Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 350 ezres fizetésből...

Nettó 350 ezres fizetésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

17 vagyok, nagyon szeretnék tanár lenni.

Úgy tudom, hogy most az emelés után nettó 350-360 körül van a legtöbb tanár fizetése.

Ez elég ahhoz, hogy az ember kifizessen egy albérletet és rendesen meg tudjon élni belőle?

Szegedi vagyok, ha ez számít.



ápr. 6. 15:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem dupla annyi idős vagyok mint te, egyetemen tanítok és minden pótlékkal, plusszal valamivel ez alatt van a fizetésem. Az egyetemi oktatók nem pedagógusok. Nekem pl. nem is tanári, hanem mérnöki diplomám van. Így ebből az emelésből mi semmit nem kaptunk.

A te esetedben a lakásbérlés szerintem a szűk keresztmetszet. Ha az nem lenne, akkor simán megélnél. Nekem szerencsére van saját lakásom, hitelem nincs, így még félre is tudok tenni. Úgy viszont nem könnyű, ha minden hónapban kapásból 100-150 mínusszal indítasz.

Mindenesetre ha nincsenek nagy igényeid, nem kell feltétlenül mindig a legújabb "ájfon", nem jársz márkás ruhákban, nincs drága hobbid, stb., akkor spórolósan, odafigyelve, de ki lehet jönni belőle.

ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Elég. Budapesten a minimálisan még elfogadható élethez nettó 270.000-320.000 forintra van szükség. Ebbe az összegbe belefér az is, hogy szobát/társbérletet bérelj 50-80.000 forintért, így a lakhatásodat is meg tudod oldani.

De hozzáteszem, hogy a minőségi élethez 5-600.000 forint kéne, de akkor sem az urizálás menne, hanem a még kényelmes megélhetés.

ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szűkösen!

Én is tanár vagyok.


Viszont, ha ez a vágyad, akkor nem szabad lemondani róla. Lehetsz magánsuliban is tanár, vagy plusz órákat is vállalhatsz. Nehéz belőni, hogy mondjuk 5-6 év múlva mi lesz az oktatásban. Plusz a poltikai és gazdasági helyzettől is függ. Lehet annyira ki fognak menni a nyugdíjas tanárok a rendszerből, hogy sírni fognak azért, hogy valaki tanítsa a gyerekeket.

Az EU-s pénzek miatt most elvileg 2030-ig biztosítva van, hogy a fizu a diplomás átlagfizetés 80%-a legyen átlagosan.

ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mindenki a magánsulit mondja, de nincs ennyi magániskola a világon :D
ápr. 9. 10:12
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

Meg, simán.

Még ha albérletben élsz akkor is.

Nem kell urizálni, be kell osztani a pénzt és olya ndolgokra költeni amelyek szükségesek.

Csomó mindenen rengeteg pénzt lehet megfogni és ez nem éhezést meg önsanyargatást jelent.

Nagyon sok hasonló kérdésnél jönnek a "memgondóemberek", hogy ők a triplájából is csak vegetálnak, a kedvencem meg amikor elkezdik leírni, hogy mikre mennyit költenek. Nagy része totál ostobaság és fölösleges pénzkidobás...

Én pont ennyit keresek, viszont van egy saját kis lakásom, amelynek az összköltsége nem éri el a havi 50 ezret, ebből is a közös költség (20 ezer) a legnagyobb tétel.

Nyilván ezek a kötelező tételek, ezen felül minden csak az emberen múlik.

De még a rezsiből is vissza lehet venni, ha okosan használja pl. a villanyt és a gázt valaki.

Szóval marad 300. Régebben kiadtam albérletnek, legmagasabb áron 80 ezerért. Ez azt jelenti, hogy ha most albérletként kellene ott laknom, még így is maradna 220 ezer ft minimum. Sokaknak a fizetése nincs ennyi, ez kb. a garantált bérminimum...

ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
Simán meg lehet belőle élni, csak nem kell felesleges dolgokra vagy feleslegesen drága dolgokra költeni.
ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Imádom akik leírják hogy simán meglehet belőle élni. aztán meg odabiggyesztik a mondat végére hogy ja, amúgy saját lakásban laknak… Hát úgy persze hogy könnyű. Mondjuk ha már a kereseted majdhogy nem háromnegyede a lakhatásodra megy el, az azért nem annyira egyszerű. Ha egyedül akarsz lakni albérletben, akkor már vidéken se találsz 140 000 alatt. Arra jön még a rezsi, meg a közösköltség, és még semmit nem ettél. Persze vegetálhatsz Lakótársakkal 35 éves korodig, nekem valahogy ez nem fekszik.

De válaszok kérdésedre: igen, meg lehet belőle élni, de nem lesz pénzed nyaralni, nem lesz pénzed minőségibb ételekre, étterembe járásra, pihenésre, ami sokak szerint felesleges :)

Én sem szoktam azért olyan sűrűn étterembe enni, de ha szeretnék elmenni akkor elmegyek, hisz nem azérte élek, hogy dolgozzak. Tanári fizetésből ezt nem fogod megtenni, És nem csak azért mert kevésre, hanem azért is mert nem lesz rá időd és energiád.

ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
Itt pont nem írtam, de amúgy valóban ezt szoktam mondani. Nem albérletben vagyok, de számoljunk. Lakással és bérlettel együtt kötelező kiadásaim 50-E körül vannak, rostdús étkezés 70-E körül van. Marad 130-ezer. Ha albérletbe mennék, akkor sem fizetnék érte 60-E felett. Ha azt levonjuk, akkor marad talán 70-E. (Ott talán a rezsi is magasabb lenne.) Persze valaki SOS-ként rá van kényszerülve és ki kell fizetnie... Ezért szoktam azt is mondani, hogy nagyon helyzetfüggő minden. De alapvetően meg lehet élni, albérlet mellett meg kéne válogatni az utazásokat és csak arról kéne lemondani.
ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Mármint 60-ezres albérlettel számolva maradna nekem talán 60.000-70.000 körül a 256-ezremből. Aranyos garzont lehet így találni, nagyobb pedig pároknak vagy társaságoknak kell. Illetve én párommal vagyok egy saját nagy szobában. Nem keresnék másfeles lakást, mert háromszoros-négyszeres árral irreális volna.
ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Cuki vagy, de nem tudom milyen albérletbe akarsz költözni 60e alatt :D
ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!