Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnátok ezt az állásajánl...

Elfogadnátok ezt az állásajánlatot? Teljesen tanácstalan vagyok..

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden összefoglalni:


20 éves vagyok, pályakezdő.


4 évig tanultam informatika tagozaton, ahol érettségit, illetve egy irodai informatikus végzettséget szereztem (felső-középfokú OKJ szint), majd lehetőségem volt maradni +1 évet.

Ez alatt a +1 év alatt szereztem meg az informatikai rendszerüzemeltető végzettséget. Ez egy emelt szintű technikusi végzettség, ha jól tudom, ennél feljebb már csak a diploma/felsőfokú képzettségek vannak.


Az egész nyarat azzal töltöttem, hogy állást kerestem.

Gyakorlatilag Borsod megyében ezzel a szakmával nem lehet elhelyezkedni pályakezdőként, sőt, még tapasztalattal is alig. Ha voltak is hirdetések, akkor ott 5 év tapasztalatot kértek, ez pedig így nálam nyilván kiesett.


Az utóbbi 1 hónapban sikerült találnom 1 állást, viszont még ez sem feltétlen a végzettségemhez kötött. Egy multinál tudnék elhelyezkedni Support technikusként. Itt annyiban jó a dolog, hogy délelőtt és délutános műszakok vannak, illetve, hogy némi informatika van ebben a dologban. (hálózat, szerverek, kábelek stb) Viszont meglepő módon az álláshirdetés nem kér informatikai végzettséget, csak középfokú végzettséget. (ami ugye lehet érettségi is csak magában)


Szóval röviden: Hiába van technikusi végzettségem, nem érek vele itt sem sokat, mert egy olyat is felvesznek, akinek csak érettségije van + egy kicsit is konyít az informatikához valamit.


Elmentem az interjúra, nagyon jól sikerült, mondták, hogy látszik rajtam, hogy mindent tudok stb. Másnap már hívtak is, illetve küldtek egy emailt egy állásajánlattal.


Már itt láttam, hogy nem annyira fényes a helyzet. Br. ~325.000 forintot ajánlottak, ami szerintem elég kevés. SZJA mentességgel + pótlékokkal együtt nettóban 280 ezer forint körül keresnék.


Nade itt jön a lényeg:

Ez tőlem kb. 80 kmre van, és a bejárás nagyon nehéz lenne. Emiatt albérletet kell kivennem, amivel nincs is semmi gond, mert gyakorlatilag a cég állja ezt Br. 100.000Ft értékben.


Ami ezzel a problémám:

1, szerintem br. ~325.000 forintért külön albérletbe teljesen egyedül (és itt szó szerint értsétek, senki sem jön velem, távol a családtól, senkit sem ismerek a városban) nem feltétlen éri meg, mert ezt az összeget gyakorlatilag BÁRHOL bármelyik cégnél megkeresem, szerintem még a legközelebbi SPAR-ban is megkapnék ennyit pénztárosként (sőt, még többet is szerintem).


Oké, jobb mint a mostani Br. 0 ft, amit keresek, de itt a lényeg azon van, hogy nettó 280ért kellene távol lennem az otthonomtól, illetve havonta 2x tudnék hazajárni a beosztás miatt. (ami nekem elég nagy érvágás, mert elég összetartóak vagyunk itthon és ennyi pénzért nagyon elgondolkodtató, hogy megéri-e itt hagyni mindent gyakorlatilag. Ennyit, mint írtam, bárhol megkeresek szerintem)


Kiadásokkal együtt, kaja + kondibérlet hasonlók: Körülbelül 200.000 forintot tudnék félre tenni minden hónapban, ami annyira nem hangzik rosszul, de többet várnék.. De, javítsatok ki ha tévedek és nekem vannak nagy igényeim..


A legrosszabb rész pedig:

A szerződésben az állna, hogy 1 évig támogatják a lakhatást, viszont utána köteles vagyok még +1 évet ott dolgozni, amit viszont már nem áll a cég, tehát abból a nettó 280ból 100-at elvinne az albérlet, 80-at a kaja+edzés és gyakorlatilag nettó 100-at tudnék félretenni, ami nevetségesen kevés azt nézve, hogy konkrétan feláldozom érte azt, hogy lássam a családot..


Mit gondoltok?



2023. szept. 11. 16:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnám el, de számodra milyen szempontból releváns, hogy én elfogadnám-e?
2023. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Költözz munka után. Ennyi idősen én is ezt tettem.
2023. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1#

Csak visszajelzéseket szeretnék, hogy én látom-e rosszul a dolgokat, vagy tényleg nevetségesen kevés ez ennyi "feláldozásért".


2#

Ez lenne a cél, de először egy biztos munkahely kellene, ahol az van, amit az interjún is mondanak.. Itt szintén így volt: Interjún minden jó, ki is vettem egy albérletet, 2 havi kaució, 1 havi lakbér, aztán rá másnapra a tényleges szerződésben meg a szöges ellentét volt, mint amit mondtak. Szóval még egyszer zsákba macskát nem akarok játszani..

2023. szept. 11. 16:48
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz programozni, akkor ilyen végzettséggel csak az ilyen helpdesk/service desk pozik jönnek szóba. A bruttó 325 nem sok, de kezdőként elfogadható.

Angol vagy német hogy megy? Mert egy jó tudással egy SSC-ben bruttó 500 körül is kaphatsz, akár homeoffice is.

2023. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

280-ból hogy akarsz te 200-at félretenni (albérlet támogatással is - halkan jegyzem meg, ezt a cégek többsége nem ad egy pályakezdőnek, még ennél szarabb fizetéssel se)?

Ha meg mégis megy, akkor rohadtul becsüld meg a lehetőségeidet, mert ez nálad sokkal többet keresőknek nem megy Budapesten sem. Bár tényleg nem tudom, hogyan tervezed.

Egyébként meg bocs, de ha neked az Aldi pénztár is jó, már rég jelentkezhettél volna oda. A családról meg le kell szakadni, pláne ha valami kisebb településen élsz. Mi van, ha a következő munkád Budapesten vagy Győrben lesz? Elutasítod, mert költöznöd kell?

2023. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

5#


280 nettó + a cég állja az albérletet.


280 -> 60 a kaja, 20 meg elmegy kondibérletre (ennyi a kiadásom)

2023. szept. 11. 17:29
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként nem fognak kapkodni utánad és tulfizetni sem. Eddig szenvedtél az álláskereséssel, most végre sikerült találnod. Hogyha itt 2 évet lehúzol, legalább lesz gyakorlatod és könnyebben váltasz.


Külön költözés szerintem nem feltétlenül baj, eleve gondolom nem gyerek és asszonytól költözöl el 20 évesen, hanem szülők. Legalább önállósodsz kicsit és szerzel ismerősöket a munkahelyen, másik városban.

2023. szept. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Nettó 280-ból te NEM fogsz 200-at félretenni, nagyon max 100-at.
2023. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

8#

Elküldjem részletesen a havi kiadásaimat?


280 marad albérlet támogatással.


280ból 50-60 a kajám és ezen kívül még kondibérletre gyűjtök. Ennyi a havi kiadásom, nem iszok, nem cigizek, semmi. De, ha tényleg érdekel részletesen is elküldöm :)

2023. szept. 11. 18:03
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy és naiv. Nem baj, majd megtanulod. 50-60-ból csak akkor jön ki a kaja, ha magadnak főzöl és odafigyelsz, hogy mit vásárolsz. De ez csak a kaja. Ezen kívül fizetni kell a rezsit (víz, villany, gáz, közös költség), a közlekedést (valahogy csak eljutsz az albérlettől a munkahelyig), aztán ott vannak a háztartási tisztító és tisztálkodószerek, az előre nem látható költségek (pl. ha valami elromlik és javítani kell vagy újat venni).

Garantálom, hogy nem fogsz kijönni 80-ból.

2023. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!