Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Telemarketing (Alapítvány ),...

Telemarketing (Alapítvány ), valaki dolgozott /dolgozik hasonló területen, és mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő lenne ... !!

Van-e valakinek ezen területen tapasztalata ?? Azért lehet vele pénzt keresni ??


Tudom nem egy álom munka ,de egyenlőre nincs más és több mint a semmi , több éve működő Alapítvány !


2013. jún. 1. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam telemarketinged cégnél is, utána pedig az egyik hazai mobilszolgáltató ügyfélszolgálatán is.


Nekem a telemarketinges jobban tetszett, bár nem kerestem vele annyit, mint ügyfélszolgálatosként, és kicsit monotonabb is volt.

De mindkettőt szerettem.

A szünetekben jókat lehet derülni egy-egy viccesebb híváson. Jó legyen a beszélőkéd, ne legyél túl rámenős, mert azzal csak ellenszenvet váltasz ki a hívott félből. Igazából minden hívóval azonosulni kell valamilyen szinten, hogy az ő szemszögéből tudd kiemelni a termék tulajdonságait. Ne csak a sablonszöveget mondd. Ha baromira nincs kedved dolgozni (sajnos ez elég gyakran előfordult velem), ahogy beülsz és indítod a hívást, felejtsd el a gondodat, mert azt is megérzik a hangodon. Érdemes hívás közben kicsit mosolyogni is, mert úgy kedvesebb lesz a hangod :) Hajrá!

2013. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A konkrét adatokat lefelejtettem:


telemarketinges állást diákmunkásként csináltam, így heti 4*4 órában dolgoztam, az alapórabér 600-700 forint volt, ehhez még jött az eladások után járó jutalék. Ha sokat adsz el, akkor megtoldhatod az alapbért, nekem általában 1000 forint körül mozgott jutalékkal az órabérem.

2013. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket :) Elég jól haladok én egy Alapítványnál dolgozom van fix plusz jutalék ,élvezem néha néha még akadozom ,de még csak 2 napja vagyok ott 8 órába :) Igen igen van egy szövegem de azért adok-adok hozzá folyamatosan saját kis beszédet is (vannak bunkó emberek,van aki rám nyomja ) de neked szerintem nem kell ezt bemutatni !
2013. jún. 5. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

1 hónapot voltam telemarketinges cégnél, de nem alapítványnál, hanem google maps és gps regisztrációt értékesítettem cégvezetőknek, egyéni vállalkozóknak.


Lehet vele pénzt keresni, de jónak kell lenni mindenképp. Az nagyon jó, ha beleviszed a saját kreativitásod, mert ez az egyik kulcsa a sikernek. A másik pedig a rámenősség. Magamon tapasztaltam, hogy amíg visszább vettem magamból, addig nem ment jól, aztán mindent beleadtam, 7-8 kifogást is kezeltem, és akkor már sikeresebben ment, viszont jött egy nem túl sikeres időszak, és kirúgtak, pedig nem csak a kollégák dícsértek, hanem pár ügyfél is megjegyezte, hogy jól csinálom, még álláslehetőséget is ajánlott az egyik ügyfél, annyira bejött neki a szövegem. Én is elégedett voltam magammal a telefonban nyújtott teljesítményemet illetően, de az eladások nem mentek valami jól mégsem, máig nem értem, hogy miért.


Szerződést nem írattak velem, nem hoztam sokat a cégnek, de annyit nyugodtan kifizethettek volna, amit alapbérben megígértek, de még a telefonköltséget is levonták, így egy havi munkámért csak 20 ezret kaptam, ami több annál, mintha otthon ültem volna, de azért eléggé inkorrekt.

Voltak szerződéseim, amiket nem vettek át az ügyfelek, így a futárköltségeket is levonták, pedig egyik sem az én hibám volt, sőt, egyik a cég hibája volt abszolút. Ezt még le is nyeltem volna, hiszen a sztornó levonásával nincs bajom, csak pont ott a nagy baja a szakmának, hogy erőszakosan kell rátukmálni az emberekre a terméket, ezt a sikerességi mutatók is alátámasztják, viszont így sok a sztornó, mert az erőszakos meggyőzés után sokan visszalépnek a szerződéskötéstől.


Én nem próbálnám meg újból, hiába kaptam az értékesítési képességeimről sok pozitívumot más cégnél is, most inkább a biztosra megyek, szerződéskötés nélkül nem lépek be sehova.

2013. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!