Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csajok, ha újra választhatnáto...

Csajok, ha újra választhatnátok szakmát, akkor minek tanulnátok? Melyik szakmára mondjátok azt, hogy tetszik vagy érdekel?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 15:40
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim válasza:
Én gyerekkoromban bemondó akartam lenni, aztán ornitológus, de ezek csak gyerekkori álmok voltak. Aztán órás akartam lenni, de azt mondták oda nem mehetek a szemüvegem miatt. Aztán akartam lenni papírbolti vagy könyvesbolti eladó, de amikor én nyolcadikba végeztem pont nem indult el ilyen szak. Utána elvégeztem egy bőrdíszműves szakközepet(szülői nyomásra), abban három hónapot dolgoztam. Utána dolgoztam boltban, és különböző telefonos ügyfélszolgálatokon. Most is ügyfelezk. De szívesen lennék belsőépítész, építészmérnök, lakberendező, fényképész, kertész vagy foglalkoznék álatokkal. Így röviden :)
2011. ápr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim válasza:
Hát. Én most művelődésszervező vagyok, de informatikusnak tanultam először. De szívesen művelnék földet. Egyébként meg a munkanélkülieknek mondom, hogy kertészkedni és földet művelni mindig lehet! (Tudom, nagyvárosokban erre nincs lehetőség...)
2011. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim válasza:

18 évesen francia nyelvtanári szakra nem vettek fel, második helyen tanítóképző volt bejelölve, így tanító szakot végeztem. Fősuli utolsó két évében tudatosult, hogy nem szeretnék tanítani, elvégeztem egy titkárságvezető tanfolyamot, itt sok használható dolgot tanultam! Pályakezdőként ezzel a papírral és a diplomával egy multinál el tudtam helyezkedni. 4 évig dolgoztam titkárnőként, most GYED-en vagyok, de várnak vissza. Ennek örülhetek a mai világban. A munkám néha stresszes, néha lazább, van némi önállóságom, de azért irányítanak, ez nekem jó. Az életemből jelenleg a kreatív tevékenykedés, a zene gyakoribb gyakorlása, és a sport/tánc hiányzik, leginkább az időhiány a baj.

Egyébként sok minden érdekel, sok évig foglalkoztam zenével, szeretek kézműveskedni, érdekel a cukrászat, szívesen lennék fordító-tolmács, de nem vagyok egy nyelvzseni. Ha meglehetne élni belőle, és lenne elég tehetségem, akkor iparművészeti főiskolára mennék, mondjuk textil szakra, vagy belsőépítész szakra. Ha nyernék a lottón, alapítanék egy alapítványt, mely tehetséges zenész gyerekeket támogatna. Ha csak "kisebb" összeghez jutnék, nyitnék egy saját boltot (hobbi, papír vagy rövidáru).

2011. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!