Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE felvennél engem dolgozni?

TE felvennél engem dolgozni?

Figyelt kérdés

24 vagyok, BME gépészt végeztem. 3,5 fél éves képzést 5 év alatt, mert gyenge gimiböl mentem és a tanrend miatt az első félévben ha megbuksz matekból, az 1 év csúszást jelent. Ja meg megbuktam szakdogán is (következő félévben csináltam egy másik feladatot), mert olyan feladatot kaptam, ami nem volt alkalmas szakdogának (a cég is állást foglalt ebben)...szóval igy jött ki ez a +3 félév.


Diplomám 4-es, görgetett átlagom 3,56 volt, géptervező szakirányon. Tehát nem vagyok butább, mint más, voltak tölem ezerszer butábbak is (akiknek persze mégis van hol dolgozni)


Iskola mellett nem dolgoztam, olyan pályakezdő vagyok, akinek semmi tapasztalata.


Nem vagyok túl magas, sem izmos. Elég vézna vagyok, mert semmit sem sportoltam sosem.


Ha kapok egy feladatot, akkor azt ugy szeretm megcsinálni, hogy teljesen visszakövethető legyen, szóval sok idő elmegy a csicsázásra. Mármint nem csicsázás, csak tudjátok sokan csak összetákolnak valamit, ami épp megfelel, aztán örülnek, hogy vége. De nekem fontos, hogyha valaki megkérdőjelezi a tudásom, akkor odanyomhassam a pofájába a teljesen visszakövethető munkámat, hogy megértse, hogy nem vagyok hülye. Szorgalmam mindezek ellenére olyan közepes csak, meg annyira kirivóan nem is vagyok okos.


Ismerkedni annyira nem szeretek, mivel nekem az nyögvenyelősen megy. Viszont például a nőkkel mégsem viselkedem nyáladzósan, hanem elég karakán módon, amire valamiért egyik-másik nagyon ráharap :)


Nem is mosolygok sokat, mert a fogaim rosszul állnak. :|


Falun nőttem fel, ugyhogy nekem nem para, ha valami manuális dolgot is kell csinálni. De már volt olyan cég, hogy kérdezték nem e baj, hogy cipekedni is kell (~100 kilós acélrácsot 4-en felvinni 1-2 emeletet... nem) és én mondtam, hogy nem para, de lenézően néztek rám, mert látták, hogy nem vagyok izmos és "na neviccelj már csiragyerek"


Meg engem érdekelnek a dolgok mélységekig is, nemcsak az, hogy leadjak valamit, aztán mehessek haza meccset nézni...


Érdekel a zenélés is, meg sok minden.


De ugyis csak az számit a felvételnél, hogy jófej legyél, meg hogy vagány legyél...én is probáltam vagánykodni interjún, de csak lenézően fintorogtak...


És már kicsit sem tudok optimista lenni, mert már legalább 60 heylre jelentkeztem 3 honap alatt és sehol semmi.


2013. jún. 28. 14:05
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Nekem tűnt csak fel, hogy a frusztrált kérdezőnek "Hat centi a..." a nickje? Sejthetek összefüggést a frusztráltság és eközött...?
2013. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

valojaban 16 centi, ezt a nicket golyataborban hallottam es vicces volt, h hatcentia....valojaban az imelcimemben van a csattano: hatcentia kukac blablabla pont hu


173/63 az cingar?

2013. jún. 29. 12:36
 33/53 The Other ***** válasza:
92%

Látom, sikerült a "lényeget" kiragadni a válaszokból...


Amúgy a stílusod alapján a személyiségfejlődésben is mintha meg lennél rekedve: az értelmes kritikára is kötözködéssel reagálsz; a csajozásra is úgy tekintesz, mint egy frissen serdült gimis; a szóhasználatod ("vaok", "naon") is a ~16 éves korosztályt tükrözi és végül bónusznak ez a "hatalmas poén" az e-mail címmel. Illetve az se semmi, hogy az "Üzlet és pénzügyek" témakörbe még a farokhosszod is beírod (remélem, OMH hitelesített volt a tolómérő, amivel mérted).


Ember, 24 éves vagy! Ideje lenne éretten viselkedni, mert jelenleg úgy tűnik, hogy a biológiai és a mentális korod között 7-8 év különbség van az előbbi javára...

2013. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
94%

"The Other": EGyértelmű, hogy egy alternatív valóságban élő pszichiátriai beteg a kérdező. Szerinted van értelme logikán alapuló tanácsokat adni? Egyáltalán bármilyen tanácsot?

Ő szeretne a középpontban lenni, a gondolatmenete is láthatóan olyan, mint az ökörhugyozás - szerintem kár azt várni, hogy bármilyen belátása, esetleg betegségtudata legyen.

2013. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 The Other ***** válasza:

#34: Az biztos, hogy nincs minden rendben a kérdezővel, mondjuk én még optimista vagyok, és inkább egy személyiségzavart tartok valószínűbbnek, mint egy tényleges pszichiátriai betegséget. (Egyelőre...) A "nem szeret, nem szorong, nem tanul" triász mindenesetre antiszociális személyiség képét veti fel, de azért egy kis depressziós kép is vegyül a dologba.

Itt egy wikipédia idézet a dologról (és nem, nem a wikipédián tanultam), amit teljesen kimerít a kérdező:


"F60.2 Disszociális személyiségzavar A személyiségzavart a társadalmi kötelezettségek figyelmen kívül hagyása jellemzi, a hűvös közömbösség mások érzéseivel szemben. A frusztráció toleranciája alacsony, az agresszió nagyon könnyen megnyilvánul, így az erőszak is. Mások hibáztatásának a tendenciája észlelhető, vagy hihető racionalizációi annak a viselkedésnek, ami miatt konfliktusba kerültek a közösséggel (társadalommal)."


Mondjuk, a kérdezőnek ez a kérdése is megér egy misét (egyrészt a "csajom" szó használata, valamint az erőltetett racionalizáció saját elképzelése alátámasztására):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..


Na mindegy, kezdünk elkanyarodni a témától. Az a lényeg, hogy szerintem is ajánlott lenne elbeszélgetnie egy szakemberrel, hogy megváltozzon a dolgokhoz való hozzáállása és mielőtt véglegesen kilöki a társadalom magából.

2013. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:
aki kéri annak elküldhetem az önéletrajzomat
2013. jún. 29. 18:08
 37/53 A kérdező kommentje:
priviben.
2013. jún. 29. 18:14
 38/53 A kérdező kommentje:
jártam pszichologushzo másfél évet, meg a korházba is megfordultam a pszichiátrián, de nárcisztikusnak irtak le, nem szociopatának.
2013. jún. 29. 18:23
 39/53 anonim ***** válasza:

Nézd, a kérdés az, hogy szeretnél-e tenni ellene, szeretnél-e jobban beilleszkedni a társadalomba. Mert ezen múlik az előrejutásod.

Kicsit sarkított párhuzam, de az alkoholistákon sem lehet addig segíteni, amíg ők maguk nem ismerik fel a helyzetet és kérnek segítséget.


Ha nem szeretnél változni, akkor sajnos meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy egész életedben hátrányból indulsz. Ha felismered, hogy a jelenlegi felállás nem előnyös neked, az már egy lépés a jobb élet felé. Ez kizárólag a belátásodon múlik.

2013. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, stimmel a nárcisztikus zavar.

2013. jún. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!