de az angolomon semmit sem csiszolt. Botfülem van, a kiejtésemre meg többször megkaptam, hogy katasztrofális.

2023. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
80%

#25

"Kérlek értsd meg, hogy nem mindenkire ragad a nyelvtudás úgy mint rád vagy másra."

Én a #24-es vagyok igaz, de pont azért tudom mondani, amit mondok, mert nekem szar nyelvérzékem van és kicsit sem ragad rám a nyelv. Pont ezért tudom, hogy mennyi munka ténylegesen a nyelvet beszélni, vagy épp csak egy nyelvvizsgát összehozni.


#29

"igaz általában magyar felirattal"

Szóval semmi értelme. Amíg nem vagy rákényszerítve, hogy angolul fogd fel, addig ennek semmi értelme. Szóval kidobtál az ablakon több évnyi sorozat nézést.

Vagy angol felirattal vagy anélkül. Ez a két opció létezik.


Pl. én végignéztem a dr House-t először magyarul, majd angolul felirattal, majd a végén felirat nélkül, kb. féléves kihagyásokkal.


"Botfülem van"

Honnan tudod, ha kiderült, hogy nem is próbálkozol? Addig semmi eredményed nem lesz, amíg olvashatsz.


Én pl. más nyelven - nem angol szinkronnal - is fogyasztok tartalmat, amihez angol feliratot és sokkal többet megértek, ha felirat nélkül nézem ugyanabból a beszélgetésből, mint felirattal, mert felirat nélkül a beszédre figyelek és nem a szövegre.


"a kiejtésemre meg többször megkaptam, hogy katasztrofális."

Ez meg simán akkor fejlődik, ha használod a nyelvet.

2023. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!