Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát érdemes választ...

Milyen szakmát érdemes választani, amivel itthon és külföldön el lehet helyezkedni, úgy, hogy jól keressek?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek nyolcadikos, és az lenne a kérdés, hogy milyen szakmát válasszak. Én a gyógyszerészre vagy a fogorvosra gondoltam, mert ezek nagyjából jól keresnek. Ezeken kívül mivel lehet sok pénzt keresni, ha nagyjából ezeket szeretném elérni az életben: évente 1-2 hét nyaralás tengerparton, hotelben; évente 1-2 hét síelés; 2 autó, amik 20 millió forint felett vannak; egy 50 millió feletti ház kerttel; el tudjam tartani a családom és fent tudjam tartani a házat meg az autókat; a legmodernebb kütyüket szeretném, évente cserélve; és legyen a bankszámlámon pár millió forint tartalék.


Ezekkel a feltételekkel mit válasszak 4.9-es átlaggal? Ja, és fiú vagyok, 14 éves, jelenleg alap angollal.



2013. máj. 20. 12:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%

"De hogyha azt csinálom amit szeretek, de nem keresek jól, akkor mit érek vele?"


Hát eléggé el van szúrva az értékrended. Ha így folytatod a pénz utáni sóvárgás csak tönkreteszi az életed.

2013. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Bár a mai világ rákfenéje a profit és a pénzhajhászás, én is azt tudom neked tanácsolni, hogy azt a foglalkozást válaszd, amit el tudsz képzelni magadnak hivatásként, bár ez nem mindekinél dől el 14 éves korában.

Egyik rokonom pl. már kisgyerek korában orvos szeretett volna lenni, és az is lett, nincs agyonbélelve pénzzel, mégis elégedett az életével.

Nálam pl. csak érettségi előtt néhány hónappal dőlt el, hogy mérnök szeretnék lenni, bár a matek és a fizika mindig jól ment, sokan még huszonévesen sincsenek tisztában azzal, mivel foglalkoznának szívesen.

Ilyen alapon gondold meg, hogy mi szeretnél lenni, és ha valamiben nagyon jó vagy, még a fentiek is összejöhetnek.

Hogy valami konkrétumot mondjak, elektronika-informatika-programozás témakörben nagyon nagy pénzeket lehet keresni diplomával, de nyilván ez csak akkor fog működni, ha érdekel is, mert ez nem egy olyan szakma, hogy ugyan totál nem érdekel, de megtanulom.

2013. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. máj. 20. 15:07
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy te még túl fiatal vagy és nem ismered igazán a nagy büdös valóságot!

Vannak olyanok akiknek 8 általánosuk van és milliárdosok és vannak olyanok akinek van 2 diplomája és egy gyors éterembe süti a hamburger húst!

Sokszor nem az számít hogy az ember hogy tanul meg hogy milyen átlaga van hanam hogy az azon felüli tudásán és okoskodásán rosszabb esetbe zsiványkodásából hogy tud milliókat szerezni!

Vannak olyan szerencsések akik azért keresnek jól mert tanultak!


De a felsoroltaid közül hogy elérd kell lennie havi 1 millás fizudnak és még úgy is évekbe telne hogy ezeket a cuccokat összeszedd és azt is lehet hogy csak hitelre!

És akkor még családod sincs akire költs!

Gondold azért végig hogy milyen fizetésednek kellene hogy legyen elérd ezeket az részben értéktelen célokat bele fogsz örülni!

Sokan itt mondják hogy ez nem tesz boldoggá erre megint csak azt tudom mondani hogy még fiatal vagy és a média ezt sujkolja hogy pénz és csillogás!

Ha a vágyaid beteljesülnek ne hord fenn az orrod mert az emberek szemében egy pénzes beképzelt senki leszel és csak érdekemberek fognak körülvenni!

2013. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
A többiek a lényeget már leírták, nekem csak a 12:37eshez lenne így kérdésen belül egy kérdésem: Mégis honnan veszed hogy manapság a gépészek sehova nem kellenek?
2013. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Te ettől csak most 14 évesen lennél boldog. 1 évet sem adok és teljesen más vágyaid lesznek.


" nem fogod magad kínosan érezni"


nekem csak egy 400e-es szuzukim van ami 15 éves, de ezzel se érzem magam sehol se kínosan. Elég nagy baj az hogy a menőséget azt tárgyakhoz kötöd, avagy egyáltalán foglalkozol azzal hogy mit mond rólad a többség.

2013. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

"A többiek a lényeget már leírták, nekem csak a 12:37eshez lenne így kérdésen belül egy kérdésem: Mégis honnan veszed hogy manapság a gépészek sehova nem kellenek?"


Az én vagyok! Most mondanám, hogy egy rakat gépészmérnök szaktársam van (10 éve végeztünk kb), látom hol dolgoznak. A legtöbben infósnak mennek át. De itt egy tegnapelőtti kérdés:

böngészgesd.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2013. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Oké, eltértünk a kérdés lényegtől, mostantól csak ahhoz kapcsolódót írjatok, hogy mit válasszak?
2013. máj. 20. 19:21
 19/33 bensdorp ***** válasza:
71%

Nincs olyan szakma, amiről ha diplomát/oklevelet kapsz, biztosan megszednéd magad vele. Ahogy már pedzegették mások is: akkor lesz valakinek sok pénze, ha magas fokon űzi azt, amiben jó. Ha kitartó és ügyeskedik (legyen az ügyeskedés a befektetett rengeteg munka vagy az önérdekű pofátlanság gyümölcse).

Tehát, amit tehetsz: kiválasztod azt a szakterületet, ami érdekel, amihez affinitásod és tehetséged van, majd pedig mindent megteszel azért, hogy a legjobbak közt legyél benne, és addig küzdesz, míg meg nem teremted azt a hátteret, amire vágysz. Ha igazán jól csinálod, nagy tehetséggel vagy rengeteg plusz munkával, akkor szinte bármilyen szakmával elérheted az áhított összegeket.

2013. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Bence87 ***** válasza:
57%

"2 autó, amik 20 millió forint felett vannak"


Ha évi 10000 km-t mész velük, és 5 évente akarsz új autókat venni, akkor olyan havi 600 000 Ft-ra becsülöm ezen két autó összes fenntartási költségét. Ebben már benne van az értékvesztés, az elveszett banki kamatok, benzin, szerviz stb. és az új autó vásárlásakor fizetett összeg lebontva éves szintre.


Számold ki te is, ha nem hiszed: [link]


Na de ez csak a két autó, a lakást már ki se számolom.

2013. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!