Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a mai munkáltatóknál a...

Mi ez a mai munkáltatóknál a nyelvvizsga mánia? Akkor is kérik amikor kb soha nem kell nyelvtudás (pénzügy és könyvelés terület)

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 08:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
100%

50-es: szerintem az a baj, hogy soha semmiért nem képesek a magyarok összefogni és egységesen kiállni, hanem inkább mindenki azt teszi, amit mások diktálnak neki - ezért tart itt ez az ország.

Mert inkább mindenki elmegy... már aki tényleg tudja azt az idegen nyelvet. Mert ha már tisztességesen megtanulta, akkor minek maradna itthon?!


Külföldön sokkal jobbak a feltételek és a lelkedért cserébe legalább megfizetnek.


Szóval az igazán értelmes ember, ha nem csak papírja van a nyelvről, hanem tudása is, akkor nem fog a hazai munkáltatóknak ugrálni.

S hogy mégis sokan megteszik, ez csakis azt bizonyítja, hogy a papír mögött nincs akkora tudás, amivel ki merne menni külföldre...


Ergo: vissza kanyarodtunk oda, hogy kvára nem a papír számít, tehát feleslegesen szabja meg a munkáltató, mert a valós tudás alapján kellene szelektálnia.


"Inkább menjen el és tegye le a nyelvvizsgát."


Na, de a kérdezőnek valszeg nincs munkája, tehát pénze sincs erre.


Könnyű más fszával verni a csalánt.

2023. jún. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
0%

#51

"soha semmiért nem képesek a magyarok összefogni és egységesen kiállni"

De ahhoz előbb egy elfogadható cél kellene és én nem tartom azt annak, hogy valaki maradjon hülye.

Holnap kiírhatnék egy kérdést kb. ugyanezekkel a szavakkal arról, hogy ne kelljen érettségi, mert milyen felháborító, hogy kell.


Egy ország jövőjéről gondolkodó ember egy olyan korban, ahol a tudás mindennél fontosabb felelősen nem kampányolhat amellett, hogy kelljen kevesebb tudás.

Még ha ő neki nincs is elég tudása, akkor is az a követendő példa, hogy azt mondja, hogy "nekem szar volt, én nem tudom, de a következő generációnak legyen jobb és neki kelljen tudnia".


"S hogy mégis sokan megteszik, ez csakis azt bizonyítja, hogy a papír mögött nincs akkora tudás, amivel ki merne menni külföldre"

Vagy azt, hogy itt van egzisztenciája, vagy nincs kedve költözni, pl én is így vagyok.

Nekem konkrétan vannak angolul meeting-jeim, nekem is kellett már angolul szakmai prezentációt tartanom és mégse mentem el, mivel nekem semmi kedvem költözködni.

Nyilván ha nagyon rákényszerít a hatalom, akkor megyek, de még erre nem került sor.


És sok kollégám is ugyanúgy beszél angolul, vagy már élt is külföldön, ezért mert te nem tudod elképzelni még van egy mérnöki réteg bp-en, akik itt élnek.


"nem fog a hazai munkáltatóknak ugrálni"

Az egész bolygón egyik legetikusabb cégnek dolgozom, szóval én elég jól érzem itt magam.


"Ergo: vissza kanyarodtunk oda, hogy kvára nem a papír számít"

Persze, csak aki beszél annak a papír semmi megerőltető nem lenne.


"Na, de a kérdezőnek valszeg nincs munkája, tehát pénze sincs erre."

X éves korig, ha sikeres, akkor ingyen van.

Ha pedig afeletti korban van, akkor már illet volna munkája legyen egyszer-kétszer, ahol szerez tapasztalatot, ami alapján más helyekre is képes lenne bejutni, vagy legalább ugyanoda, ahol előtte volt.


"Könnyű más fszával verni a csalánt."

Csak én pont leírtam, hogy azonos helyzetben voltam.

Nekem is ritka szar nyelvérzékem van.


#49

"jó szakemberként nem kap lehetőséget egy irreleváns elvárás miatt és nem érti, hogy a munkáltatónak miért nem elég csak a szaktudása"

Egyrészt, ő nem tudja megítélni, hogy milyen jó szakember. Magát mindenki istenkirálycsászárnak tartja, de attól még nem lesz az.

Másrészt, a munkáltató tudja eldönteni, hogy mennyire releváns az elvárás. A kérdezőt elvileg nem vették fel, akkor ő honnan tudná, hogy mennyire kell neki a nyelv. Milyen kutatás, felmérés alapján mondja ezt?


Itt vakon mindenki elhitte, hogy amit mond az igaz, pedig ő kívülről nem tudja megmondani, hogy a nyelv mennyire fontos az adott munkahelyen.

2023. jún. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%

"én nem tartom azt annak, hogy valaki maradjon hülye."


Attól miért lenne már valaki hlye, mert nem beszél idegen nyelvet ?!


Ő nem beszél.


Ettől még lehet okos a maga szakterületén.


Nem kellene ennyire lenézned az embereket, kedves 52-es!


Érthető, hogy neked xar volt, végigküszködtél és szerinted akkor most már mindenki más is küszködjön, nehogy másnak véletlenül nyelvtudás nélkül is sikerüljön boldogulnia.


Pont ezért nem fogja soha senki megreformálni a közoktatást se, mert ha ő szenvedett, akkor más is magoljon.

Ha én kibírtam, akkor te is.

2023. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
69%

#53

"Attól miért lenne már valaki hlye, mert nem beszél idegen nyelvet ?!"

Mert olyan skill-ről beszélünk, mint az olvasás, és így visszaérkeztünk a korábbi példámhoz. Persze, lehet hogy valaki fejből tudja az összes létező prímszámot, de az olvasás egy ilyen alap tudás, ami nélkül nem fogják értelmesnek, műveltnek hívni.


"Ettől még lehet okos a maga szakterületén."

Jah, ez simán nem igaz.

Most mondok neked egy könyveléssel kapcsolatos szcenáriót, hogy mikor okos valaki a maga szakterületén. Egy fiktív példát mondok, de a valóságtól nem elrugaszkodott lesz, szóval nem olyan, hogy ha a piros hó esik.

Tegyük fel, hogy az EU-hoz benyújtanak valami tervezetet, ami a könyveléssel kapcsolatban tartalmaz átalakításokat. A benyújtott tervezet angol nyelvű és még nem tárgyaltak róla, nem fogadták el, csak egy elképzelés. Ha én elmegyek egy OKOS könyvelőhöz, akkor elvárom, hogy ha megkérdezem erről, akkor ő ezzel tisztában legyen, ő maga ezt elolvasta - vagyis nem másodkézből hallotta a tartalmát - és a rám vonatkozó részekről tájékoztasson.


Egy olyan kisországban mint Mo., ami az esetek 99.99%-ában minden szakterület újításait külföldről veszi át, hogy valaki a szakterületén a top legyen, kell tudni angolul.

Engem nem fog érdekelni, hogy a múlt század technológiájának használatával ki építette a legjobb házat, én a legújabb technológiának szakértőit keresem.

A szakterületen való helytállásba beletartozik a tájékozódás a legújabb trendekről.


"Nem kellene ennyire lenézned az embereket, kedves 52-es!"

Nem néztem le senkit, egy tényt közöltem.

Mondom, itt olyan dologról beszélünk, ami egyenértékű az olvasással vagy számolással.

Nagyjából az első skilled miután megszületsz, hogy képes vagy nyelvet tanulni, ezért tudtad megtanulni az anyanyelved. EZt a skillt kellene újraalkalmaznod, amit már 3 évesen tudtál.


"Érthető, hogy neked xar volt, végigküszködtél és szerinted akkor most már mindenki más is küszködjön, nehogy másnak véletlenül nyelvtudás nélkül is sikerüljön boldogulnia."

Nem, pont az ellenkezőjét állítom.

Nekem szar volt és visszamenőlet látom, hogy csak onnan szar. Egy hegy aljában állsz és nézel felfelé, hogy sosem mászod meg, de fentről meg azt látod, hogy ez semmi. Erről beszélek.


"Pont ezért nem fogja soha senki megreformálni a közoktatást se, mert ha ő szenvedett, akkor más is magoljon."

LOL, huhh, de sötétek itt egyesek.

Nem, az oktatást azért nem reformálják meg jelenleg, mert a sötétek, akik pattognak, hogy ne keljen angolul se tudni, sőt, érettségi se kelljen, olvasni se kelljen tudni stb, azok sokkal jobb szavazók a kormánynak, mint azok, akik elvárásokat támasztanak az emberek felé.


Egyébként pláne nem értem a párhuzamodat úgy, hogy az oktatás megreformálásának pont, hogy része lenne egy nagyon magas szintű nyelvoktatás, amivel komoly számonkérések is járnának.

Vagyis a reform célja pont egybevág azzal, amit én mondok, te pedig nagyon "okosan" szembeállítottad ezeket.


"Ha én kibírtam, akkor te is."

Amúgy ha legalább annyi eszed lenne, hogy visszaolvasnád a kommentjeim, akkor annyi legalább kiderülni, hogy én egyáltalán nem az oktatásban jelenleg használt oktatási módszerről beszélek, hanem arról, hogy ténylegesen mi működik.

2023. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
100%

Mondom én, hogy mindenkit lenézel, kedves 54-es, de nem kell ám folyton bizonyítanod! :D


"EZt a skillt kellene újraalkalmaznod, amit már 3 évesen tudtál."


Ez a skill csak gyerekkorban működik...


Felnőttről van szó, aki valszeg az iskolai közoktatásban is még csupán oroszul tanult pontosabban csak olyan órái voltak vagy angolból is max. nagyon alapokat kapott.


Pont ezért kellene megreformálni a közoktatást, hogy pl. a mohácsi vész helyett fontosabb dolgokra jusson idő (pl. angol nyelv...), de aki nem részesült fiatalként, annak sem kukába való a szaktudása és igen jó lenne, ha hazánk nem úgy táncolna, ahogy az EU fütyül.


Egyébként a nagyobb cégeknél biztos van több ember, akik közül valaki tud angolul és akkor meg van oldva a dolog.

Külföldön rengeteg olyan brigád dolgozik, ahol max. 1-2 ember beszéli a nyelvet és ők tolmácsolják a többieknek, hogy mit kell csinálni, azok meg megcsinálják. Ha ez külföldön működik, itthon sem lehetetlen.


Szóval nem kell mindenkinek beszélnie idegen nyelveket..


És azért ne hasonlítgasd már az idegen nyelv tudását anyanyelvi írás-olvasáshoz, mert kvára semmi köze egymáshoz a kettőnek!


Hacsak nem olyan gyerekről van szó, aki többnemzetiségű családban nőtt fel.

2023. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
81%

#55

"Mondom én, hogy mindenkit lenézel"

Az nem lenézés, hogy kiderült, hogy nem tudsz olvasni. Ez egy tény, mintha azt mondanám egy szőke embernek, hgoy szőke a haja. Tény.


"Ez a skill csak gyerekkorban működik..."

Ez egy olyan tévhit, amit pl. az MIT is cáfolt:

[link]


"Felnőttről van szó, aki valszeg az iskolai közoktatásban is még csupán oroszul tanult"

Ha olyan felnőttről van szó, aki csak oroszul tanult, akkor lenne más típusú munkatapasztalata, ami alapján kitűnik a tömegből és felveszik.

Szóval nem, itt olyan emberekről beszélünk - valószínűleg -, akik csak angolt tanultak és kevés vagy nulla munkatapasztalatuk van.


Egyébként az oroszul tanult az ma már nagyon szélsőséges eset, szóval ezzel tényleg nem kellene foglalkozni, mert ott évtizedes tapasztalatok vannak.


"de aki nem részesült fiatalként, annak sem kukába való a szaktudása"

Akinek évtizedes tapasztalata van, az pont, hogy fog tudni munkát találni nyelvtudástól függetlenül.

Nem ezekről van itt szó.


"igen jó lenne, ha hazánk nem úgy táncolna, ahogy az EU fütyül."

Az "EU"-ban benne van a hazánk, szóval minden döntés a mi döntésünk is. Tudom proliföldjén ezt még nehezen fogják fel, de így van.


"a nagyobb cégeknél biztos van több ember, akik közül valaki tud angolul és akkor meg van oldva a dolog."

De akkor a nagyobb cég felteszi a kérdést, hogy miért alkalmazza azt, aki nem tudja ellátni a munkáját, miközben más erre képes?


"Külföldön rengeteg olyan brigád dolgozik, ahol max. 1-2 ember beszéli a nyelvet és ők tolmácsolják a többieknek, hogy mit kell csinálni, azok meg megcsinálják"

Igen, pl földmunkánál. Erről eszembe is jut egy történet, amit annó az általános iskolás informatika tanárom mesélt, hogy rokonai kimentek Angliába dolgozni, ahol kétkezi munkát végeztek, amint kiderült, hogy az egyikük beszélt angolul, elő is léptették, hogy ő ne túrja a földet már.


"Szóval nem kell mindenkinek beszélnie idegen nyelveket.."

Nem idegen nyelveket, hanem világnyelvet. Látod, ez szövegértés kérdése.

Nem azt várom el egy angoltól, hogy beszéljen egy extra nyelvet, hanem hogy beszéljen világnyelvet, ami elengedhetetlen fontosságú.


"És azért ne hasonlítgasd már az idegen nyelv tudását anyanyelvi írás-olvasáshoz, mert kvára semmi köze egymáshoz a kettőnek!"

De, alapvető skill mind.


"Hacsak nem olyan gyerekről van szó, aki többnemzetiségű családban nőtt fel."

Mégegyszer, kutatások igazolják, hogy a felnőttként is lehet ugyanúgy tanulni, mint gyerekként.

Nyilván, a kutatások azt is kimondják, hogy előny ez gyerekként, de attól még ugyanúgy lehetséges.


A probléma pont az, amit - megint csak - fentebb említettem, hogy az emberek úgy próbálnak nyelvet tanulni, ahogy az iskolában tanították őket rá, ami ostobaság. Úgy tényleg nem fog sokra menni.

2023. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
100%

"Az nem lenézés, hogy kiderült, hogy nem tudsz olvasni."


"Tudom proliföldjén ezt még nehezen fogják fel"


Lenézés...


Szálljál már le a magas lóról!


"De akkor a nagyobb cég felteszi a kérdést, hogy miért alkalmazza azt, aki nem tudja ellátni a munkáját, miközben más erre képes?"


De ellátja, hiszen aki tud angolul, az majd elmondja neki, hogy mit kell csinálni. Ő lesz a dolgozó (a tényleges munkavégző), a tolmácsoló meg a csapat vezetője - ennyi!


"világnyelvet, ami elengedhetetlen fontosságú."


Igen, de csak bizonyos munkakörökben.


"kutatások igazolják, hogy a felnőttként is lehet ugyanúgy tanulni, mint gyerekként."


Brit tudósok kimutatták, hogy... :)


Igen, lehetséges!


De attól még nem mindenkinek sikerül..


"az emberek úgy próbálnak nyelvet tanulni, ahogy az iskolában tanították őket rá, ami ostobaság. Úgy tényleg nem fog sokra menni."


Akkor hogy kell? Tanítsd meg rá a kérdezőt, Mester!


Legalább akkor végre lenne valami hasznos is a válaszodban...

2023. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként az oroszul tanult az ma már nagyon szélsőséges eset"


Azért annyira még nem érzem magam öregnek, hogy szélsőséges eset legyek, 44 vagyok és még oroszul "tanultam", bár inkább szenvedés volt, évente új tanár, volt mikor több is, nem is sikerült megtanulni.

2023. jún. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
78%

#57

"Lenézés...

Szálljál már le a magas lóról!"

Mégegyszer, ha leírom, hogy a Föld nem lapos, akkor nem nézek le senkit, hanem egy tényt mondok.

Elég egyértelműen fogalmaztam, neked ennek ellenére még közelébe sem sikerült érned, hogy felfogd, amit írtam. Ez annyit jelent, hogy jelenleg a szövegértésed nincs azon a szinten, amit a középszintű magyar érettségin elvárnak.

Én nem kívánok értelmesnek tekinteni embereket, akik a középszintű érettségi szövegértés szintjén nem tudják megugrani.


Ez nem lenézés, hanem tény.


"De ellátja, hiszen aki tud angolul, az majd elmondja neki, hogy mit kell csinálni."

De nem tudja, mivel a munkájának része, hogy értse.

Nem azért alkalmazott valakit, hogy ketten végezzenek el egy munkát, mert az egyik fordítja a másiknak és a másik az anyalnyelvén meg megoldja.

Ez felesleges kiadás egy cégnek.


"Ő lesz a dolgozó (a tényleges munkavégző), a tolmácsoló meg a csapat vezetője - ennyi!"

Ha egy csapatban 10 fő van, akkor 10 fordító kell melléjük, mivel napi 8 órát dolgozik mindenki, a tolmács egyedül nem tud egyedül 50 embernek fordítani.

Legjobb esetben is 2 embernek tud segíteni, de már akkor is ott tartunk, hogy te azért alkalmaztad, hogy mások tudják végezni a munkájukat.


De akkor mondom máshogy. Te amikor szeretnél profitot termelni, mivel ez a céged értelme, akkor felvennél úgy embereket, hogy gyakorlatilag feleslegesen alkalmazod őket, mivel kevesebb emberrel is meg tudnád oldani a munkát?

Ezek nem jótékonysági szervezetek, ahol csak úgy viccből alkalmaznak embereket.


"Igen, de csak bizonyos munkakörökben."

Mindenhol, ahol a technológiai fejlődik még. Ez pedig igaz vízvezetékszerelőtől, könyvelőn át közgazdászokig, mivel ahogy írtam, ha kijön egy új technológiai, akkor érteni kell hozzá.

Az szerinted hogy nézne ki, hogy elviszed az újonnan vett kocsidat az autószerelőhöz és azt mondja, hogy ő 20 éve végzett és akkor nem így néztek ki a kocsik, szóval nem tud vele mit kezdeni?


"Brit tudósok kimutatták, hogy... :)"

Tessék, ebből is látszik, hoyg ostoba vagy és ez nem lenézés.

Az MIT-t, az egyik vezető egyetemet semmibe venni, gyakorlatilag azzal egyenértékű, hogy szellemi fogyatékos vagy.


Egyébként akkor igazold, hogy nem igaz, amit állítanak, ha olyan okos vagy. Lássuk.

Ha a kutatás nem igaz, akkor mutasd meg, hogy mi a hiba benne.


"De attól még nem mindenkinek sikerül.."

Ha lehetséges, de nem sikerül, akkor a probléma az egyénnel van, csak mondom.


"Akkor hogy kell? Tanítsd meg rá a kérdezőt, Mester!"

Már leírtam egyszer.

Megint csak, valaki nem tud kettőnk közül olvasni.


"Legalább akkor végre lenne valami hasznos is a válaszodban..."

Mondja ezt az, aki olvasni sem tud.


#58

"szélsőséges eset legyek, 44 vagyok és még oroszul "tanultam""

33 éve vezették ki a kötelező oroszt. Ha 44 vagy, akkor 11 voltál ekkor, még ha azt is mondjuk, hogy még befejezted az általános és 14 évesen mentél középiskolába, akkor is volt időd megtanulni ott.

2023. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%
59: lehet kivezették, de velünk végigvitték általánosban, alattunk már angolt tanultak, a középiskola utolsó 2 évében volt szerencsém először az angolhoz, de azt is inkább hagyjuk milyen tanár volt. Rokonságban is volt orosztanár, akkor állt át németre, jó ha 1 leckével a tanítványai előtt járt, szerinted az ilyen tanárok mennyit értek akkoriban?
2023. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!