Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvónőnek tényleg csak a buták...

Óvónőnek tényleg csak a buták mennek? Nem azok, akik családot szeretnének és mellé egy családbarát munkahelyet?

Figyelt kérdés
olvastam, h az óvónőin mennyi butusabb tanuló van, akik jobb ötlet híján jelentkeztek oda. Igaz ez? Szerinted az óvónők tényleg elég egyszerű emberek?
2011. dec. 18. 20:05
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
az előző hozzászólásom az 5ös válaszolónak szól
2011. dec. 18. 20:13
 12/36 anonim ***** válasza:
63%
Ez sem igaz, barátnőmet nem vették fel az énekhangja miatt. Nem volt neki, pedig ő tényleg óvónő akart lenni, de sajnos ez nem jött be neki.
2011. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
62%
nem akarok leszólni senkit de nálunk anno a gimi után csak azok mentek tanítóképzőbe akik más helyre nem jutottak be, illetve csak hogy legyen egy diploma. volt olyan osztálytársnőm aki sík hülye volt és mégis elvégezte a tanítóképzőt és tanító!!! és hány ilyen van!
2011. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
63%

Mint minden szakmában, itt is vannak okosabbak, és kevésbé okosak.

Ennek ellenére nekem nem kifejezetten jók a tapasztalataim róluk. Sajnos nemcsak buta óvónőkkel, de buta általános iskolai tanárokkal is találkoztam már nem egyszer. (Rossz helyesírású tanárnő és társai.)


Más kérdés, hogy az énekhang és a 'jó' kondi nem függ össze az intelligenciával, mi több, dolgokat képesek vagyunk bemagolni a vizsgákra, ha úgy adódik, de az nem egyenlő azzal, hogy az élethez is van eszünk.


Még egyszer mondom, kivételek mindig vannak, de nekem sajnos nem volt szerencsém sok okosnak és rátermettnek mondható óvónővel.

2011. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, lehet, hogy pl. Szarvason nézik, de mivel én a SzIGSz-be jártam pedagógiára (Szegeden; régi óvónőképző), a JuGYu-ra minden felvételi nélkül átvették a botfülű, repedt fazék hangú osztálytársaimat, mert ők a SzIGSz-ben érettségiztek le. Énekelniük se kellett, csak bemutatni az ajánlólevet. Szóval félinformációt közöltem. Akinek minimális affinitása van hozzá, az gond nélkül elvégzi, azért közel sem olyan szintű lélektan van, mint pszichón.
2011. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
68%
Ismerek pár óvónőt, és mind oltári nagy ribanc. Nem rosszmájúságból mondom, de tényleg így van. Én magam pedagógiát végeztem, és nálunk is nagyon sok ribike volt. Kiábrándító, hogy ilyen nők felügyelik a jövő generációját.
2011. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
56%
12-esnek írtam. :)
2011. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
82%
És én is azt tapasztaltam, hogy tanítóira mindenkit felvesznek...és java része el is végzi. Én már bánom nagyon.
2011. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
10%
nekem keresztanyám ovónő,és hozzátenném a legjobb az országban.itt is elvégezhetsz rengeteg tanfolyamot utána, továbbképezheted magad, ahogy ő is tette, ő most ott tart h sok papírja miatt az ovónőkhöz képest jól keres, és bárhova adja be a jelentkezését, azonnal,meghallgatás nélkül felveszik...sokan tényleg azért mennek oda mert kell egy diploma,de ez nem az elhivatott ovónők hibája.itt is lehet karriert csinálni és tiszteletet kivívni
2011. dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
78%

Most végeztem gimiben, és ugyanazt tapasztalom, mint anyukám a gimis osztálytalálkozóján: Azokból lettek tanárok és óvónők, akik kettesekkel átkecmeregtek a gimin. A volt osztálytársaim közül is azok mentek tanítóképzőre, akikből nemcsak az anyai ösztön hiányzik, de a szándék is, hogy gyerekekkel foglalkozzanak. Nézd meg a mai helyzetet. Kikerülsz egy érettségivel a nagyvilágba, és ha nem akarsz te lenni a 3. fodrász az utcában, akkor kénytelen leszel elvégezni valamit. Egyetemet! Mert az fless, van 3+ éved amíg nem kell semmit csinálnod, mert sajnos tényleg nehéz eldönteni, hogy mi is legyen belőlünk, ha nagyok leszünk. És ha az egyetem, mint terv megvan, kell egy szak is. Milyen szak? Alacsony ponthatáros szak! Lány vagyok, a gyerekek meg cukik(amíg nem bömbölnek) hát leszek óvodapedagógus! és már kész is a haditerv.


Vannak biztos elhivatottak is, de szerintem ritka az évfolyamokon az, akinek tényleg régi vágya, hogy gyerekekkel foglalkozhasson, és alkalmas is rá.


Ha szeretnél óvónő lenni, csináld, ne ez tartson vissza. Aztán majd látod, ha ingerszegény a környezet, tudod még magad képezni, nem a foglalkozásod mutatja, hogy milyen okos vagy. (Vannak okos rendőrök is).

2011. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!