Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a mai munkáltatóknál a...

Mi ez a mai munkáltatóknál a nyelvvizsga mánia? Akkor is kérik amikor kb soha nem kell nyelvtudás (pénzügy és könyvelés terület)

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 08:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező!


Szerintem azért követelmény, hogy legyen egy szűrő és presztízs.


Ne törődj azokkal, akiknek gyerekként megadatott minden, ezért aztán osztják az észt azoknak, akiknek meg nem és lenézik őket.


Még te is megtanulhatsz angolul, míg egy bunkó stílust már nehéz megváltoztatni.


Szerintem örülj, hogy ha nem kerülsz be ilyen munkahelyre ezek közé..

2023. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
0%

#31


Kolléganőm dolgozó felnőttként, két gyerek mellett tette le a felsőfokú nyelvvizsgát angolból.


Tehát a kérdező is simán meg tudná csinálni a középfokút, ha akarná és tenné érte. Minden más csak kifogás.

2023. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
81%

32: de a kérdező nem az a kolléganőd...


Csak mert valakiknek sikerült valami, az még nem jelenti azt, hogy mindenkinek sikerül, meg hogy mindenki azt akarja.


Ezt kellene megérteni.


Nem vagyunk egyformák.


Rengeteg ember tud futni, sokan lesznek bajnokok, aztán világbajnok mégsem lesz mindenkiből, pedig mindenki meg tudná csinálni, ha akarná és tenne érte - minden más csak kifogás -, nemde bár?! :)

2023. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
69%

Én azt nem értem, hogy ha egy külföldi cég hazánkba jön, megkap minden adókedvezményt, felszed minden állami támogatást, olcsó munkaerőt, kiviszi hazánkból a hasznot stb, akkor nem az lenne cserébe a minimum elvárható, hogy legalább elsajátítsa a magyar nyelvet és ha már ő jött ide, akkor magyarul történjen a magyarországi munkavégzés?!


Miért mindig a magyaroknak kell becsicskulni?!


Másik: szuper, hogy ennyi nyelvvizsgás ember van ma már kis hazánkban, de vajh akik nem használják a nyelvet, azoknak milyen mértékben kopik meg a papír szerinti tudása?! Vagy elég az, hogy a 30 éves delikvens 16 évesen megszerezte a bizonyítványát, de a nyelvet már el is felejtette, az nem baj?!


Harmadrészt: nézzetek már meg egy pár kommentet a közösségi felületeken - sokan még magyarul sem tanultak meg rendesen. Vagy jobb is, ha már csak angolul tud mindenki?!


Valahogy elveszni látszik a nemzetiségünk és a nyelvünk.. :(

2023. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
0%

Egy munkáltató szíve joga hogy milyen papírokkal rendelkező munkavállalót szeretne alkalmazni. Ha Melós Pistinek arra a pozícióra fáj a foga amelyikhez a munkáltató nyelvvizsgát kér akkor Melós Pisti vagy csinál egy nyelvvizsgát vagy beletörődik az elutasításba.


A munkáltató nem hozzád fog alkalmazkodni.

2023. jún. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
0%

#33


Akkor a kérdező ne hisztizzen itt, hogy egy munkához minek nyelvvizsga.


Ha ő nem képes arra, hogy letegye, akkor lépjen tovább, és ne kattogjon az agya ezen.

Egy munkáltatónak szíve joga meghatározni, hogy ő mit kér, aki meg ennek nem felel meg, akkor az meg ne jelentkezzen arra az állásra.

2023. jún. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim válasza:
73%

Végülis csak a kérdésre nem sikerül válaszolni, pedig nem olyan nehéz értelmezni. Az milyen válasz, hogy 'mert szíve joga'? Semmilyen. Szuahéli nyelvvizsgát is szíve joga kérni. Én is fejen állhatok és a számba pisálhatok, szívem joga. Csak minek?

Ugyanígy minek követelmény a nyelvvizsga olyan pozíció betöltéséhez ahol egyáltalán nem fogod alkalmazni az angol nyelvet? Engem nem érint mert van nyelvvizsgám, de akkor sem értem.

2023. jún. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
0%

#37

Azt már megtettem jó pár válasszal ezelőtt. 😉


De akkor a kedvedért újra leírom, mert a munkáltató így szelektál, mert az ő joga eldönteni, hogy milyen feltételekkel vesz fel bárkit is. Ahol kell pl. diploma, ott szerintem alap, hogy legyen egy nyelvvizsga is.


Az én munkámhoz se kell használni nyelvet, mégis követelmény volt egy középfokú nyelvvizsga, mivel diplomás állás.

2023. jún. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim válasza:
73%
38: Nagyon okos, most elmondtad ugyanazt ami szerintem nem válasz, csak most másképp. Mert joga van hozzá, hát persze. Most az max. szerinted alap, hogy ahova kell diploma oda kell nyelvvizsga is ezzel szemben tény hogy rengeteg diplomás munkához nem kell nyelvvizsga és anélkül dolgoznak benne. Könyveléshez diploma sem kell amúgy
2023. jún. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
0%
Elképzelhető hogy a cég fejlődni akar (pl külföldi ügyfeleket akar szerezni) ezért kér nyelvvizsgát.
2023. jún. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!