Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Nemzeti Foglalkoztatási...

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat szerint százezres többlet is lehet egy diploma miatt a fizetésben-és akkor mi a helyzet a diplomás közmunkásokkal munkanélküliekkel?

Figyelt kérdés

Százezrekben mérhető havi pluszt jelent a diploma

FN24

[link]


Mi a helyzet az olyanonnakl mint én: kettő diploma a zsebben (két egyetemi) ott egy megkezdett phd képzés és mindezzel a hátsóm törölhetem. Másfél éves kyínlódás után mely alatt havi 20.000-ért szórólapoztam feketén, meg besegítettem építkezésen havi pár tízezerért, végül közmunkás lettem 47-ért egy hónapban.

Majd ez is véget ért, és végül LETT állás. Biztonsági őr lettem minimálbérért napi 6 órás bejelentés, 10-12 vagy 24/48-as munka (napi 6 órával...).


De ez is csak azért mert gyorsan elvégeztem a vagyonőri OKJ-t (az kellett a két diploma mellé ugye). Ha nem végeztem volna, most a parkban söpörnék havi 47-ért a közmunkásokkal.

Na most az ilyenek mint én hol vannak a statisztikában?


Igaz még a mondás amit a cikkben idéznek?


Tanulj fiam, mert különben WC-pucoló sem lesz belőled!


Szerintem ez így igaz: NE tanulj fiam, mert sok diplomával még wc pucolónak se kellesz majd!

(ugyanis jelentkeztem takarítónak-feltétel 8 általános, erkölcsi biz. nem kellettem. biztos azért mert nem volt meg a 8 általános, helyette a diplomámat mellékeltem a jelentkezéshez)


2014. jún. 17. 19:19
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Megértem hogy el agy keseredve, én Kelet-Magyarországon vagyok diplomás, és itt is elég gyatra a helyzet. Próbáltad már máshova elküldeni az önéletrajzod? pl Pest vagy Dunántúl, biztos ott sincs kolbászból a kerítés, de hátha.


Egyébként milyen diplomáid vannak? Ez engem is nagyon érdekelne.

2014. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Nálunk több mérnöki állás van nyitva, de technikusi is! Errefelé a jelentkezők válogatnak (már amelyikünk jobb képzettségű), engem hetente hívogatnak cégek, ha nagyon menni akarnék nem hiszem, hogy 3 hét komolyabb keresgélés alatt ne találnék munkát. (Fejér/Komárom-Esztergom megye) Mellesleg, ha valamelyiktek QA mérnök és váltani szeretne, akár rám is írhat egy privátot...
2014. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Én azért valahol megértem a kérdezőt. Tényleg kissé arogáns a stílusa, de az is elég bicskanyitogató amit itt pár válaszoló leművel. Jöttök folyton a büfészakokkal, előkerül a sok informatikus aki henceg hogy ő bizony 300 alatt el nem megy dolgozni stb...Rendben, nem sajnálom tőlük/tőletek, de most őszintén: aki nem rendelkezik ilyen végzttséggel vagy mondjuk egy orvosival az már nem is érdemes arra hogy elfogadható életszínvonalon éljen? Jogos hogy nem tudja eltartani a családját? Aki ezekre igennel felel annak tényleg semmi empátiája nincs.

És jogosan hisztizik a kérdező hogy azzal az erővel szüntessenek meg minden szakot szinte az egyetemeken, mert sok esetben hiába tanul ott az illető.

Pont azon gondolkodtam pár napja, hogy manapság már nincs az, hogy a gyerek leül és jó esetben elgondolkodik mi akar lenni...milyen mi AKAR? talán mi éri meg..de arra is mi a a garancia hogy X év múlva úgy is marad. Hiába jelenti ki hogy ő most újságíró lesz pl, meg lehet nézni az ezt tanult embereknek végül hány százaléka dolgozik majd a szakmában. De akkor jogos a kérdés, miért vannak ezek a szakok? Hogy mások tudjanak kit gúnyolni, meg büfézni??

2014. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

"És jogosan hisztizik a kérdező hogy azzal az erővel szüntessenek meg minden szakot szinte az egyetemeken, mert sok esetben hiába tanul ott az illető.

Pont azon gondolkodtam pár napja, hogy manapság már nincs az, hogy a gyerek leül és jó esetben elgondolkodik mi akar lenni...milyen mi AKAR? talán mi éri meg..de arra is mi a a garancia hogy X év múlva úgy is marad. Hiába jelenti ki hogy ő most újságíró lesz pl, meg lehet nézni az ezt tanult embereknek végül hány százaléka dolgozik majd a szakmában. De akkor jogos a kérdés, miért vannak ezek a szakok? Hogy mások tudjanak kit gúnyolni, meg büfézni??"


Azért vannak ezek a szakok, hogy meglegyen a lehetősége mindenkinek. Tény és való, hogy aki újságíró akar lenni, annak jóval többet kell letenni az asztalra az iskola mellett, mint mondjuk egy sebésznek: kapcsolatokat kell építeni a tanulmányok alatt, gyakorlati helynek nem ismerős által aláírt fecni kell, hanem a lehető legjobb helyre megpróbálni bekerülni + versenyek, saját projektek, független munkák, esetleg saját médium alapítása pár hasonlóan reális gondolkodású társsal.

Ha valaki így végzi el az akármilyen büfészakát, akkor bizony el fog tudni helyezkedni az áhított szakmában.


Aki viszont azt hiszi, átbukdácsol 2-esekkel, puskázással a médiatudomány szakon, és aztán jönnek a sok száz ezres melók, az valóban óriásit koppan.

2014. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

ühüm. és aki (mint én) nem "átbukdácsolt" kettesekkel, hanem végig ösztöndíjas volt a tanulmányi eredménye miatt, és akinek a második diplomája (ami már fizetős lett volna) szintén állami finanszírozású volt, éppen az előzp diploma eredményére alapozott pályázat révén-nos ő joggal várhat el nem "százezer" melókat, hanem csak annyit hogy ne egy parkban nyalja a földet a nyolcv elemis cigányokkal havi 47-ért, vagy ne 6 órás minimálbéres melóval dolgozzan napi 12h-t?

hm?

joggal nem joggal?

és akkor még megy a pofázás, hogy "fogy a magyar". igen fogy. nekem sincs és nem is lesz gyerekem.havi kb 60 nettóból minek és hova legyen? magam is lassan éhenhalok, nemhogy még gyerek...



Aki viszont azt hiszi, átbukdácsol 2-esekkel, puskázással a médiatudomány szakon

2014. jún. 22. 14:20
 36/48 A kérdező kommentje:

ja és akkor még ne hagyjuk ki a doktori iskolába phd-s jelentkezésemet se: ide ugye nem vesznek fel akárkit, vagyis ha "kettesekkel" bukdácsoló lennék szóba se állnának velem.

de felvettek. a képzést meg abbahagytam az első év után. nem fért össze a munkámmal (akkor épp portás voltam...)

de az igazi ok nem ez volt ám. az igazi ok az volt hogy rájöttem tök felesleges egy újabb hulladék papír a fiókomba. 4-5 év és az "alkalmazott és általánosnyelvészet doktora "lettem volna.

egy újabb semmire se jó hangzatos hulladék papír a fiókban.

ja és ne hagyjuk ki: az egyik volt évfolyamtársam végigvitte és doktorált.

most eladó a Media Marktban. alig akarták felvenni, szerencsére volt annyi esze hogy behazudta a kereskedelmi tapasztalatot a doktorit meg "kifelejtette" az életrajzból.

ha nem teszi szóba se állnak vele.

2014. jún. 22. 14:29
 37/48 anonim ***** válasza:
Egyébként ha ennyire spéci a nyelvtudásod miért vagy még ebben az országban?
2014. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

????


milyen nyelvtudásom ember?

ezek szerint még azt se tudod mi az az alkalmazott nyelvészet.

(ja igen, én se tudom, abból diplomáztam ugyan másodiknak de fogalmam sincs mi az. sejtésem szerint egy k**va nagy humbug, egy buborék, egy semmi. de ez más lapra tartozik.)


ami nem olyan nagy hiba de akkor meg minek szólsz hozzá?


spéci a nyelvtudásod

2014. jún. 22. 18:51
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

"az egyik volt évfolyamtársam végigvitte és doktorált.

most eladó a Media Marktban. "


Kiragadott példák. Nekem is van évfolyamtársam, aki egy vidéki borzasztó nevű főiskolán végezte el a kommunikáció szakot, rögtön diplomázás után kapott egy kiváló munkát egy nagy tv csatornánál, heti 5x van műsora főműsoridőben, 40-50 ezres nézettséggel. Feltehetőleg igen komoly pénzért..


Továbbra is tartom, hogy azért tartasz ott, ahol, mert a fene nagy akarásod kimerült annyiban, hogy nem 2-essel bukdácsoltál át, hanem leültél és megtanultad a tananyagot 5-ösre. Ez kevés. Ha abban a 4 évben szakmai fórumokra jártál volna, összeismerkedtél volna a szakmádban tevékenykedő emberekkel, ha nívósabb önéletrajz reményében szakmai projekteket viszel, vagy megtanulsz még nyelvet, akkor bizony nem ott tartanál, ahol.

2014. jún. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Pff hogy te mekkora paraszt vagy!!! Tök szépen kérdeztem valamit, ha nem tűnt volna fel. Plusz előző kommentemben még "meg is védtelek"... Te meg fröcsögsz. Honnan tudnám, nem azt tanultam, de attól lehet rá kulturáltan válaszolni. Na így már érthető mért is nem kellesz komolyabb helyekre, ilyen emberrel ki akar együtt dolgozni? -.-
2014. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!