Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első munkahelyként milyet...

Első munkahelyként milyet érdemes választani? Hogyan döntenétek? Költöznétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy szituáció, a családoddal laksz együtt és lassan itt az ideje, hogy munka után nézz, mert végzel az iskolával.

Milyet választanátok? Egy pörgősebbet, vagy egy nyugalmasabbat? Olyat, ahol megvannak a pihenő és munkaszüneti napok, vagy olyat, ahol folyamatos a munka? Vagy még az is itt van, hogy olyat, ahol helyben kell végezni a munkát, vagy mindig menni kell mindenfelé?


Vagy a fizetéstől tennétek leginkább függővé?


Az érdeklődés mindegyik felé megvan, szóval mindenhová szívesen mennél.


Még egy kérdés: Rögtön el is költöznétek, vagy maradnátok gyűjteni? A szüleid felajánlják, hogy maradj nyugodtan és egyetlen fillért sem fogadnak el, így akarnak segíteni az életben. Maradnál? Elfogadnád, vagy rögtön mennél?

A fizetésed egyébként elég lenne az albérlet fenntartására, vagy egy kisebb lakás vásárlására, természetesen lakáshitellel.



Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. nov. 1. 20:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Leírnátok, hogy férfiak vagy nők vagytok? Csak kíváncsiságból, nyilván mások az igényei egy férfinek és egy nőnek a munka kérdésében :)


Gyáva Oroszlánt tudom egyedül, mert őt "ismerem", szoktam olvasni a válaszait máshol is :)


Én lassan 24/N vagyok.

2012. nov. 1. 21:06
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha választhatnék:

Minimum 150-200-at szeretnék keresni. Leginkább valamilyen környezetvédelmi-kutatói állást szeretnék, irodásat, számítógépeset. Ne kelljen sok emberrel találkozni, kapcsolatot tartani, telefonálgatni.


Most 8 órás irodai, adminisztrátori munkám van, hülye főnökök, idióta emberek mindennap, minimálbér. Emiatt el is költöztem otthonról.

Persze valamihez képest jó, az első igazi munkám ez. Korábban csak a szakmai gyakorlataim, önkéntes munkák voltak.

Amik közül az önkormányzati irodai munkát elfogadnám, bár a fogadóórákon ott is jöttek az értetlen, beszólogatós emberek.

2012. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
:-)
2012. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Értelek, tehát te nem is ott vagy, ahol szeretnél lenni és nem is szereted a kommunikációt.


Nekem inkább fordítva van, mindent szeretek szinte, ami a szakterületemen belül van, ami elég széles és lételemem a kommunikáció, megőrülnék, ha nem emberek között kellene dolgoznom.

2012. nov. 1. 21:22
 15/20 A kérdező kommentje:

Jajj és még valami. Nem hiszem, hogy külföldre szeretnék menni.

Nagyon jó fizetésem lenne kint és akármikor mehetnék dolgozni, de én úgy gondolom legjobb otthon :) Vagy esetleg ti mennétek?

A fizetés 2000-2200 Euro körül lenne. Viszont én tényleg tartok ettől, ott mindig külföldi vagy, és el lennél szakítva a családodtól.

2012. nov. 1. 21:28
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindegy lenne, hogy pörgős vagy nyugis, azt nézném melyik érdekelne jobban, illetve, hogy hol jobb a fizetés+ próbálnék utánajárni, hol jobb a munkahelyi légkör, ahol nagyon furják egymást, oda nem mennék. 1-2 évig még kb. maradnék a szüleimmel és félretennék, de nem mennék bele, hogy továbbra is ők tartsanak el, a fizetésem felét odaadnám nekik. A többit félretenném.
2012. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
és22n
2012. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Arról szó sem lehet, hogy ők pénzt fogadjanak el tőlem :) Ebben biztos vagyok és meg is mondták.

Egyébként én egyet is értek ezzel. Én sem lennék képes elvenni a gyerekemtől, ha nem szorulok rá.


Ha ők rászorulnának, akkor számomra sem lenne kérdés, hogy adok-e, bár szerintem akkor sem fogadnák el, de ez esetben elköltöznék, hogy legalább plusz költség ne legyek.

2012. nov. 1. 21:32
 19/20 Brian0 válasza:

Lakást venni nem éri meg. Pontosan azért, mert 35 évig annyi a törlesztése, mintha albérletbe mennél. Viszont ha költöznöd kell munka vagy bármi miatt a hitelre vett lakásodtól nem tudsz megszabadulni. Az albérlet azért jó, mert felmondható, nincs nyűg, a felújítást sem te végzed és az egyéb karbantartási munkákat. Ha költöznél, költözhetsz bármikor, határozott idejű szerződésnél legrosszabb esetben is 1 éven belül. Minden fejlett országban így mennek a dolgok. Lehet debrecenben élsz és van egy jó állásod, de pesten kapnál egy jobbat, akkor oda kell költözni, aztán lehet a 11. kerületben dolgozol ott van albérleted, és kapsz még jobb munkát újpesten, akár oda is költözhetsz hogy az utazáson spórolj.


Ha olyan munkát választasz ami boldoggá tesz, akkor soha sem kell dolgoznod, mert a munkád a hobbid. Használd ki a lehetőségeket, élj a szüleiddel és legyen ez az időszak a spórolás ideje. Ha van félretett pénzed, bármi jöhet akkor sem leszel kakiban. Lakást csak akkor vegyél ha kp-ben ki tudod fizetni.

2012. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2012. nov. 19. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!