Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen új (rossz) munkahely...

Milyen új (rossz) munkahely az, ahol szombaton van állásinterjú, pénteken kell kezdeni és 217000 (tehát nem kerek összeg) a nettó kezdőfizetés? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Párom március 1.-én, pénteken kezd új munkahelyen. Múlt héten szombatra akarták behívni állásinterjúra, csak családi programunk volt és áttetette hétfőre. Fel is vették és elsején - pénteken kezd. 217 ezer lesz a nettó kezdőfizetése - tehát nagyon nem kerek összeg. Nekem nagyon nem tetszik a hely és nem is szeretném, hogy itt dolgozzon akárcsak 1 napot is. A főnöke bunkó, már az interjún is beszólogatott a páromnak (mesélte) Amúgy 1 optika az említett munkahely

febr. 22. 22:23
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

#5 miért nem látod aggályosnak a hétvégi állásinterjút?


#6 a párom hete sehol sem dolgozik. Neki bármikor jó volt au interjú. A munkaadó hívta be szombaton. És szóval akkor a minimálbért kapja? Az elég gyenge fizetés akkor heti 5 és 6 nap munkáért 8 órában...


#7 tudom igen. A keddi kezdés még oké. De a hét utolsó munkanapján a kezdés szerintem már nem oké!


#8 pár hete nem dolgozik a párom. Bármikor ráért volna az interjúra. A munkaadója tette szombatra. Egyáltalán nen volt előnyös. Nagyon előnytelen volt mert családi programunk volt és ezért tette át hétfőre és ezért volt hétfőn az interjún. És ő sem szeretne itt dolgozni. A főnöke az interjún burkoltan többször is beszólt neki, nem tetszik neki a munka amit csinálnia kéne nem is érdekli. Mindent elmesélt nekem. Nem hiába nem szeretném hogy itt dolgozzon.


#9 akkor az eléggé gyenge heti 5 és 6 nap munkáért 8 órában...


#9

febr. 23. 07:53
 12/32 A kérdező kommentje:
Amúgy csak hozzátenném, hogy én is és a családtagjaiam is mindig is kerek összegű fizetést kaptunk. A munkaadó mindig kipótolta kerek összegre.
febr. 23. 08:04
 13/32 anonim ***** válasza:
82%
Kezdtem már pénteken és sosem volt kerek a fizum.
febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván azért kell pénteken kezdenie, mert március 1-e pont péntekre esik, és így fog egész hónapot ledolgozni. Ez szerintem nem furcsa.


Nekem sem volt kerek soha a fizetésem, ezen sem kell problémázni.


Az lehet probléma, hogy miért nettó fizetést mondtak, ezt olyanok szokták, amikor valaki nincsen bejelentve.


Erre vigyázni kellene és tisztázni minél előbb.

febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
#14 teljesen igazad van!!! A bejelentéssel vigyázni kell! Én sem tudom, hogy miért csak nettót mondtak neki!
febr. 23. 10:01
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

Emiatt a nettó fizetés miatt én is gyanakodnék. Honnan tudhatná a leendő munkáltató, hogy milyen kedvezményekre jogosult a párod? Lehet adókedvezménye millió ok miatt, ami befolyásolhatja a nettóját, épp ezért szoktak bruttót megadni.

Hacsak tényleg nem az van, amit valaki írt már korábban, hogy mondtak neki egy bruttó összeget (ami ugye a garantált bérminimum lehet), és hozzátették, hogy ez alapesetben kb 217 ezer nettó.


A pénteki kezdést már leírták mások is: mivel március 1-je épp péntekre esik, így teljes hónapot tudnak majd neki bérszámfejteni, egyszerűbb a történet. Ami a szombati interjút illeti: ha az optikában, ahová jelentkezett, a szombat is munkanap, akkor nincs ebben semmi különös. LEhet hogy azon a héten épp akkor ért csak rá a főnök interjúztatni. Ennyi.

febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Van adókedvezménye, mivel 25 év alatti. A szombati nap úgy van ott, hogy 9-től délig vannak.
febr. 23. 10:55
 18/32 anonim ***** válasza:
87%
Csak szólok, hogy munkaideje is eshet szombatra, mikor családi programotok lesz!
febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
83%

Ha van adókedvezménye és nettót mondtak neki, az azt sejteti, hogy a kedvezményét valójában le akarják nyelni.

Alapszabály, hogy bárhol bármikor bármilyen céggel interjúzik az ember, csak és kizárólag bruttó fizetésről szabad beszélni.

febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
#19 így van Jól beszélsz! Neki csak nettót mondtak
febr. 23. 14:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!