Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Nemzeti Foglalkoztatási...

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat szerint százezres többlet is lehet egy diploma miatt a fizetésben-és akkor mi a helyzet a diplomás közmunkásokkal munkanélküliekkel?

Figyelt kérdés

Százezrekben mérhető havi pluszt jelent a diploma

FN24

[link]


Mi a helyzet az olyanonnakl mint én: kettő diploma a zsebben (két egyetemi) ott egy megkezdett phd képzés és mindezzel a hátsóm törölhetem. Másfél éves kyínlódás után mely alatt havi 20.000-ért szórólapoztam feketén, meg besegítettem építkezésen havi pár tízezerért, végül közmunkás lettem 47-ért egy hónapban.

Majd ez is véget ért, és végül LETT állás. Biztonsági őr lettem minimálbérért napi 6 órás bejelentés, 10-12 vagy 24/48-as munka (napi 6 órával...).


De ez is csak azért mert gyorsan elvégeztem a vagyonőri OKJ-t (az kellett a két diploma mellé ugye). Ha nem végeztem volna, most a parkban söpörnék havi 47-ért a közmunkásokkal.

Na most az ilyenek mint én hol vannak a statisztikában?


Igaz még a mondás amit a cikkben idéznek?


Tanulj fiam, mert különben WC-pucoló sem lesz belőled!


Szerintem ez így igaz: NE tanulj fiam, mert sok diplomával még wc pucolónak se kellesz majd!

(ugyanis jelentkeztem takarítónak-feltétel 8 általános, erkölcsi biz. nem kellettem. biztos azért mert nem volt meg a 8 általános, helyette a diplomámat mellékeltem a jelentkezéshez)


2014. jún. 17. 19:19
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
37%
És mutass már egy mosogató mérnököt...
2014. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
86%
én is voltam operátor több diplomával, köztük mérnökivel a nagy válságban...most már a szakmámban dolgozom , jóval több pénzért ;)
2014. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
67%
Jó akkor írd már le azt a két diplomát, hogy miből szerezted, mert nem írod és nagyon kíváncsi vagyok rá. Valószínűleg vmi büfé-ruhatár szakot végeztél és most fel vagy háborodva. Üdv a való világban!
2014. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
62%
Nem bántásból, de a helyesírásod és alapjában véve a stílusod alapján nem hiszem el, hogy neked normális, neves egyetemekről jó diplomáid vannak. Nem is nagyon reklámozod, hogy milyen papírjaid vannak. A bivalybasznádi főiskola ruhatáros-melegszendvicssütő alapképzésén szerzett diploma semmit nem ér. Nem is értem olyannak miért áll neki bárki is. Egyébként érdekelne engem az a közmunkás mérnök, valahogy nehéz elhinnem, bár gondolom te megtaláltad az egyetlent az országban. A phd képzést miért hagytad abba? Ott még fizetnek is az embereknek, csak adni kell néhány órát, meg kutatói munkát végezni, aztán kézcsók. És attól, mert te ismersz magadon kívül még 2 diplomás közmunkást, nem jelenti azt, hogy csak az orvosoknak meg az informatikusoknak van állásuk, az összes többi diplomás munkanélküli. És ha te a kisebbséghez tartozol ezen a téren (márpedig oda tartozol), akkor én a helyedben elgondolkoznék azon, hogy talán velem van a probléma, és nem a világgal.
2014. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
66%
Most őszintén. Diplomás ember létedre nem vagy képes megérteni egyszerű statisztikai adatokat. Az absztrakt gondolkodás ilyen mértékű hiánya mellett teljesen nyilvánvaló, hogy a kutya nem fog neked munkát adni. Bölcsészdiplomákkal (köztük a mindenki által előszeretettel rugdosott szabad bölcsészettel) 1 hónap alatt találtam 230 nettót fizető munkát 2 állásinterjú után, pedig zéró protekcióm van, én vagyok az első diplomás a családban és végigbukdácsoltam anno a középiskolát. A diploma egy dolog, kell mellé egy csomó más: nyelvtudás, önmenedzselési készségek, jó beszélőke, az antiszocialitás jeleit messziről kerülő szeélyiség, stb. Ja, meg egy rakás optimizmus, ami belőled perpill 100%-ban hiányzik.
2014. jún. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

hogyne!

apukám, a hülyék nem erre laknak.


>>>>


. Bölcsészdiplomákkal (köztük a mindenki által előszeretettel rugdosott szabad bölcsészettel) 1 hónap alatt találtam 230 nettót fizető munkát 2

2014. jún. 18. 08:53
 17/48 A kérdező kommentje:

kérlek.

újpesti klik egy általános iskolája.

elmész megnézed.

mondjuk most hogy vége a tanévnek, már nyilván nem mosogat-nincs mit.


>>>

És mutass már egy mosogató mérnököt...

2014. jún. 18. 08:54
 18/48 A kérdező kommentje:

khm.

[link]


btto 100.


Több mint 1900 diplomás dolgozik közmunkásként az országban a júliusi adatok szerint


ez azóta 3-4x lett-ksh.

nézz utána.


Diplomával utcaseprőként: hol dolgoznak a közmunkások?


[link]



szóval 2 az országban. na igen.

HÁNYSZOR KETTŐ?


>>>

s attól, mert te ismersz magadon kívül még 2 diplomás közmunkást,

2014. jún. 18. 08:57
 19/48 A kérdező kommentje:

[link]


az 553 ezer regisztrált álláskereső közül 31 ezer ember (5,6 %) rendelkezett diplomával. A pályakezdő munkanélküliek között még magasabb (7 %) volt felsőfokú végzettségűek aránya.

2014. jún. 18. 09:03
 20/48 A kérdező kommentje:

na ez igaz.

sajnos elvesztettem a térképet a bolthoz ahol az optimizmust árulják. de ha lenne is térkép nincs pénzem venni...

anno a tanulmányaim alatt tele voltam vele. azóta 100%-ban kikopott az optimizmusom.


és nem is fog már visszajönni soha az életben.


persze ha valaki elmagyarázná mégis mi a lóf**ért legyek optimista annak földig hajolok.

érdekelne!


a karriertanácsadó is ezt pofázta: legyek optimista nézzem pozitívan a dolgokat!

erre fogtam és a péntácámat az asztalra borítottam. cseszd meg legyél TE optimista. jár a pofád a jól fizteő kamu állásban. legyél optimista azzal a marék apróval ami itt van az asztalon. mutasd meg hogy kell és majd követlek!


>>>

meg egy rakás optimizmus,

2014. jún. 18. 09:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!