Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnátok ezt az állásajánl...

Elfogadnátok ezt az állásajánlatot? Teljesen tanácstalan vagyok..

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden összefoglalni:


20 éves vagyok, pályakezdő.


4 évig tanultam informatika tagozaton, ahol érettségit, illetve egy irodai informatikus végzettséget szereztem (felső-középfokú OKJ szint), majd lehetőségem volt maradni +1 évet.

Ez alatt a +1 év alatt szereztem meg az informatikai rendszerüzemeltető végzettséget. Ez egy emelt szintű technikusi végzettség, ha jól tudom, ennél feljebb már csak a diploma/felsőfokú képzettségek vannak.


Az egész nyarat azzal töltöttem, hogy állást kerestem.

Gyakorlatilag Borsod megyében ezzel a szakmával nem lehet elhelyezkedni pályakezdőként, sőt, még tapasztalattal is alig. Ha voltak is hirdetések, akkor ott 5 év tapasztalatot kértek, ez pedig így nálam nyilván kiesett.


Az utóbbi 1 hónapban sikerült találnom 1 állást, viszont még ez sem feltétlen a végzettségemhez kötött. Egy multinál tudnék elhelyezkedni Support technikusként. Itt annyiban jó a dolog, hogy délelőtt és délutános műszakok vannak, illetve, hogy némi informatika van ebben a dologban. (hálózat, szerverek, kábelek stb) Viszont meglepő módon az álláshirdetés nem kér informatikai végzettséget, csak középfokú végzettséget. (ami ugye lehet érettségi is csak magában)


Szóval röviden: Hiába van technikusi végzettségem, nem érek vele itt sem sokat, mert egy olyat is felvesznek, akinek csak érettségije van + egy kicsit is konyít az informatikához valamit.


Elmentem az interjúra, nagyon jól sikerült, mondták, hogy látszik rajtam, hogy mindent tudok stb. Másnap már hívtak is, illetve küldtek egy emailt egy állásajánlattal.


Már itt láttam, hogy nem annyira fényes a helyzet. Br. ~325.000 forintot ajánlottak, ami szerintem elég kevés. SZJA mentességgel + pótlékokkal együtt nettóban 280 ezer forint körül keresnék.


Nade itt jön a lényeg:

Ez tőlem kb. 80 kmre van, és a bejárás nagyon nehéz lenne. Emiatt albérletet kell kivennem, amivel nincs is semmi gond, mert gyakorlatilag a cég állja ezt Br. 100.000Ft értékben.


Ami ezzel a problémám:

1, szerintem br. ~325.000 forintért külön albérletbe teljesen egyedül (és itt szó szerint értsétek, senki sem jön velem, távol a családtól, senkit sem ismerek a városban) nem feltétlen éri meg, mert ezt az összeget gyakorlatilag BÁRHOL bármelyik cégnél megkeresem, szerintem még a legközelebbi SPAR-ban is megkapnék ennyit pénztárosként (sőt, még többet is szerintem).


Oké, jobb mint a mostani Br. 0 ft, amit keresek, de itt a lényeg azon van, hogy nettó 280ért kellene távol lennem az otthonomtól, illetve havonta 2x tudnék hazajárni a beosztás miatt. (ami nekem elég nagy érvágás, mert elég összetartóak vagyunk itthon és ennyi pénzért nagyon elgondolkodtató, hogy megéri-e itt hagyni mindent gyakorlatilag. Ennyit, mint írtam, bárhol megkeresek szerintem)


Kiadásokkal együtt, kaja + kondibérlet hasonlók: Körülbelül 200.000 forintot tudnék félre tenni minden hónapban, ami annyira nem hangzik rosszul, de többet várnék.. De, javítsatok ki ha tévedek és nekem vannak nagy igényeim..


A legrosszabb rész pedig:

A szerződésben az állna, hogy 1 évig támogatják a lakhatást, viszont utána köteles vagyok még +1 évet ott dolgozni, amit viszont már nem áll a cég, tehát abból a nettó 280ból 100-at elvinne az albérlet, 80-at a kaja+edzés és gyakorlatilag nettó 100-at tudnék félretenni, ami nevetségesen kevés azt nézve, hogy konkrétan feláldozom érte azt, hogy lássam a családot..


Mit gondoltok?



2023. szept. 11. 16:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Csirkefarhát, parizer, fehér kenyér, krumpli és rizs, azt meg van oldva"


Én is így éltem vagy 6 évig, amíg a lakáskölcsönöm vissza nem fizettem.

El akarok érni valamit, vagy sem? Ha igen, akkor hozzak érte áldozatot, adott esetben adjam lejjebb az igényeim.

2023. szept. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
#21 Na pont ez az, amit el akartam kerülni és inkább 32 éves koromig a szülőkkel éltem. Nincs az a lakás, ami ezt megéri.
2023. szept. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

#22

Nocsak. Egy incel.

2023. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
34%

#23 Nem nyert hangszórót..

40 vagyok, feleségem, családom van. Ja és nem kellett soha számolgatnom a filléreket, köszönhetően annak, hogy huszonévesen inkább gyűjtögettem, semmint nyakig eladósítsam magam.


Nem mindenki incel, aki sokáig a szülőkkel él. Érdekes, a feleségem is a szülőkkel élt 30 fölött és egy darabig oda is költözött hozzánk, az én szüleimhez.

2023. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Alapvetően semmi baj sincs azzal ha valaki 30 évesen a szüleivel él. Én 28 éves koroming életem otthon és kőkeményen gyűjtöttem a pénzt és emiatt hitel nélkül tudtam lakást venni. Beleadtam a rezsibe és a házimunka oroszlán részét én végeztem. Sok volt osztálytársam meg albérletben él vagy fizeti a drága törlesztőt.
2023. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Ja és nem kellett soha számolgatnom a filléreket, köszönhetően annak, hogy huszonévesen inkább gyűjtögettem, semmint nyakig eladósítsam magam."


Felesleges vitát indítottatok. Mindenkinek más az élethelyzete. Én nem banki hitelt vettem fel, hanem munkáltatói kölcsönt. Kamatmenteset. Volt induló tőkém, de mire meglett volna a teljes összeg egy lakásra, már ment is fel az ára. Így kénytelen voltam elfogadni a felajánlást. Hülye lettem volna, ha nem teszem. 6 évben egyeztünk meg, hogy kifizetem. Vonták a fizetésemből a részleteket, de nyilván ennem is kellett valamit. Ha nem így teszek, még most sem lenne lakásom. Nekem megérte könyörtelenül beosztanom a fizetésem, ugyanis 30 éves koromra "szabad" voltam. Volt lakásom, nem nyögtem 25 évig hitelt, és nem volt saját családom, így könnyebb volt ezt végigcsinálni.

A világ barma lettem volna, ha nem megyek bele...

2023. szept. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ha nincs jobb akkor elfogadnám.

Érdemi fizetésed csak akkor lesz ha pár év tapasztalatot fel tudsz mutatni és nem számítasz pályakezdőnek.

Utána már több munkahelyből tudsz választani.

2023. szept. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!