Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE felvennél engem dolgozni?

TE felvennél engem dolgozni?

Figyelt kérdés

24 vagyok, BME gépészt végeztem. 3,5 fél éves képzést 5 év alatt, mert gyenge gimiböl mentem és a tanrend miatt az első félévben ha megbuksz matekból, az 1 év csúszást jelent. Ja meg megbuktam szakdogán is (következő félévben csináltam egy másik feladatot), mert olyan feladatot kaptam, ami nem volt alkalmas szakdogának (a cég is állást foglalt ebben)...szóval igy jött ki ez a +3 félév.


Diplomám 4-es, görgetett átlagom 3,56 volt, géptervező szakirányon. Tehát nem vagyok butább, mint más, voltak tölem ezerszer butábbak is (akiknek persze mégis van hol dolgozni)


Iskola mellett nem dolgoztam, olyan pályakezdő vagyok, akinek semmi tapasztalata.


Nem vagyok túl magas, sem izmos. Elég vézna vagyok, mert semmit sem sportoltam sosem.


Ha kapok egy feladatot, akkor azt ugy szeretm megcsinálni, hogy teljesen visszakövethető legyen, szóval sok idő elmegy a csicsázásra. Mármint nem csicsázás, csak tudjátok sokan csak összetákolnak valamit, ami épp megfelel, aztán örülnek, hogy vége. De nekem fontos, hogyha valaki megkérdőjelezi a tudásom, akkor odanyomhassam a pofájába a teljesen visszakövethető munkámat, hogy megértse, hogy nem vagyok hülye. Szorgalmam mindezek ellenére olyan közepes csak, meg annyira kirivóan nem is vagyok okos.


Ismerkedni annyira nem szeretek, mivel nekem az nyögvenyelősen megy. Viszont például a nőkkel mégsem viselkedem nyáladzósan, hanem elég karakán módon, amire valamiért egyik-másik nagyon ráharap :)


Nem is mosolygok sokat, mert a fogaim rosszul állnak. :|


Falun nőttem fel, ugyhogy nekem nem para, ha valami manuális dolgot is kell csinálni. De már volt olyan cég, hogy kérdezték nem e baj, hogy cipekedni is kell (~100 kilós acélrácsot 4-en felvinni 1-2 emeletet... nem) és én mondtam, hogy nem para, de lenézően néztek rám, mert látták, hogy nem vagyok izmos és "na neviccelj már csiragyerek"


Meg engem érdekelnek a dolgok mélységekig is, nemcsak az, hogy leadjak valamit, aztán mehessek haza meccset nézni...


Érdekel a zenélés is, meg sok minden.


De ugyis csak az számit a felvételnél, hogy jófej legyél, meg hogy vagány legyél...én is probáltam vagánykodni interjún, de csak lenézően fintorogtak...


És már kicsit sem tudok optimista lenni, mert már legalább 60 heylre jelentkeztem 3 honap alatt és sehol semmi.


2013. jún. 28. 14:05
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
73%
Ha az önéletrajzod vagy interjút is ilyen mentegetőzéssel töltöd meg, akkor semmiképp.
2013. jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
mert mit kéne?
2013. jún. 28. 14:31
 3/53 A kérdező kommentje:

akkor mégis MIT? Mondjam el, hogy luzer vagyok? Az segitene? Ha elmonmdom a tényeket, ugyanugy nem vesznek fel sehova. Mert nem érek annyit!


ne idegesit! Mert te neked fogalmad nicns arról mit jelent csak szivni mindenben!

2013. jún. 28. 14:37
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

1. Bár nem a legjobbak között végezted el, de a diplomád jó. Ez még nem kizáró tényező.

2. Tapasztalatod nincs, ez nem jó. Miért nem mentél el gyakorlatra egyetem alatt? Amíg van olyan, aki már dolgozott, akkor olyat vennék fel.

3. Cégtől függő kérdés: tudsz-e idegen nyelven?

4. Nem mindegy, hogy a munkádban alapos vagy, vagy lassú, mert elpecselsz egy csomó időt mással. Ha előbb, akkor gyere, ha utóbbi, akkor nem.

5. Nem kell jópofizni, de bunkónak sem kell lenni. Nem tudom, hogy nálad a karakánság azzal ér fel, hogy mindenkire teszel nagy ívben, nagy a szád, vagy csak kiállsz a véleményedért. Ez az interjún kiderül.

6. Nézesd át egy karriertanácsadóval az önéletrajzodat pl valamelyik állásbörzén, mert lehet, hogy abban nincsenek megfelelően leírva a dolgok.

2013. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

önéletrajzom nem vészes, eddig még nem mondták rá, hogy béna vagy gáz lenne.


Angolul el tudok csevegni, viszonylag választékosan (rengeteg wikipediát olvastam)

2013. jún. 28. 14:43
 6/53 anonim ***** válasza:
81%
Szamomra a legfontosabb szempont hogy annak akit felveszek (a relevans tanulmanyok mellett persze) legyen nagy onbizalma es megnyero szemelyisege. Aki nem szimpatikus abban nem tudok megbizni, akiben nem tudok megbizni azzal nem dolgozom egyutt. Az irasodbol egyertelmuen kiderul hogy utalod es luzernek tartod magadat, igy nekem nem kellenel, akarmennyire is kompetens tudnal lenni az adott munkakorben.
2013. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak attól függ, hogy milyen munkakörre keresnék embert. Az, hogy mennyi idő alatt végezted el a sulit, nem érdekelne, a jegy sem kifejezetten, de ha mégis, 4-es, 5-t mindenképp előnyben részesíteném. Ha pályakezdőt keresnék, akkor alapvetően szimpatikus lennél
2013. jún. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! A második vagyok, és szeretném, ha megnéznéd az előző válaszom 5-ös pontját. Mert nálam most vágtad el magadat, ugyanis te nem "nem jópofizol", hanem szimplán bunkó vagy, bunkókkal meg nem szeret senki se együtt dolgozni. Tanulj meg kultúráltan beszélni másokkal, tiszteletben tartani az ő véleményüket (főleg, ha te kérted ki), mert ha valahova fel is vesznek egyszer dolgozni, ott is konfliktusokkal teli lesz az összes munkanapod, és nem maradsz ott sokáig.
2013. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
80%
Iszonyú idegesítő már ne haragudj ahogyan beszélsz(írsz)!Egyfojtában mentegetőzöl,egy normális mondatot nem tudtál befejezni!Leírod és akkor de ,de csak mert... meg hogy.... feléig nem bírtam elolvasni idegesítő egyszerűen,meg hogy izmos vagy-e? o.O Könyörgöm ez hogy tartozik ide..én tuti nem vennélek fel..
2013. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Az nekem rögtön lejött hogy szerinted egy tipikus állásinterjú csak a hazudozásról szól, arról hogy mindenki fényezi magát, a gyenge pontjairól mélyen hallgat és te ezzel szemben őszinte akarsz lenni, ezzel akarsz kitűnni. Eddig jó.

DE. Alapos önvizsgálat kéne neked szerintem, mert túlságosan érdekel téged hogy mit gondolnak rólad mások ("de lenézően néztek rám, mert látták, hogy nem vagyok izmos és "na neviccelj már csiragyerek" ") ami abból fakad hogy nincs elég önbizalmad ("Ha elmonmdom a tényeket, ugyanugy nem vesznek fel sehova. Mert nem érek annyit!"). Egy állásinterjún az emberről igenis sugározzon hogy "Én igenis megfelelő ember vagyok a feladatra!". De ne legyen nagyképű meg beképzelt!

És ebből következik hogy mi a másik probléma veled: azt hiszed hogy ha játszod az agyad akkor magabiztosnak fogsz tűnni ("én is probáltam vagánykodni interjún, de csak lenézően fintorogtak... " - a nőkkel sokkal könnyebb elhitetni hogy magabiztos vagy, viszont interjún az nem sokat számít).

De ami a legszembetűnőbb: ahogy a nehézségekre reagálsz. Csak néhány szösszenet:


"ne idegesit! Mert te neked fogalmad nicns arról mit jelent csak szivni mindenben!"

"Én nem lettem menő! Én mindig csak a kudarcot élem át! Elvégeztem az egyetemet ugy-ahogy, de ugy látom ez semmire nem elég! Pedig nekem azt mondták, hogy elég lesz! Akkor mégis most mi? Én haljak éhen? Aki meg menő meg szépfiu meg izom és emiatt határozott mert csak a jót kapta az élettől az meg majd dolgozik? Na nemá! Én tuti ráboritom az asztalt egyszer egy ilyen felületes akárkire, aki ilyet mer mondani, hogy neki a bizalomhoz megnyerő ember kell! Bezzeg a rokonod meg a hülye haverjaid akkor is megfelenek a munkára, ha csak a pénzt viszik, ugye?"


Gondolj amit akarsz de szerintem te bárkire ráborítanád az asztalt akivel nem értesz egyet (aki nem osztja a te önigazoló nézeteidet) mivel tele vagy feszültséggel, keserűséggel. Az egy dolog hogy mit hitetett el veled a felsőoktatás marketingje (nem véletlenül nem mentem érettségi után egyetemre soha, saját szememmel láttam hogy hány egyetemista köt ki a Mekiben, ahhoz meg fölösleges a diploma, inkább külföldre mentem), TE voltál az aki besz.pta a dumát az ilyen-olyan diplomás karrierről (vagy ki tudja lehet hogy csak rossz szakot választottál az egyetemen). És amilyen a hozzáállásod a saját életedet illetően olyan lesz a munkában is. Sanszos hogy nem fogod vállalni a hibákért a felelősséget (viszont jelenetet remekül fogsz tudni rendezni) és én ilyen emberrel nem szeretnék együtt dolgozni.


"És már kicsit sem tudok optimista lenni, mert már legalább 60 heylre jelentkeztem 3 honap alatt és sehol semmi."


Nem bántásból de létezik olyan hogy valaki csak 2013-ban jöjjön rá hogy válság van? És különben is, ha nincs más akkor irány külföld (azt írod egész jól beszélsz angolul, máris több esélyed van elhelyezkedni mint a legtöbb kivándorlónak). Meló mellett pedig ha már elég pénzt félretettél elkezdhetsz olyasmit tanulni amire van igény és érdekel is téged (nem tudom hallottál e már róla de a mai világban az embernek folyamatosan kell képeznie magát, szóval ha azt hitted hogy kikerülve az egyetemről már nem kell többet tanulnod akkor tévedtél).

2013. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!