Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát érdemes választ...

Milyen szakmát érdemes választani, amivel itthon és külföldön el lehet helyezkedni, úgy, hogy jól keressek?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek nyolcadikos, és az lenne a kérdés, hogy milyen szakmát válasszak. Én a gyógyszerészre vagy a fogorvosra gondoltam, mert ezek nagyjából jól keresnek. Ezeken kívül mivel lehet sok pénzt keresni, ha nagyjából ezeket szeretném elérni az életben: évente 1-2 hét nyaralás tengerparton, hotelben; évente 1-2 hét síelés; 2 autó, amik 20 millió forint felett vannak; egy 50 millió feletti ház kerttel; el tudjam tartani a családom és fent tudjam tartani a házat meg az autókat; a legmodernebb kütyüket szeretném, évente cserélve; és legyen a bankszámlámon pár millió forint tartalék.


Ezekkel a feltételekkel mit válasszak 4.9-es átlaggal? Ja, és fiú vagyok, 14 éves, jelenleg alap angollal.



2013. máj. 20. 12:21
1 2 3 4
 21/33 Bence87 ***** válasza:
57%
rossz volt a link: [link]
2013. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésre válaszolva nincs ilyen munka, ezt a pénzt összeszedheted színesfémkereskedéssel és adócsalással is, + mondhatok bármilyen állást, ha elég vevőt, vendéget, ügyfelet tudsz szerezni akkor azzal is.


Az hogy általánosban 4,9es az átlagod az nem jelenti azt hogy fősulin, ahol kb 50x annyi tananyag van 1 évre is az lesz.

2013. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Bence87 ***** válasza:
62%

Egyébként ez a kettő nettó baromság: "2 autó, amik 20 millió forint felett vannak" és "a legmodernebb kütyüket szeretném, évente cserélve". Ez csak pénzszórás, másra nem jó.


De inkább számold ki, hogy ezeket összesen havonta mennyibe kerülne fenntartani. A lottóötösök is azért vesztik el a pénzt, mert nem gondolnak bele, hogy mennyibe kerül havonta nekik a sok hülyeség, amit összevásárolnak.

2013. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Oké, de már megint eltértetek
2013. máj. 21. 06:36
 25/33 anonim ***** válasza:
84%

Marhára ráérsz. Nem kell a ház körül valami hasznosat csinálni?

Majd négy év múlva.. addig még gyúrj egy kicsit.


mindenesetre az angol, német francia, latin nyelveket erősen magold.


még nagyon könnyű vagy.korai a kérdés. irány egy jó gimi.

2013. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj!

Itt Magyarországon te nem fogod ezeket nem fogod megszerezni ha csak!

Nem lesz telitalálatosod a lottón vagy ha van egy saját céged akkor talán de amúgy itthon ezeket sehogy se mert hazánk épp nem azt az időszakát éli!


Ajánlanék kiköltözést más országba ahol ezeket jó tanulással és jó szakmával van is lehetőséged megvalósítani!


Valamelyik Skandináv országba oda még könnybe is letelepedni mert EU-s tagállamok közé tartozik!


Vagy tudom még ajánlani Új Zélandot csak oda már nehezebb letelepedni de megéri olvas utána!


[link]

2013. máj. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Azért egy steril törlőkendőt készíts az ágyad mellé arra az esetre, ha bilibe lógna a kezed.

"2 autó, amik 20 millió forint felett vannak; egy 50 millió feletti ház kerttel; el tudjam tartani a családom és fent tudjam tartani a házat meg az autókat; a legmodernebb kütyüket szeretném, évente cserélve; és legyen a bankszámlámon pár millió forint tartalék."

Tudod, kérdező, tízegynéhány éve vidékre tudtam költözni, mert végre önállóak lettek a gyerekeim.

Egy ócska parasztházba költöztem, egy nagykorú Astrával járok, a bankszámlám krónikusan mínuszt mutat, de van saját erdőm, rengeteg állatom, és nem cserélnék ezen a földön senkivel.

2013. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy neked az az élet tetszik, de én nem ez a típus vagyok
2013. máj. 21. 20:24
 29/33 Bence87 ***** válasza:
55%

Egyébként gondolom azért akarod ezeket, mert szerinted ez kell a boldogsághoz. Pont erről szól a Bibliában a Prédikátor könyve: [link]


Ha elolvasod, akkor láthatod, hogy a szerző elérte mindazt, amit most te szeretnél, mégsem lett tőle boldog (hanem mástól lett boldog). Nehogy úgy járj, hogy hajtasz ezerrel olyan dolgok miatt, amik valójában nem is fognak boldoggá tenni, de ezt csak akkor fogod észrevenni, amikor már késő.

2013. máj. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
50%
" Amúgy van értelme az autónak, mert ha menő helyre mész, nem fogod magad kínosan érezni+sokkal kényelmesebb egy 30 milliós autó mint egy 5 milliós és többen megnézik." Látszik, hogy beleszülettél a jóba :D Nem vagy te kicsit nagyra vágyó? :D Látszik, hogy még gyerek vagy :D
2013. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!