Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elmennétek az első minimálb...

Ti elmennétek az első minimálbéres munkahelyre így? Tényleg ezt kellene tennem?

Figyelt kérdés

4 hete költöztünk új helyre,messzire az előző lakóhelyünktől, rokonságtól,az ország egyik legszegényebb megyéjéből, mert ott a keresetünk diplomásként is siralmas volt.

Így úgy voltunk vele,hogy amelyikőnk hamarabb talál jó munkát,költözünk,és a másik ott keres.

Párom kapott is olyan munkát amiről álmodni sem mertünk,olyan fizetéssel,amiben reménykedni sem reménykedtünk (előző helyen a menedzserek kerestek ennyit vagy ennyit se).

Én is keresgélek,jó diplomám van,de mivel így kb 3 városra szűkült a keresés,így egyenlőre még nem helyezkedtem el,de 3 hónapig kapom azt a 75ezer forintot az államtól,és van megtakarításunk is,ami kb 1 évre akkor is elég,ha egy évig nulla a bevételünk.

Ha csak párom fizetése lenne,még abból is félre tudunk tenni elég sokat.

Húsvétkor voltunk rokonoknál,leendő anyós és anyám összebeszélhettek,mindkettőtől megkaptam a magamét.

Anyós mindenféle ingyenélőnek elhordott,hogy mit képzelek,hogy a fia tart el, anyám elkezdett mindenféle hirdetést mutogatni,hogy menjek kapálni vagy takarítni vagy sorra operátornak.

(Az ünnepet ezek után inkább nem töltöttük velük)


Tényleg ez lenne a normális,hogy első olyan munkát elvállalni,ami fizet valamennyit?Hisz ennyit 3 hónapig az állam is fizet...másrészt ezek mellett érdekes lenne interjúkra járni,amik napközben vannak.

Párom szerencsére mellettem áll,a saját anyját rendesen leoltotta (15 évig ült otthon gyereknevelésre hivatkozva anno,pedig csak 2 gyereke van,1 év korkülönbséggel).

Még költözés előtt megbeszéltük,amelyikünk fix állás nélkül költözik,az pár hónapig csak szakmába illő munkát vállal,nem is jelentkezik egyébre,csak ami szimpatikus.

Vagy nem a mi hozzáállásunk a normális?


2014. máj. 6. 13:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én teljesen megértelek. Hozzáállásotok teljesen normális! Az olyan ember ne oktasson ki senkit, aki ő sem volt különb, sőt.. A mai fiatalokat senki nem érti meg még a saját szüleik sem.

Felnőttek vagytok, abba, hogy ti hogyan éltek, mit dolgoztok és mikor abba senkinek sincs beleszólása! Írtad, hogy van annyi megtakarításotok, ami évre elegendő még akkor is, ha egyikőtök sem dolgozik. Ez némi biztonságot nyújt. Ez idő alatt talán találnátok olyan állást, ami a szakmádba vágna vagy legalábbis megközelítené a szakmát. Mivel a párod már dolgozik, így könnyebb és a megtakarításotok is gyarapítani tudjátok azt. Ahogy írtam az elején, ne törődj mások mit mondanak, ez a ti életetek! Szerintem irigyek rátok! Hogy úgy is van pénzetek, hogy nem dolgoztatok és elvoltatok így is. Szerintem erről lehet szó! Fel a fejjel, a negatív kritikákat meg engedd el a füled mellett!


Az mindenesetre érdekes, hogy kik pontozzák le a hozzászólásokat!

2014. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Itt kezdődik, hogy az ember értékeli magát valamire. Ha tudod hogy (kb) mennyit érsz azon a piacon, ahol eladható vagy, akkor tartsd magad ahhoz. Szerintem mindenkinél -aki nem létminimumon él- van egy határ, amit nem akar átlépni. Ledegradálná magát ezzel. Nem véletlenül kérdezik meg állásinterjún, milyen fizetésre gondolt. Ha azt mondod nettó 300-ra gondoltam, nem fognak minimálbért ajánlani. (van egy olyan érzésem békésből Bp-re költöztetek) Jó a hozzáállásod, nyugodtan várj ki.
2014. máj. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nógrádból költöztünk,és csak Pest megyei kisvárosba,nem be a fővárosba.


Anyám részéről tegnap kiderítettem miért is zavarna el még kapálni is (hozzáteszem,nincs a kapával bajom,most hogy van szabadidőm és egy kis kert is tartozik a házunkhoz,szépen rendbe tettem).

Hugom elmondta,anyám azzal számolt,hogy mi elköltözünk,fogunk annyit keresni,hogy az eddigi megtakaritásunk már semmi lesz a fizunkhoz képest (tény,most hogy csak párom keres,csak az ő fizujából több marad meg mint eddig kettőnkéből),nekiadjuk lakásfelújításra.

Szóval most jelenleg nem is minket félt,hogy éhenhalunk,hanem azt a pénzt,amit ő kinézett magának.

De arról ábrándozhat.


Ha anyám ilyen,akkor anyósról inkább nem is szeretném tudni,hogy mi is van...

2014. máj. 7. 07:51
 24/28 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy a szülők és károgók tanácsait ne fogadjátok meg, mert mindkettő hülyeség.


Azért van a megtakarítás, hogy ne kelljen minden sz*r melót elvállalni. Így, hogy a párod eleve többet fog keresni, mint amennyi a megélhetéshez szükséges bátran keresgélj még.

Ha 3-6-(amennyi a tűrésidőd) hónapig sem találsz megfelelőt, akkor lejjebb adhatod az igényeidet, de addig szerintem próbálj egy jobbat kifogni.


Amit viszont javaslok: amennyiben állást keresel valóban keress. Napi 8 órában foglalkozz ezzel.

Találd ki, hogy mit szeretnél dolgozni, nézd meg hogy hol lehet olyat dolgozni és hogy mi kell ahhoz a munkavégzéshez. Ha nincs meg valamilyen képzettséged, akkor tanulj rá. Írj cégekre és pozíciókra szabott önéletrajzot, stb.

2014. máj. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat.

Ezeket teszem,napi 1-2 óra álláskeresgélés (nem teszenek fel azért napi több 100-at,hogy több kelljen),önéletrajz formálás az adott pozicióhoz,kisérőlevél egyedileg,többi időben angol minden mennyiségben,és elkezdtem egy olyan program megtanulását amit sok helyen kérnek.


Szülőkhöz úgy döntöttünk egy darabig nem megyünk,majd rájönnek,hogy magukkal szúrnak ki ha minket kritizálnak.

2014. máj. 8. 13:37
 26/28 anonim válasza:

Ha ebben az országban akarsz állást keresni, akkor nem lehetsz válogatós, sem finnyás.

Külföldön még oké, hogy nem vállalsz el, akármilyen melót, mert simán bejöhet a képbe egy jobb lehetőség, de ez sajna a mi kis országunk, ha nem vagy valakinek a valakije, akkor el kell vállalnod azt, ami adott.

Operátor vagyok soron, 4 műszakban, holott beszélek idegen nyelveket és különböző iskoláim vannak. Hiába tanultam jól, a családomnak nincsenek kapcsolatai és nekem sem.

Nem szeretnék örökre operátor maradni, de nagyon rossz helyzetben vagyunk így el kellett vállalnom.

Azért meg nem kell megsértődni, mert a rokonok állás hirdetésekkel nyaggatnak, tudom idegesítő, velem is ezt csinálták, de az ő unszolásukra vállaltam állást, aminek köszönhetően egy kicsit jobban be tudok segíteni itthon. Azért én emiatt nem szakítottam volna meg a kapcsolatot velük.

Az jó dolog, hogy a párod jól keres és eltart, de gondolnod kell arra, hogy mi lesz ha... és most sorolhatnám, hogy milyen eshetőségek vannak, amik ha ne adj isten bekövetkeznek nagyon megütheted magad.

Nagyon sok ember mit nem adna azért, hogy abban dolgozhasson, amit tanult. De nagyon sok embernek nem jön össze és nincs idő a kesergésre, el kell vállalni, ami épp az ölünkbe hullik, mert sosem tudhatjuk mit hoz a holnap.

Saját tapasztalat.

Tudom, nem fog tetszeni a válaszom, de ebben az országban sajnos nagyon nagy az esély arra, hogy a vágyad nem teljesül egyhamar.

2014. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Azóta dolgozom,szakmámban,nagyon jó fizetésért,ennyit még sosem kerestem.

És min múlt az egész? A fejvadász akinél voltam más melóval kapcsolatban interjún,hívott,hogyvan egy lehetőség,másnap lehetne menni a céghez egyből interjúra,de csak akkor lehet,a nagyfőnök csak aznap van,akit eredetileg vettek volna fel,annyira mégsem szimpi,meghallgatnának mást is,de ha nem küld mást a fejvadász,felveszik azt.

És én tudtam menni,meghallgattak,2 órás interjú,szakmai tesztek,stb,egyből bértárgyalás,másnap reggel szerdődést mentem aláirni,2 nap múlva kezdtem.

2014. jún. 10. 09:58
 28/28 anonim ***** válasza:

Gratula!


(Látod, mennyire nem érdemes a károgókra hallgatni?)

2014. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!