Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TE felvennél engem dolgozni?

TE felvennél engem dolgozni?

Figyelt kérdés

24 vagyok, BME gépészt végeztem. 3,5 fél éves képzést 5 év alatt, mert gyenge gimiböl mentem és a tanrend miatt az első félévben ha megbuksz matekból, az 1 év csúszást jelent. Ja meg megbuktam szakdogán is (következő félévben csináltam egy másik feladatot), mert olyan feladatot kaptam, ami nem volt alkalmas szakdogának (a cég is állást foglalt ebben)...szóval igy jött ki ez a +3 félév.


Diplomám 4-es, görgetett átlagom 3,56 volt, géptervező szakirányon. Tehát nem vagyok butább, mint más, voltak tölem ezerszer butábbak is (akiknek persze mégis van hol dolgozni)


Iskola mellett nem dolgoztam, olyan pályakezdő vagyok, akinek semmi tapasztalata.


Nem vagyok túl magas, sem izmos. Elég vézna vagyok, mert semmit sem sportoltam sosem.


Ha kapok egy feladatot, akkor azt ugy szeretm megcsinálni, hogy teljesen visszakövethető legyen, szóval sok idő elmegy a csicsázásra. Mármint nem csicsázás, csak tudjátok sokan csak összetákolnak valamit, ami épp megfelel, aztán örülnek, hogy vége. De nekem fontos, hogyha valaki megkérdőjelezi a tudásom, akkor odanyomhassam a pofájába a teljesen visszakövethető munkámat, hogy megértse, hogy nem vagyok hülye. Szorgalmam mindezek ellenére olyan közepes csak, meg annyira kirivóan nem is vagyok okos.


Ismerkedni annyira nem szeretek, mivel nekem az nyögvenyelősen megy. Viszont például a nőkkel mégsem viselkedem nyáladzósan, hanem elég karakán módon, amire valamiért egyik-másik nagyon ráharap :)


Nem is mosolygok sokat, mert a fogaim rosszul állnak. :|


Falun nőttem fel, ugyhogy nekem nem para, ha valami manuális dolgot is kell csinálni. De már volt olyan cég, hogy kérdezték nem e baj, hogy cipekedni is kell (~100 kilós acélrácsot 4-en felvinni 1-2 emeletet... nem) és én mondtam, hogy nem para, de lenézően néztek rám, mert látták, hogy nem vagyok izmos és "na neviccelj már csiragyerek"


Meg engem érdekelnek a dolgok mélységekig is, nemcsak az, hogy leadjak valamit, aztán mehessek haza meccset nézni...


Érdekel a zenélés is, meg sok minden.


De ugyis csak az számit a felvételnél, hogy jófej legyél, meg hogy vagány legyél...én is probáltam vagánykodni interjún, de csak lenézően fintorogtak...


És már kicsit sem tudok optimista lenni, mert már legalább 60 heylre jelentkeztem 3 honap alatt és sehol semmi.


2013. jún. 28. 14:05
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

esetleg el tudná valaki magyarázni mit jelent az h felelosseget vallalni illetve onbizalom?


mert nekem ezek a szavak semmi konkret jelentessel nem birnak

2013. jún. 28. 21:12
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus gépész (és műszakis) betegségben szenvedsz, a soft-skillek teljes hiányában. Lehetsz akármilyen okos meg ügyes a szakterületeden, ha a munkáltatónak hasztalan vagy. Nem jó diplomás embereket keresnek, ami szakmai ismeretet megszereztél a BME-n, az csak az eszköz a munkád során, de még messze nem a cél, amiből a cég többnyire profitot próbál termelni. Így nem csoda, hogy valóban egy beképzelt alaknak néznek majd, aki azonban hasznavehetetlen a munkában, akármilyen okos is. Lengetheted a diplomádat, meg hogy milyen alapos ember vagy, fényezheted és ócsárolhatod magad, egy a lényeg: ha veszekedni, parancsolgatni meg noszogatni kell a munkahelyen, ahelyett, hogy olajozottan haladnának a dolgok, nem vagy jó semmire. Egy olyasvalakiről, mint te, nem hinné el senki, hogy bemegy a melóba, megcsinál mindent időben és még esetleg plusz munkát is végez a cégnek. S az, hogy nem hiszik el rólad, valószínűleg nem alaptalan.
2013. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

jaj hát én voltam már benn munkahelyeken (szakdoga, projektfeladat, szakmai gyak miatt) és mindenütt voltak szép számmal kis halkszavú mélabélák meg ilyen autista beütésű tipegős nerd csávókák, akikkel egy értelmes szót nem lehetett váltani, 30 évesen egy 14 éves lelkületével rendelkeztek ellenben valamiért mégis ott dolgoztak, gondolom mert legalább értenek valamihez.


Én a soft-skill fejlesztéssel naon sokat szenvedtem, jártam pszichologushoz másfél évet, eljutottam pszichiáterhez is, kaptam gyógyszert is, amitöl majdnem összeestem az utcán, eljártam csajozni, mert meguntam hogy nincs csajom, egy évig járkáltam nők után, amig lett egy lány, aki összejött velem és nekem is tetszik (pedig egyáltalán nem nagyok az elvárásaim, mégis soknak bizonyultak a lehetöségeim mellett igy csajozás terén)


Nem tudom ki az aki kibirná, hogy egy évig csak elutasitják a nők...azért ilyet ne mondjunk, hogy soft skillek teljes hiánya, mert éppen kapizsgálok már valamit, csak épp a soksok év alatt berögzült automatikus gondolataimat nem egyszerü kiirtani. Talán leugrok a 2. emletröl a betonra és bár elfelejtem amit egyetemn tanultam, de barátságos leszek az agyrázkodás miatt és legalább igy érettségis melóra felvesznek...és lesz valami kis esély, hogy legalább egy kis átlagos, de normálsi életem legyen...


ja és az anyagcserém is megváltozik és nem az lesz, hogy járok le gyurni és 10 hétig heti 1X2 óra után is csak a rudat birom emelni....:|

2013. jún. 28. 23:05
 24/53 A kérdező kommentje:

ja és de nem azért, de ha fikázzuk a müszakiakat, akkor fikázzuk a közgázosokat is!


Angol tanárhoz jártam, a szobeli felkészülés miatt, mert valakivel kellett, hogy tudjak beszélni, és mondta, hogy a közgázosok mindent azonnal akarnak, de megdolgozni meg nem akarnak érte. Hanem azt hiszik, hogy minden azonnal jár nekik alanyi jogon, mert ők menő közgázosok...


ja és akárhányszor elmegyek a közgáz épülete elött, mit se látok, mint egy csomo trendi fiatalt, drága cuccokba, IPHONE-nal, nem is értem ilyen 20on éveseknek honnan van pénze iphonera...


BME-n meg ugye a sok kis nerdy srác ott kockul, ennyit látni.

2013. jún. 28. 23:13
 25/53 A kérdező kommentje:

vajon ez a gyerek miért dolgozhat, ha ilyen a hozzáállása?


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2013. jún. 28. 23:18
 26/53 The Other ***** válasza:

Már megint előkerült a "mindenki hibás, csak én vagyok a helikopter" mentalitás, túlzó általánosítások, valamint az irigység. Szidod a volt m.társakat, közgazdászokat (közvetetten a "kockulós" BME-seket) és egy másik kérdezőt. Egy ennyire negatív ember nemhogy ellenszenves, hanem kifejezetten taszító! A HR-esknek a legfőbb dolga pont az ilyen bomlasztó, kötekedő mentalitású embereket kiszűrni, ez az első rosta, a szakmaiság ehhez képest másodlagos.

Szerintem régebben véletlenül olvastam egy írásod a Szerelem & Szex témakörben, és rögtön beugrottál erről a stílusról. Nem te voltál az a srác, aki végül egy kifejezetten tapasztalatlan lánnyal jött össze, mert annak még nincsenek nagy elvárásai? Ott is annyira ócsároltad a világot és mindenkit, hogy még én is kiakadtam (az összes többi válaszolóval egyetemben) és eddig nem sok kérdezőnek sikerült ilyen tartós negatív benyomást tennie... Ha én arc nélkül, kizárólag az írásaid alapján ezt gondolom rólad, akkor mi lehet egy olyan embernek a véleménye, akivel személyesen beszélsz?


Valamint az is beszédes lenne egy pszichiáternek/pszichológusnak, sőt egy figyelmesebb laikusnak is, hogy mindig szóba hozod a "csajozást" vagyis itt valami jó nagy törés lehet benned, ami mentális problémák egész sorát generálta (illetve a meglevőket súlyosbította egyfajta circulus vitiosus hozva létre).


Én mindenképp szakember segítségét ajánlanám, mert a jelenlegi állapotodban nem tűnsz olyan embernek, aki közösségbe való. Márpedig a munkahelyek is annak számítanak.

2013. jún. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
a csajozas azert nagy dolog nekem mert nekem folyton a fejemhez vagtak h sose lesz senkim meg biztos melet vaok. na de vegul lettek csajaim de az is 10x annyi kuszkodessel mint masoknak. marmint az a nehez h talaljak egy not akinek tetszem es viszont,marmint legalabb tetszen, mert akikbe szerelmes lennék azok ram se néznek...na de akinek bejovok es tetszik azzal altalaba hamar sinre teszem a temat. de h ezen az alap szinte megtanuljak csajozni ahhoz is rengeteg kuszkodes kellett es biztos allothatom hogyha jokepu lennek akk a csajozas alapbol ment volna mivel rammasznak a nok. es nem nekem kell 21eves koromig kuszkodni h elveszitsem
2013. jún. 29. 07:18
 28/53 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mit kellene csinálnunk? Utaljunk neked pénzt, vagy mit vártál?
2013. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, már feltetted korábban ezt a kérdést, akkor is lehurrogtál nagyjából mindenkit. Az élet kemény...
2013. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 The Other ***** válasza:

Idefigyelj b*zikám (hogy az általad kezdeményezett megszólítási formulánál maradjak)!


Szerintem ritka hasznos válaszokat kaptál a kérdésedre. Sokan áldoztak az idejükből arra, hogy elolvassák a kérdésed, sőt még választ is írtak rá, és mindezt puszta jófejségből úgy, hogy semmi hasznuk nem származik belőle. Kéretik ezt figyelembe venni akkor, amikor kollektíven leb*zizod a társaságot!

Van olyan, hogy nem tetszik az építőjellegű kritika, de akkor is tanácsos megfogadni. Egy komolyabb munkahelyen ettől sokkal keményebb osztást is kaphatsz, és ha ott ilyen stílust engedsz meg magadnak, akkor nemcsak repülni fogsz, hanem jó eséllyel olyan "ajánlólevelet" fogsz kapni, hogy a régióban senki se fog alkalmazni.


Lehet szidni a többi válaszolót, hogy "ugyanazt darálják", de ettől nem leszel előrébb. Ellenben, ha elgondolkodsz azon, hogy vajon miért ugyanazt említi több egymástól független ember, máris egy lépéssel közelebb vagy a probléma megoldásában.

Ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye!


Alternatívaként ajánlom, hogy vonulj be a honvédséghez. Ott legalább tiszteletet tanulsz és megnevelnek, ha már az otthoniak nem tudtak. Remélhetőleg a sopánkodásról és mások hibáztatásáról is leszoksz (mellékhatásként pedig a cingár alkatodon is javítana).

2013. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!