Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön élő/dolgozó magyarok...

Külföldön élő/dolgozó magyarok leírnátok a tapasztalataitokat? Sokat segítene!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal szeretnénk majd külföldre menni dolgozni. Én fősulit végeztem (közgazdász), még a nyelvvizsgára kell felkészülnöm (német szakmai), hogy megkapjam a diplomát.

A párom angolul beszél nagyon jól.Középfokúja van, most készül a felsőfokúra.


Sajnos elég rossz fizetésért dolgozunk mindketten(70-75 ezer FT). Én a nyelvvizsgám hiánya miatt nem találtam még megfelelő állást. Igaz kezdem egyre jobban azt érezni, hogy a diplomával sem fogok.Tapasztalatból mondom.


Megmondom őszintén, hogy ennyi pénzből annyit nem lehet félretenni, hogy saját lakás legyen. Hitelt meg nem akarunk.

Ezért gondoltuk, hogy szerencsét próbálunk külföldön, de szívesen olvasnám kinek mi a tapasztalata. Hova érdemes menni, s hogyan éltek ott?Tudtok félretenni?


Köszönöm, aki megtisztel válaszával!


2012. jan. 17. 17:05
 1/4 anonim válasza:

NAGYNÉNÉM a kanári szgeteken él,fuerteventurán.odakint nagyon sok a magyar,legtöbbnek majdnem mindig van munkája...azonban a munka nagyrésze szezonban van...szerintem ha mindketten kimentek,minimum 5-6 év spórolás kell,hogy idehaza vegyetek egy olcsóbb lakást(panelra gondolok természetesen)

sok sikert.

2012. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ausztria ilyen szempontból kézenfekvőnek tűnik. Főként turizmusban, idény jelleggel keresnek embereket, ami nagyon jó, hisz ha úgy döntöttök, össz-vissz 4-5 hónapot kell kinn ledolgozni, és az év többi része itthon is telhet, amit ott kerestek,simán megéltek belőle. Minimális nyelvtudást elvárnak, de volt olyan munkatársam,aki egy alig beszélt németül,mégis felvették. Az élet ott sem egyszerű, nagyon sokat kell dolgozni, általában heti 6 nap, napi 9 óra, kajaidő ebben nincs benne. Mosogatni, szobalányként dolgozni alap nyelvtudással is lehet. Szállás, kaja ingyen van, tulajdonképpen semmire nem kell költeni, max síbérlet vagy hasonlók. 3-400 ezret mindenhol megadják. Párokat is keresnek kifejezetten, így ezzel sem lenne baj. Munkavállalási már nem kell, viszont a munkába állás kissé kötött, tehát május-június táján, vagy december elején a téli szezon kezdéseként. Sztem az osztrákok nagyon jó fejek, kedvesek, de mint mondtam, a munkába bele lehet fulladni.
2012. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, aranyosak vagytok!:)

Jelenleg több műszakban dolgozunk 12 órákat, 3 nap nappal (12 óra),3 nap pihi, 3 nap éjszaka (12 óra), 3 nap pihi.


Annyiból rossz ez, hogy a szervezetünk nem tud sosem átállni, mert akkor már másik műszak jön.

2012. jan. 17. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt tudsz keresni is, lehet válogatni, jelentkezni is, online. Általában amúgy van egy bemutatkozóbeszélgetés, amire kihívnak. Oda viszont ki kell menni, bár ha eddig eljuttok,akkor általában már meg is van az állás. Esetleg alternatíva lehet a skype, finoman rákérdezve,hogy lehet-e azon keresztül.

2012. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!