Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az komoly, hogy Magyarországon...

Az komoly, hogy Magyarországon, az állásinterjúkon elvárnak mindenféle handabandázást hivatástudatról, kihívásról, miközben csak gombokkal fizetnek?

Figyelt kérdés

A mi országunk az éhbér országa (legtöbb munkakörben) éppen ezért teljesen ledöbbent, amiket hallok ismerősöktől, hogy milyen igényes önéletrajzokat, meg valami motiváló leveleket várnak tőlük. És gondolom egy rakás álszent lefetyelést az interjún, mondjuk egy 90 ezres nettó fizuért....

A pofám leszakad...



2013. máj. 7. 08:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
83%
Konkrétan megkérdezte,hogy rendben van-e a szexuális életem...
2013. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
77%
Olvastam itt valakinek a hozzászólásában, hogy 8 körös interjúkat tartanak egy bruttó 300-as munkáért. Icipicit túlzás, de van benne igazság...
2013. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Még a bruttó 300as melónál érthető, de egy teszkó árufeltöltő vagy egy takarítónő esetében szakmai elhivatottságról beszélni kb olyan, mint előírni a koldusnak EU szabályozással a seggpárnát az aluljáró lépcsőjén.
2013. máj. 8. 07:02
 24/34 anonim ***** válasza:
A br. 120ezres állásoknál sem ritka a 2-4 körös interjú. És ezek nem diplomás állások.
2013. máj. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is kérdeztek már olyanokat interjúkon is, hogy a fülem kettéállt. Diplomával, nyelvtudással jelentkeztem egy 4 órás állásra egy webáruházat üzemeltető céghez. Fél órát vallattak az interjún 5-en, angolul is, de nem mondták meg, mi lenne a munkakör. Olyanokat kérdeztek, hogy mi lenne számomra az ideális munka, miért jelentkeztem hozzájuk, mikor turizmus végzettségem van, miért nem a turizmusban helyezkedek el, mi az életcélom, mit szeretnék a következő 10 évben elérni, mik a jó és a rossz tulajdonságaim, meg ilyen hülyeségek. Mint kiderült, egy adminisztrátori állás lett volna, ahol számlázni kell, 40.000 Ft-os fizetésért. Persze nem is válaszoltak az interjú után, pedig ott mondták, hogy mennyire jó, hogy angolul jól beszélek, meg mennyi mindent tudok a cégről...

Én még azon szoktam kiakadni, mikor olvasom az álláshirdetéseket, hogy "gyakorlattal rendelkező fagylaltárust" meg "gyakorlott szórólapterjesztőt" keresek. Már kb. a vécés néninek is legyen 5 éves üzletvezetői tapasztalata, úgy nézzen ki, mint egy szupermodell, meg legalább 4 nyelven perfekt beszéljen... Ez mind azért van, mert nagyon sok a munkanélküli, több százan vagy ezren jelentkeznek álláshirdetésekre, és megtehetik, hogy válogassanak. Aki meg nem felel meg valamelyik hülye kitételüknek, az el is áshatja magát, pedig nagy valószínűséggel ugyanúgy alkalmas lenne a munkára.

2013. máj. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Az utsó válaszhoz. Én csak azért nem tudom megérteni ezt a stílust, hogy gyakorlatilag úgy tesznek, mintha senkit nem akarnánbak felvenni, hogy rerengeteg idő és energia ez a "válogatás", ami nem térül meg. Ha most nekem mondjuk klozetjaim lennének, én nem lacafacáznék a vécésnénikkel. Meghirdetném, aki alkalmas felvenném és rátérnék a következő feladatomra.
2013. máj. 9. 10:59
 27/34 anonim ***** válasza:
De a főnök HR-es dugibabájának kell a munka :-)
2013. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
83%
Nekem tetszik ez a "többéves gyakorlattal rendelkező" kitétel. Ugyanis aki többéves munkatapsztalattal rendelkezik, az nekik már túlkoros. 54 évesen külfödre kellett jönnöm, hogy a lenyúlt magánnyugdíjam helyett félretegyek valamicskét öreg napjaimra. Mert nyugdíj nem lesz, az tuti.
2013. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Na igen Miquel, azért ez a durva.

Amúgy a legnagyobb csemege, hogy max 25 éves legyen, de minimum 8 év gyakorlat és és 3 nyelvvizsga.

Az állat, nem gondolkozik, hogy egy diplomás munkát nem tud valaki elkezdeni 17 évesen. Ökör. És sajnos láttam már ilyen abszurd hirdetést is.


De nagyon jók az elhivatott árufeltöltők és takarítók, a szexuális életüket nyíltan kiteregető munkavállalók is.

Én attól félek, hogyha egyszer én mennék interjúra és kapnék valami velős hülye kérdést, nemes egyszerűséggel asztalostól felkenném a falra a hr-est, ha rossz kedvem van. Ha jó, akkor csak elküldeném a telibeb... jó k... édesanyja szaftos, mosdatlanul rothadó pi....jába....

2013. máj. 16. 15:46
 30/34 anonim ***** válasza:
78%
Na ezt én se értem mi a gond az 50 felettiekkel.Apukám most 55 sajnos két éve megszünt a melóhelye,mert csődbe ment.16 évet dolgozott ott.Kertészmérnök,jól beszél angolul,nem analfabéta a számítógéphez sem,de mégsem kell sehová mért ilyen vén f@sz mit akar már...:(Pedig még 10(!) évet kéne dolgoznia nyugdíjig.Minek tologatják egyre kijebb a nyugdíjkorhatárt,ha az emberek 50 felett már nem kellenek sehová?!?!Amúgy apum egyáltalán nem egy "vén trotty",szeretne dolgozni,és szerintem nagyon hasznos munkaerő lenne.
2013. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!