Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnátok ezt az állásajánl...

Elfogadnátok ezt az állásajánlatot? Teljesen tanácstalan vagyok..

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden összefoglalni:


20 éves vagyok, pályakezdő.


4 évig tanultam informatika tagozaton, ahol érettségit, illetve egy irodai informatikus végzettséget szereztem (felső-középfokú OKJ szint), majd lehetőségem volt maradni +1 évet.

Ez alatt a +1 év alatt szereztem meg az informatikai rendszerüzemeltető végzettséget. Ez egy emelt szintű technikusi végzettség, ha jól tudom, ennél feljebb már csak a diploma/felsőfokú képzettségek vannak.


Az egész nyarat azzal töltöttem, hogy állást kerestem.

Gyakorlatilag Borsod megyében ezzel a szakmával nem lehet elhelyezkedni pályakezdőként, sőt, még tapasztalattal is alig. Ha voltak is hirdetések, akkor ott 5 év tapasztalatot kértek, ez pedig így nálam nyilván kiesett.


Az utóbbi 1 hónapban sikerült találnom 1 állást, viszont még ez sem feltétlen a végzettségemhez kötött. Egy multinál tudnék elhelyezkedni Support technikusként. Itt annyiban jó a dolog, hogy délelőtt és délutános műszakok vannak, illetve, hogy némi informatika van ebben a dologban. (hálózat, szerverek, kábelek stb) Viszont meglepő módon az álláshirdetés nem kér informatikai végzettséget, csak középfokú végzettséget. (ami ugye lehet érettségi is csak magában)


Szóval röviden: Hiába van technikusi végzettségem, nem érek vele itt sem sokat, mert egy olyat is felvesznek, akinek csak érettségije van + egy kicsit is konyít az informatikához valamit.


Elmentem az interjúra, nagyon jól sikerült, mondták, hogy látszik rajtam, hogy mindent tudok stb. Másnap már hívtak is, illetve küldtek egy emailt egy állásajánlattal.


Már itt láttam, hogy nem annyira fényes a helyzet. Br. ~325.000 forintot ajánlottak, ami szerintem elég kevés. SZJA mentességgel + pótlékokkal együtt nettóban 280 ezer forint körül keresnék.


Nade itt jön a lényeg:

Ez tőlem kb. 80 kmre van, és a bejárás nagyon nehéz lenne. Emiatt albérletet kell kivennem, amivel nincs is semmi gond, mert gyakorlatilag a cég állja ezt Br. 100.000Ft értékben.


Ami ezzel a problémám:

1, szerintem br. ~325.000 forintért külön albérletbe teljesen egyedül (és itt szó szerint értsétek, senki sem jön velem, távol a családtól, senkit sem ismerek a városban) nem feltétlen éri meg, mert ezt az összeget gyakorlatilag BÁRHOL bármelyik cégnél megkeresem, szerintem még a legközelebbi SPAR-ban is megkapnék ennyit pénztárosként (sőt, még többet is szerintem).


Oké, jobb mint a mostani Br. 0 ft, amit keresek, de itt a lényeg azon van, hogy nettó 280ért kellene távol lennem az otthonomtól, illetve havonta 2x tudnék hazajárni a beosztás miatt. (ami nekem elég nagy érvágás, mert elég összetartóak vagyunk itthon és ennyi pénzért nagyon elgondolkodtató, hogy megéri-e itt hagyni mindent gyakorlatilag. Ennyit, mint írtam, bárhol megkeresek szerintem)


Kiadásokkal együtt, kaja + kondibérlet hasonlók: Körülbelül 200.000 forintot tudnék félre tenni minden hónapban, ami annyira nem hangzik rosszul, de többet várnék.. De, javítsatok ki ha tévedek és nekem vannak nagy igényeim..


A legrosszabb rész pedig:

A szerződésben az állna, hogy 1 évig támogatják a lakhatást, viszont utána köteles vagyok még +1 évet ott dolgozni, amit viszont már nem áll a cég, tehát abból a nettó 280ból 100-at elvinne az albérlet, 80-at a kaja+edzés és gyakorlatilag nettó 100-at tudnék félretenni, ami nevetségesen kevés azt nézve, hogy konkrétan feláldozom érte azt, hogy lássam a családot..


Mit gondoltok?



2023. szept. 11. 16:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nem mosol fogat? Nem használsz szappant? Soha nem szállsz fel egy buszra sem? Soha nem veszel magadnak semmi ruhát? Sosem kell gyógyszert venni? Még náthás sem vagy soha, hogy papírzsebkendőt kelljen venni? Ruháidat nem mosod? Internetet nem használsz?
2023. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

Neked kell eldöntened azt, hogy ennyiért érdemes-e elkezdeni valahol és tapasztalatot/gyakorlatot szerezni. Bírni fogod-e anyagilag a fenti feltételekkel.


A családot engedd el! Egyszer úgyis muszáj lesz, gondolom, nem akarod a szüleiddel leélni az egész életed. Ebben a helyzetben nem ők a lényeg, hanem az, hogy valahogy "el tudjál indulni".


Ezt neked kell tudnod, mi csak rámutathatunk néhány olyan dologra, amire lehet, hogy nem is gondoltál. Például, hogy véleményünk szerint havi 80 ezernél jóval több költségeid lesznek. Ez biztos...

2023. szept. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám
2023. szept. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

10#

Rezsivel együtt az albérlet 95. Egy kis garzon, bőven elég.


50ből kijön a kaja, és pont azért, mert odafigyelek arra, hogy mit eszek. Számolom a kalóriát, makrókat stb.


Az albérlet és a munkahely között nagyjából 1,5km van, sétával 15 perc :)


Háztartási és tisztítószereket pedig a szálláson van, állja a tulaj.

2023. szept. 12. 07:40
 15/27 anonim ***** válasza:

Helyedben elfogadnám, hogy lekerüljön rólam a pályakezdő címke.

Aztán 2-3 év tapasztalattal magasabb fizura váltanék.

2023. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%
Miféle albérlet az, amiben 95-ért benne van a rezsi és a tisztálkodószerek is? Maximum egy koliszoba esetén tudok ilyet elképzelni, de egy sima albérletnél a rezsit külön fizeted, hisz nem tudhatja a tulaj, hogy te havonta 80 vagy 250 kWh áramot fogyasztatsz. Az meg, hogy a pipere cuccokat nem ő fogja venni, tuti.
2023. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Ez egy apartman. Külön szoba, 95 ezer forint, kb 15nm. Van zuhanyzó, WC, ágy, tv, tűzhely, mikró, hűtő, szóval minden.


Az ár fix, 95 ezer rezsivel együtt.


A pipere cuccok meg vannak, mivel ismétlem, ez egy apartman..

De nem az volt a kérdés, hogy mit és mennyit költök el havonta :)

2023. szept. 12. 13:45
 18/27 anonim ***** válasza:

Ha ez egy apartman, akkor a tulaj sík hülye. Napi 3000 forintért adja ki, pedig ennek többszörösét is elkérhetné.

AirBnB-ről van szó?

2023. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1666 forintból kijön neked a kaja úgy, hogy odafigyelsz mit eszel, azaz kb 550 forint/étkezés? 250g paradicsom majdnem egy ezres ami két étkezésnél elfogy, jól viszont nem laksz...
2023. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
#19 Csirkefarhát, parizer, fehér kenyér, krumpli és rizs, azt meg van oldva. :P
2023. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!