Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az komoly, hogy Magyarországon...

Az komoly, hogy Magyarországon, az állásinterjúkon elvárnak mindenféle handabandázást hivatástudatról, kihívásról, miközben csak gombokkal fizetnek?

Figyelt kérdés

A mi országunk az éhbér országa (legtöbb munkakörben) éppen ezért teljesen ledöbbent, amiket hallok ismerősöktől, hogy milyen igényes önéletrajzokat, meg valami motiváló leveleket várnak tőlük. És gondolom egy rakás álszent lefetyelést az interjún, mondjuk egy 90 ezres nettó fizuért....

A pofám leszakad...



2013. máj. 7. 08:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
91%
Én amikor Tescohoz felvételiztem, több körös teszt és interjú volt. Nem tudom most hogy működik ez kb. 6 éve volt. Olyan emberek is voltak ott az interjún, akiknek több szakmájuk volt és nem humbuk kommunikáció... Ha valaki leírja hogy elvégezte ezeket a tanfolyamokat, iskolákat, ilyen-olyan munkatapasztalata van, akkor már csak nem feltételezik róla hogy nem tudj az árut kategóriánként felrakni a polcokra?!?
2013. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
94%
Átvettük Nyugatról a hülyeségeket. Ott csak középvezetői állástól van értelme referenciáknak, motlevélnek, szakmai életpálya leírásának. Bnőm most ment ki Bécsbe eladónőnek, készített ugyan német önéletrajzot, de a kutya se kérte, bement a boltokba állásért, és ahol kellett munkaerő, meg szimpatikus volt felvették. Nem érdekelte őket, h mi a végzettsége és eddig hol dolgozott, ki volt főnöke, mi a motivációja. A német nyelv ismerete elvárás volt, meg legyen szorgalmas, de ez próbaidő alatt úgyis kiderül, ha nem jó: repül.
2013. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
83%

12. Teljesen igazad van! Egyébként is ott a próbaidő, ha nem válik be akkor mehet. A munkáltatók bőven tudnak válogatni, rengeteg álláskereső van! Egyik nap még ott dolgozol, aztán másnap már új ember van a helyeden!

Sokkal több idő megy el az önéletrajz, mot.levél és egyebek szemezgetésére, ahelyett hogy megnéznék az embert a gyakorlatban!

2013. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
83%
Ez semmi, oké a motivációs levél, mert szűrni kell a hülyéket, de az mikor 10 óra munka után odavágják hogy túlóra. mikor rákérdezünk hogy miért, akkor azt a választ kapjuk hogy a cég érdeke. furcsa módon 1x sincs tekintetbe véve a dolgozó érdeke. amikor a munkatársnőm kislánya lázasan van otthon, és ő el akar menni csak fél órával előbb, már ki van akadva a főnökség, hogy mégis hogy merészeli. az hogy 1 hete zsinórban 12 órázik egy 6 órás munkavállaló, azt lesz@rják.
2013. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%
Ismerős, én is 6 órás voltam az előző cégnél. Amikor már sorozatba kellett 8-10 órát bent lennem, rákérdeztem a főnöknél, hogy ugyan mikor fizeti ki vagy mikor csúsztathatom le, akkor döbbent arccal nézett rám, hogy én ezt komolyan gondoltam? Nálunk ugyanis hivatalosan nem létezett a túlóra fogalma.
2013. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés.
2013. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

No annyit még és pont ezért tartom segfejnek a legtöbb hr-est, hogy én is álltam a másik oldalon is. Én is felvételizettem embereket, de SOHA nem szívattam őket olyan idióta kérdésekkel, amiktől kellemetlenül kellene érezniük magukat. Kértem önéletrajzot, részletes, szakmait, de nekem ilyen mesterkélt rizsa, mint ez a hülye motivációs kísérőlevél nem kellett. Tisztában voltam azzal, hogy ha egy szakmunkás jellegű munkaerőt veszek fel, akkor tőle mit várok. Nekem nem kellett az, hogy handabandázzanak kihívásokról, meg kötelességtudatról. Engemet az érdekelt, hogy azt a munkafolyamatot, amit rá akartam bízni, meg tudja-e csinálni jól, hatékonyan és hosszú távon megbízható munkatárs lesz-e avagy sem. A gyakorlatiasság, a szaktudás érdekelt. Azokban a pozíciókban. Oda mégcsak az öltözködés sem számított. És nem vártam senkitől, hogy hazudjon.

És? Tessék! Sosem nyúltam mellé azzal, ahogy ment nálunk a munkatársválogatás. Ja és olyan fasságokat sem kérdeztem, hogy miért őt vegyem fel? Ugyanis az az én döntésem volt, nem az övé. Sokkal többet nyomott a latba a szakismerete, szoftvertudása stb. Tehát a kompetens alkalmasság.

2013. máj. 7. 17:19
 18/34 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen igazad van kérdező.A legtöbb ember azér dologzik,mert kell a pénz.Pont.Lottómilliomos nyilván nem fog Tesco árufeltöltőnek menni,puszta motiváltságból.:-)

Szerintem is ezeknek a motivácós leveleknek/kérdéseknek csak vezetői/kreatív/kutató, stb szakmákban(poziciókban) van esetleg valamennyi értelme.Bár ha én teszem azt egy GC laborba keresek vegyészt,jobban érdekel,hogy mennyire jártas az elválasztástechnikában,mithogy milyen önfényező blablaát tud tolni magáról,meg a hivatástudatról.A magánéletben vájkáló kérdések meg egyenesen undorítóak,volt olyan HR-se p.csa akit az is érdekelt volna hányszor dugok egy héten(ha sokat akkor az a baj,mert fáradt leszek,ha keveset az is. mert akkor meg hisztis,és nem a munkára fogok koncentrálni).

2013. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Na az olyat elküldeném a vérbe :)))
2013. máj. 7. 18:50
 20/34 anonim ***** válasza:
El is küldtem :D
2013. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!