Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez a mai munkáltatóknál a...

Mi ez a mai munkáltatóknál a nyelvvizsga mánia? Akkor is kérik amikor kb soha nem kell nyelvtudás (pénzügy és könyvelés terület)

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 08:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
100%

59-es: nagyon értetlen vagy!


És nem is írtál a kérdezőnek semmi hasznos választ, hanem csak a saját felsőbbrendűségi komplexusodat próbálod kiszolgálni továbbra is, de az meg már unalmas.


Én ismertem villamosmérnök vezette külföldön dolgozó magyar brigádot és bizony 1 tolmácsolt, a csapat meg csinálta és működött!


Vegyél vissza az arcodból!

2023. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
26%

#60

"lehet kivezették, de velünk végigvitték általánosban"

Ez az amit belevettem a leírásomba.


"a középiskola utolsó 2 évében volt szerencsém először az angolhoz"

És itt jön elő a személyes felelősség. Ha én olyan iskolába megyek, ahol valami szarul megy és mégis oda megyek, akkor utólag nem lehet panaszom, mivel ez egy olyan ismeret, ami nyilvános volt.


Ha van egy bolt, ahol még az ajtóra kiírják, hogy mondjuk 3-szoros árat kell fizetni, akkor amikor a pultnál fizetnél, akkor nincs jogod panaszkodni.

Én is úgy választottam oktatási intézményt magamnak, hogy megfeleljen az igényeimnek. Tisztában voltam azzal, hogy mit kínál az intézmény.


#61

"nagyon értetlen vagy!"

Nem vagyok, gyakorlatilag azt kaptam a #60-as válaszban, amire már az eggyel előtti válaszban reflektáltam, de olyan okos válaszolók vannak itt, hogy még egyszer le kellett írnom, mert nem fogták fel és én vagyok értetlen...


"És nem is írtál a kérdezőnek semmi hasznos választ, hanem csak a saját felsőbbrendűségi komplexusodat próbálod kiszolgálni továbbra is"

Látod, ilyen az értetlenség. Én bizony elég egyértelműen leírtam, hogy milyen megoldással fog tudni eljutni arra a szintre még akkor is ha szar a nyelvérzéke, ahol mér készülés nélkül álmából felkeltve középfokú nyelvvizsgát tehet.

Te ezt nem tudtad felfogni. Nos, akkor lehet tippelgetni, hogy ki az értetlen.


"Én ismertem villamosmérnök vezette külföldön dolgozó magyar brigádot és bizony 1 tolmácsolt, a csapat meg csinálta és működött!"

Irreleváns példa, ebből is látszik, hogy értetlen vagy.

Egy könyvelő normális esetben érintkezik costumer-rel, szóval neki ott kell lennie face-to-face és ha egy csapat könyvelőd van, akik mind costumer-rel beszélgetnek, akkor pont ennyi tolmácsra lesz szükséged.


A mérnöki esetben ez azért nem játszik, mivel a mérnökök általában nem érintkeznek ilyen szempontból senkivel. A legtöbb esetben létezik egy business réteg a mérnökök és costumer-ek között. Pl. a product owner koncepciója a SAFe-en belül ilyen: [link]

Ő tárgyal costumer-rel és nem a mérnök, így annak a mérnök csapatnak nem kell tudnia ezt a nyelvet.


Viszont amint olyan munkákról beszélünk, ahol érintkeznie KELL costumer-rel, úgy ez a koncepció nem működik.

Pl. képzeld el, hogy egy pultusokból álló csapatnál ezt hogyan kiviteleznéd, amikor mondjuk legalább 3 pultusnak kell egyszerre dolgoznia, ha mindenhol van vásárló, akkor mindenhova kell tolmács.


"Vegyél vissza az arcodból!"

Azért mert te a tudatlanságodra vered magad és valaki rád szól, hogy nem kéne, még nem lesz nekem nagy az arcom, csak te leszel szánalmasabb.

2023. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
100%
62-es: ne erőlködjél, nem lettél okosabb! :)
2023. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!