Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvónőnek tényleg csak a buták...

Óvónőnek tényleg csak a buták mennek? Nem azok, akik családot szeretnének és mellé egy családbarát munkahelyet?

Figyelt kérdés
olvastam, h az óvónőin mennyi butusabb tanuló van, akik jobb ötlet híján jelentkeztek oda. Igaz ez? Szerinted az óvónők tényleg elég egyszerű emberek?
2011. dec. 18. 20:05
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
77%
Én is azt mondom, hogy menj óvónőnek, ha erre vágysz. Nekem annak idején a gimiben egy kitűnő tanuló osztálytársam akart tanítónő lenni. Minden tanár lebeszélte róla, mert hogy szerintük többre vihetné, csak egyetlen tanárunk véleménye volt az, hogy pont arra van szükség, hogy végre értelmes emberek tanítsák a kicsiket, és nem kellene mindenkit eltéríteni a pályáról, aki igazán alkalmas lenne rá. Nagyon igaza volt! Az osztálytársam tanítónő lett, és imádja a munkáját. Ne azzal foglalkozz, hogy kik vannak körülötted a főiskolán, mert oda csak pár évig jársz. Az viszont nagyon nem mindegy, hogy utána 40 évig örömmel végzed a munkád, vagy csak muszáj alapon bejársz egy munkahelyre. Azonkívül nem hiszem, hogy te lennél az egyetlen, aki értelmes, és óvónő akar lenni. Biztos vagyok benne, hogy találsz majd az óvónőképzőben hozzád hasonló társakat.
2011. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
69%

„De félek h nem lenne elég nagy kihívás.” – Ezen jót mosolyogtam. Szerintem a világ egyik legnagyobb kihívása lehet 25-30 gyereket koordinálni nap mint nap. :)

Úgy vélem, nem az számít, hogy kinek milyen lexikális tudása van, sőt, még az általános intelligencia sem annyira, csakis az érzelmi intelligencia. De az nagyon. Szeretni kell az embereket és a gyerekeket, meg kell tudni érteni azt, hogy mindegyik más, és igazságosan, de szeretettel rendezni a konfliktusokat – és ez szerintem baromi nehéz lehet, elég kevés ember képes rá. (Saját ovis tapasztalat alapján ötből kettő. :))

Lássuk be, hogy az óvodás gyerekek szülei közt is vannak elég nagy taplók, és egy óvónőnek őket, az ő gyereküket is jól kell kezelnie. Szóval szerintem nagyon nehéz hivatás ez.


Igen, azzal egyetértek én is, hogy sokan bizonyára azért mennek óvónőnek vagy tanítónőnek, mert oda könnyű bekerülni. Egy barátnőm is tanítóképzőt végzett, mert lusta dög, és azt mondta, az évfolyamtársai 90%-ának nem adna kezébe gyereket… (Érdekes, hogy őt viszont, aki nem akart tanítani, és alig tanult, több tanára kérte, maradjon a pályán, mert a gyerekekkel nagyon jól bánik. Persze nem maradt.) Elég szomorú, hogy annyira nincs becsülete ezeknek a szakmáknak, hogy meg lehessen válogatni az embereket.


Szóval, ha érzed magadban a késztetést, szerintem is menj óvónőnek, de ne azért, mert „családot és családbarát munkahelyet” szeretnél, hanem azért, mert örömödet leled abban, hogy kisgyerekeknek mutathatsz meg a világból valamit.

2011. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
54%
Én is úgy gondolom, hogy az érzelmi intelligencia nagyon sokat számít. Különböző gyerekekkel kell ovodában foglalkozni és ha már most lenézed a "butább" embereket, akkor hogy fogsz viselkedni a "butább" gyerekekkel? A szülőkról nem is beszélve. Lehet, hogy nem zsenik mennek oda tanulni, de egy ovonőnek más tapasztalatokkal kell rendelkeznie. Vannak olyan országok ahol az ovoda nem is tartozik az oktatási rendszerbe hanem a szociális rendszerbe. Vagyis a gyerek jóléte a legfontosabb nem pedig a tanítása. Az ovodának egy biztonságos, fejlődést elősegítő helynek kell lennie. Ha neked olyan szakma kell ahol az intelligencia a legfontosabb, akkor nagyon nem ajánlom neked, hogy ovonő legyél.
2011. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
54%
Én egy első éves óvodapedagógus hallgató vagyok és én is féltem egy kicsit, hogy nem lesz elég kihívás, de nagyon is van! Nagyon sok mindent tanulunk rajzot, éneket, filozófiát, pszichológiát, magyart...nem elég csak magolni, hanem kreatívnak és türelmesnek kell lenni. Nyelvtanulásra is van lehetőséged(nálunk van német nemzetiségi terület és lehet jelentkezni angol nyelvű kurzusra is). Sokan nagyon is elhívatottak és értelmesek, ha ezt szeretnéd csinálni akkor mindenképp' jelentkezz!
2011. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
70%

Kedves kérdező!

Én elsőéves vagyok az ELTE TÓK-on. Elárulom neked, hogy úgy gondoltam, a gyerekkori álmom, hogy óvónő lehessek, könnyen megvalósítható lesz. Tévedtem. Kollégistaként bele látok más karok tanításába, egyedül én ZH-zom hetente legalább 2x, minden héten legalább 2-3 beadandóm van. A beadandókat nem úgy kell elképzelni, mint a középsuliban, hogy letöltesz valamit a netről és az jó lesz.... itt mindent szépen ki kell dolgozni, mindennek utána kell járni.

Igazából, ha tényleg óvónő akarsz lenni, akkor szét kell nézni, hogy hova érdemes jelentkezni. Nem mindegy, hogy hol végzed a sulit. Az ELTE biztosít neked mesterszakot, sőt, Phd oktatást is. Sok rosszat hallottam a kecskeméti óvóképzőről, és a jászberényiről is. Nekem is volt olyan csoporttársam aki csak azért kezdte el a sulit, hogy legyen diplomája, de hamar abbahagyta mikor túl voltunk az első gyakorlaton. Óriási felelősség van egy óvónő vállán. Tényleg az menjen óvónőnek, aki szívvel lélekkel szereti csinálni, és ne olyan, aki csak azért jelentkezik, mert olyan aranyos a szomszéd gyerek, vagy az unokatesóm, és 15 perc alatt olyan jól kijöttünk egymással.

2012. jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
NEMIGAZ!:D :DD
2012. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!