Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE felvennél engem dolgozni?

TE felvennél engem dolgozni?

Figyelt kérdés

24 vagyok, BME gépészt végeztem. 3,5 fél éves képzést 5 év alatt, mert gyenge gimiböl mentem és a tanrend miatt az első félévben ha megbuksz matekból, az 1 év csúszást jelent. Ja meg megbuktam szakdogán is (következő félévben csináltam egy másik feladatot), mert olyan feladatot kaptam, ami nem volt alkalmas szakdogának (a cég is állást foglalt ebben)...szóval igy jött ki ez a +3 félév.


Diplomám 4-es, görgetett átlagom 3,56 volt, géptervező szakirányon. Tehát nem vagyok butább, mint más, voltak tölem ezerszer butábbak is (akiknek persze mégis van hol dolgozni)


Iskola mellett nem dolgoztam, olyan pályakezdő vagyok, akinek semmi tapasztalata.


Nem vagyok túl magas, sem izmos. Elég vézna vagyok, mert semmit sem sportoltam sosem.


Ha kapok egy feladatot, akkor azt ugy szeretm megcsinálni, hogy teljesen visszakövethető legyen, szóval sok idő elmegy a csicsázásra. Mármint nem csicsázás, csak tudjátok sokan csak összetákolnak valamit, ami épp megfelel, aztán örülnek, hogy vége. De nekem fontos, hogyha valaki megkérdőjelezi a tudásom, akkor odanyomhassam a pofájába a teljesen visszakövethető munkámat, hogy megértse, hogy nem vagyok hülye. Szorgalmam mindezek ellenére olyan közepes csak, meg annyira kirivóan nem is vagyok okos.


Ismerkedni annyira nem szeretek, mivel nekem az nyögvenyelősen megy. Viszont például a nőkkel mégsem viselkedem nyáladzósan, hanem elég karakán módon, amire valamiért egyik-másik nagyon ráharap :)


Nem is mosolygok sokat, mert a fogaim rosszul állnak. :|


Falun nőttem fel, ugyhogy nekem nem para, ha valami manuális dolgot is kell csinálni. De már volt olyan cég, hogy kérdezték nem e baj, hogy cipekedni is kell (~100 kilós acélrácsot 4-en felvinni 1-2 emeletet... nem) és én mondtam, hogy nem para, de lenézően néztek rám, mert látták, hogy nem vagyok izmos és "na neviccelj már csiragyerek"


Meg engem érdekelnek a dolgok mélységekig is, nemcsak az, hogy leadjak valamit, aztán mehessek haza meccset nézni...


Érdekel a zenélés is, meg sok minden.


De ugyis csak az számit a felvételnél, hogy jófej legyél, meg hogy vagány legyél...én is probáltam vagánykodni interjún, de csak lenézően fintorogtak...


És már kicsit sem tudok optimista lenni, mert már legalább 60 heylre jelentkeztem 3 honap alatt és sehol semmi.


2013. jún. 28. 14:05
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

na de te is csak onigazolsz, h kulfoldon milyen tuti...azt hittem azt mondod h engem kulfoldon se vennenek fel, mert ott se hulyult meg senki...ha ezt irtad volna akk nem tudod fenyrzni magad h milyen jo neked kulfoldon!


komolyan, nehogy mar csak a szuper embereknek legyen munkaja! akk a kocsog szsmet kibírhatatlan embereket (ideertve buta nőket is) azokat hogy veszik fel megis?


azzal mi a baj h hogy reagalok a nehezsegekre? mert, te hogy reagalnal arra h nem tudsz allast talalni egy eve? mert ok h 3 honapja keresek rendesen allast, mert azota van meg az oklevelem de zarovizsga ota 1 ev telt el es azota nem dolgozom.


akkoriban még azon kuszkoftem h legyen baratnom, ahhoz is egy teljes evet kellett kuszkodnom h legyen egy lany aki kepes osszejonni velem. kivancsi lennek a nagymeltosagu atlagemberek (avagy ti) milyen jo kedellyel viselnék h semmi se sikerul

2013. jún. 28. 16:11
 12/53 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tök jó volt így feltenni a kérdést, rég láttam ennyire hasznos tanácsokat válaszok között, gondolkodj el rajtuk erősen.

még ezt tenném hozzá:

"akiknek persze mégis van hol dolgozni" - ne azon keseregj, hogy a másiknak bezzeg milyen jó, ezzel nem jutsz előrébb. kit érdekel, magaddal foglalkozz.


"a pofájába a teljesen visszakövethető munkámat, hogy megértse, hogy nem vagyok hülye"


ez sem egy jó hozzáállás. a munkaadódnak nem pofája van, nem kell élből utálni azt, aki majd felvesz. nem feltétlenül néznek hülyének, de ha kritikával illetnek valamit, akkor lehet, hogy nem értik, mi miért van. 1. mert ők tényleg hülyék :) (amit nem kell az orrukra kötni)2. nem úgy lett prezentálva, hogy érthető legyen. mindkét esetben szabad elgondolkodni a hatékonyabb leíráson/előadáson stb.

2013. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:

12-es vagyok...még akkor nem láttam a 16:11-es válaszod.

ne legyél ennyire cinikus. igen, a legtöbb ember rengetegszer elbukik, mire valami összejön, nem te vagy az egyetlen. ne értékeld le ennyire magad, mert sütni fog rólad és úgy is bánnak veled, aztán megint elmondhatod, hogy neked mennyire roszz.

2013. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 The Other ***** válasza:
100%

A tanulmányi idő és jegyek akkor számítanak, ha másvalaki is jelentkezik u.arra az állásra u.olyan végzettséggel. A jobb jegyek (és csúszásmentesség) azt sugallják, hogy az illető szorgalmas, megbízható.


Iskola mellett nem dolgoztál? Akkor gyakorlaton se voltál? Milyen cég foglalt állást a szakdogáddal kapcsolatban, ha állításod szerint sehol se voltál? (Ez elég komoly ellentmondás, szintén rossz pont).


Nem vagy izmos? Remélem, ezt majd még a motivációs leveledbe is beleírod... Nem a HR-es csajnak kell d**ó pajtás, hanem a cégnek mérnök. Ez teljesen irreleváns infó, viszont jól lejáratod magad vele, mert kishitűségről, belső konfliktusokról tanúskodik. Nem maga az állított tény, hanem az, hogy szóba hozod, amikor nem is kellene.


"Csicsázás", de aztán mégse csicsázás, viszont másnak az arcába nyomnád. Ennyire nem bírod a kritikát? És mindez "közepes szorgalommal" és nem kirívó ésszel párosul... (Ez a mondat kb. ennyit jelent: NE VEGYENEK FEL!)


A nőkkel karakán vagy? Dolgozni akarsz bejárni vagy csajozni? Kit érdekel itt most ez az infó?!


Az jó, ha az esetleges fizikai munkától nem rettensz meg, de ezt kulturáltabban is szavakba lehetne önteni. A többiek véleményének szóba hozása és a "csira gyerekezés" szintén csak a komplexusaidról árulkodik. Márpedig senki se akar egy ilyen komplexusos munkatársat, aki már azon balhézik, hogy hogyan néznek rá...


Vagánykodni az interjún?! Atyaég! A magabiztosság és határozottság nem a vagánykodásban nyilvánul meg. Olyan emberekre van szükség, akik önállóan is képesek dolgozni, de ha úgy adódik, hogy csapatban is kell dolgozni, akkor a kollégákkal se legyenek súrlódások. Nem egy vagánykodó gyerekes p*cs kell, aki csak a többieket idegesíti, hogy megmutassa mennyire kemény legény, mert a végén már mindenki mindennel fog foglalkozni, csak a munkával nem...

Összefoglalva, én jelen írásod alapján SEMMIKÉPP sem vennélek fel egy munkaadó helyében sem.

2013. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

kiveve ha az apam lennel es tied lenne a cég.


mert legutobb behivott egy ceg ahol a fonok lanya egy pokhendi kis ringyo, aki 6 ev alatz jarta ki a gepesz bsct es mar terhes is, szal egy pillanatot nem dolgozott a szakmaban mégis o osztott engem allasinterjun mikozbe csak pofarol ismerjük egymast. pl behivott engem meg egy 50eves fickot allasinterjura es en csak ott ultem es megmondta h tolem nem kerdez semmit mert tudja mit tudok....okkkkké


nem vagyok en annyira idiota interjukon mint ami elkepzelheto...ha kérdeznel valamit akk valaszolok, felteve ha nem valami nyakatekert hulyeseg mint pl hogy hogy kepzelem el magam a cegen belul. hat honnan tudjam, semmi tapasztalatom nincs, mac szobeszedkre alapothatom a velemenyemet. es ha valaszolok valamit az persze nem jo es bukom az egeszet...


voltam mar cegeknel, pl szakdoga feladatokkal kapcs meg nyari gyakorlaton, ahol bar ertelmes feladatot vegeztem, de megsem tekintheto olyannak h en ott dolgoztam RENDESEN, mint egy rendes alkalmazott. gyakorlati helyemre nem hivtak meg en se mennék mivel egy rakas oreg dolgozik ott es villamos tervezessel.foglalkoznak engem meg az nem erdekel semennyire. Nem is ertek hozza.

2013. jún. 28. 16:30
 16/53 anonim ***** válasza:
100%

A végzettségeddel semmi gond.

Az arroganciáddal inkább.


Én is 8 év alatt végeztem el egy 4 éves képzést. Egyrészt ezt nem reklámoztam, mert nem vagyok büszke rá, másrészt a pozitív tulajdonságaimat domborítottam ki. A negatívokra is rájönnek, de azért ne én adjak ötleteket az interjún...


Az, hogy ideges vagy félszeg vagy egy interjún, semmit nem jelent, mindenki az. Normálisabb helyeken eleve egy 5 perces kötetlen csevegéssel indítanak, hogy oldják ezt a feszültséget.

A mostani helyemre szintén 2 év sikertelen próbálkozás után vettek fel. Az interjún ficeregtem a székben, majdnem hanyatt estem (hátradőltem volna, de elfelejtettem, hogy nincs támlája :)), elég komikus látvány lehettem.

Egy rém egyszerű trükk van a bénázás jó színben feltüntetésére: nevess magadon. Ha beledadogtam egy mondatba (hűű, nem is egyszer), akkor elhallgattam, elmosolyodtam, megjegyeztem, hogy ez milyen szép Kazinczy-díjas mondat volt és újrakezdtem. Ilyenkor az interjúztató is mosolygott, nem neki kellett mentenie a helyzetet.


Állásinterjún a rossz tulajdonságokat meg nem mondjuk el. El akarjuk adni magunkat, az eladás meg nem a negatív tulajdonságok reklámozását jelenti.

Gondold végig: "Ez a mosógép nagyon jó, vegye meg! Igaz, néha leáll a program közepén, meg a dobja is eléggé zörög...meg elég gyakran kell alkatrészt cserélni benne...de vegye meg!" - te megvennéd?


Próbálj középutat találni az arrogáns, bunkó viselkedés és a nyusziság között. A nyugodtan viselkedő (igen, játszd el, hidd el, lehetséges, ha végeztetek, idegeskedhetsz tovább), mosolygós emberek eleve jobb helyzetből indulnak.


Ne akarj erőből okosabb lenni másoknál. Ha kritikát kapsz, akkor se vágj vissza (főnökkel szemben ez öngyilkosság, mert ő írja alá a munkaviszonyodra vonatkozó papírokat...). Ha nem jogos a kritika, akkor tedd fel a mosolyálarcot, bólogass, magadban szidd és lépj tovább.

Ha jogos, akkor gondold végig, hogy máskor hogyan kellene csinálni. Sokszor a kritika inkább jótanács.


A szakmai dolgokon kívül NAGYON fontos szempont, amit minden valamirevaló munkáltató néz: beleillesz-e a csapatba? Ezért nézik a személyiségedet. Ha azt látják, hogy te az élő fába is belekötsz és állandóan mentegetőzöl, nem fognak felvenni.

Ha azt látják, hogy segítőkész vagy, hajlandó tanulni (hibáidból, tanácsokból), barátságos (!!!!) az emberekkel, akkor az hatalmas pluszpont. Néha még a szakmai hiányosságokat is elnézik egy kellemes viselkedésű embernek.

A viselkedés pedig 100%-ban tanulható.


Pont ugyanolyan "hátrányos" helyzetből indultam, mint te. Munkatapsztalatom nem volt, a főiskolai éveket kínosan kozmetikáztam. Azzal sikerült eladni magamat, hogy barátságos voltam, nem ijedtem meg a keresztkérdésektől és nem váltam támadóvá rázós kérdéseknél sem.


Ne vagány legyél, hanem barátságos!

2013. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:

"valami nyakatekert hulyeseg mint pl hogy hogy kepzelem el magam a cegen belul. hat honnan tudjam, semmi tapasztalatom nincs, mac szobeszedkre alapothatom a velemenyemet. es ha valaszolok valamit az persze nem jo es bukom az egeszet.."


Ez rém egyszerű: kérdezz vissza, hogy milyen a cég felépítése, milyen karrierlehetőségek vannak, mert nem ismered ilyen mélységben a céget, de hálás lennél, ha ők mesélnének róla.


Egy dolgot jegyezz meg: ha nem is mondod ki, de látszik egy emberen az ellenszenv a másik iránt. Nem is tudatosan, de ilyen esetben a másik fél is felveszi a "rezgést" és ő is ellenszenvesnek fog téged tartani. Maga se tudja majd, hogy miért, csak "olyan benyomásom volt, olyan volt a kisugárzása".

2013. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

epp az h en nem vaok ideges az interjukon.


a szemelyisegedet meg iskolas korodban szedes ossze, pl kozepiskolaban, de nekem ott is csak a megvetes jart, mert en voltam a kis kocsog streber aki biztos meleg, mert nem csajozik, mert asse tudja hogy kell es amugyse kell egy nonek se mert gazul nez ki. Még egyszer gimis nem leszek sot egyetemista se, akkor megis honnan szuljek jofejseget?

2013. jún. 28. 16:47
 19/53 anonim ***** válasza:
A személyiség is alakítható, de te kevered a viselkedéssel, ami TELJES MÉRTÉKBEN tanulható. Egyszerűen eldöntöd, hogy bizonyos szituációkban hogyan fogsz viselkedni és tartod magad hozzá.
2013. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
A reagálásaid alapján biztosan nem vennélek fel.Nem tudom mit képzelsz magadról, egyik pillanatban jaj sajnáljatok, mert micsoda nyomorúságos életem van, a másik pillanatban meg mindenki hülye, és nem érdemlik meg az állást.Nézzél erősen magadba, és vállaljál egy kis felelősséget, mert ez borzasztóan szánalmas.
2013. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!