Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elmennétek az első minimálb...

Ti elmennétek az első minimálbéres munkahelyre így? Tényleg ezt kellene tennem?

Figyelt kérdés

4 hete költöztünk új helyre,messzire az előző lakóhelyünktől, rokonságtól,az ország egyik legszegényebb megyéjéből, mert ott a keresetünk diplomásként is siralmas volt.

Így úgy voltunk vele,hogy amelyikőnk hamarabb talál jó munkát,költözünk,és a másik ott keres.

Párom kapott is olyan munkát amiről álmodni sem mertünk,olyan fizetéssel,amiben reménykedni sem reménykedtünk (előző helyen a menedzserek kerestek ennyit vagy ennyit se).

Én is keresgélek,jó diplomám van,de mivel így kb 3 városra szűkült a keresés,így egyenlőre még nem helyezkedtem el,de 3 hónapig kapom azt a 75ezer forintot az államtól,és van megtakarításunk is,ami kb 1 évre akkor is elég,ha egy évig nulla a bevételünk.

Ha csak párom fizetése lenne,még abból is félre tudunk tenni elég sokat.

Húsvétkor voltunk rokonoknál,leendő anyós és anyám összebeszélhettek,mindkettőtől megkaptam a magamét.

Anyós mindenféle ingyenélőnek elhordott,hogy mit képzelek,hogy a fia tart el, anyám elkezdett mindenféle hirdetést mutogatni,hogy menjek kapálni vagy takarítni vagy sorra operátornak.

(Az ünnepet ezek után inkább nem töltöttük velük)


Tényleg ez lenne a normális,hogy első olyan munkát elvállalni,ami fizet valamennyit?Hisz ennyit 3 hónapig az állam is fizet...másrészt ezek mellett érdekes lenne interjúkra járni,amik napközben vannak.

Párom szerencsére mellettem áll,a saját anyját rendesen leoltotta (15 évig ült otthon gyereknevelésre hivatkozva anno,pedig csak 2 gyereke van,1 év korkülönbséggel).

Még költözés előtt megbeszéltük,amelyikünk fix állás nélkül költözik,az pár hónapig csak szakmába illő munkát vállal,nem is jelentkezik egyébre,csak ami szimpatikus.

Vagy nem a mi hozzáállásunk a normális?


2014. máj. 6. 13:28
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Nem nézem le a szalagmunkát,és a minimálbért.

ahol latunk eddig,nem kerestünk sokkal többet,mint aki kinn a soron 3 műszakban dolgozott.

Egyetem mellett végig dolgoztam,sokszor 12 órában hogy fenn tudjam magam tartani.

De nem azért tanultam,hogy mindig minimálbér közeli fizetésért dolgozzak.

2014. máj. 6. 14:18
 12/28 anonim ***** válasza:
75%

2 diplomám és mellett 2 OKJ-s felsőfokúm van. Ha munkanélküli lennék, beadnám az önéletrajzom minden olyan helyre, ami csak egy kicsit is hasonlít a szakmáim valamelyikéhez. Aztán, ha találtam egyet és tetszik maradnék, ha nem akkor onnan folytatnám a keresést. "csak" azért, mert a férjem el tudna tartani, tuti nem űlnék itthon. Operátori állást én sem vállalnék, de multicégeknél körülnéznék minden normális állásban. (bármilyen irodai munka). Multi cégek után mennék az állami szférában kérdezősködni, de többnyire ott kihalásos alapon kerül be új ember. Ha ez sem jön be, akkor körül néznék egyéb helyeken (pláza, utazási iroda, bank, civil szervezetek, valamilyen ügyfélszolgálatis munkakör egy mobilszolgáltatónál) magyarán folyamatosan adnám lejjebb az igényeket. Betaníott munkát csak akkor vállalnék, ha a család éhenhalás küszöbén álltunk. S nem csak azért mert derogál, hanem mert tudom milyen, érettségi előtt volt szerencsém nyáron melózni egy többszakos normarendszerben dolgozó soron. Háát, köszönöm nem. Akkor inkább takarítok lépcsőházakat.


De lényeg a lényeg, hogy minden követ megmozgatnék, hogy viszonylag normális állásom legyen. Én nem bírnék otthon űlni, de én ilyen tipus vagyok. Terhesen is , szinte a melóból mentem szűlni. Ennek ellenére, anyóst, anyádékat nem értem. Ha nem szóród a pénzt, nem értem minek szólnak bele, ha ez a párod és a Te megállapodásod.

2014. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
13%
Én sem azért tanultam kérlek, de becseszett a 3 hónap munkanélküliség. De nem tépem a szám, mert nem akarod megérteni.
2014. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Mérnök vagyok,de adtam be egyéb irodai munkára is az önéletrajzom.

előző helyre is úgy kerültem,hogy titkárnőnek vettek fel,3 hónap után volt üresedés a mérnökségen,átvettek.

Ilyen elől most sem zárkózom el.

Plázába,butikba egyenlőre nem jelentkezem,munkaidő este 7-8-ig van+hétvége,nem szeretnék olyan munkát,hogy alig lássuk egymást.

És igazából több interjún voltam,de mindre 3-4 hét mig visszajeleznek,vagy egyáltalán amig felhivnak.

Azért 4 hét nem sok idő.

(ha csak abba gondolok bele,hogy párom az állását megpályázta,3 hét múlva hivták,és 5 héttel későbbre derült ki,hogy felvették)

2014. máj. 6. 14:29
 15/28 anonim ***** válasza:
59%
Egy férfi mindig hamarabb kerül alkalmazásban, ezt se felejtsük ki a számításból..
2014. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
-n
2014. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
61%

Egyik barátnőm 2 diplomával ment plázába. 2 napot dolgozott, 2 nem. Volt ideje állást keresni, nem egész 4 hónap alatt talált egy számára álom melót. Azt mondta, ki lehetett bírni. Szétolvasta magát, nyilván lelkiismeretesn végezte a munkáját, de közel sem akkora felelősség, mint az eredeti állása.

Egyébként akármilyen munkaidőben vállalsz állást, interjú időpont nem úgy van, hogy holnap reggel 9:30-ra menj oda, hanem egyeztetnek veled, és délután is van lehetőség interjúra menni. Én mindig munka mellett keresetem az új állást és soha nem volt ebből gond.

2014. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
91%

Én mikor végeztem az egyetemen téli félévben, már 1,5 éve dolgoztam, végzés idején ahol dolgoztam, az szakmai munka volt, de keveset és feketén fizetett, meg nem éreztem, hogy szakmailag fejlődni tudnék, ezért folyamatosan munkát kerestem. Egyszer voltam állásinterjún úgy, hogy a munkahelyemen hazudtam, aztán kaptam pár próbamunkát, amit otthon megcsinálhattam, és akkor szembesültem azzal, hogy nem fog menni az álláskeresés és a munka együtt, mert az aktív álláskeresés sok időmet felemészti. Így február végén "felmondtam" (idézőjel, mert a titoktartásin kívül nem is volt papírom róla, hogy ott dolgozok), és végül csak májusban kaptam munkát, viszont nem bántam meg a dolgot, mert az új munkahelyem minden szempontból jobb volt.


Viszont a 3 hónap alatt én kezdtem elveszíteni a reményt, ezért 1,5 hónap után már minimálbéres, nem szakmai munkákra is jelentkeztem, elég sok helyre. A tapasztalatom az volt, hogy ezekre még sokkal nehezebb bekerülni, mint szakmai munkára, mert minden szakmai képzettséget vagy ismeretet nem igénylő munkára 1000 ember jelentkezik, így minimális az esélye, hogy pont téged választani.

2014. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Minimális képzettséget igénylőre azért nem fognak felvenni,mert tudják,hogy nem hosszútávú munkát keresek náluk,hanem csak amig nincs jobb.

Ezt konkrétan egy hr-esként dolgozó barátnőm mondta.

2014. máj. 6. 15:17
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Ez nyilván való , kedves kérdező. Ezért kell többféle önéletrajzot csinálni, szükség esetén bizonyos végzettségeket letagadni. Itt az a kérdés, hogy valaki akar-e dolgozni, vagy nem.
2014. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!