Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Nemzeti Foglalkoztatási...

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat szerint százezres többlet is lehet egy diploma miatt a fizetésben-és akkor mi a helyzet a diplomás közmunkásokkal munkanélküliekkel?

Figyelt kérdés

Százezrekben mérhető havi pluszt jelent a diploma

FN24

[link]


Mi a helyzet az olyanonnakl mint én: kettő diploma a zsebben (két egyetemi) ott egy megkezdett phd képzés és mindezzel a hátsóm törölhetem. Másfél éves kyínlódás után mely alatt havi 20.000-ért szórólapoztam feketén, meg besegítettem építkezésen havi pár tízezerért, végül közmunkás lettem 47-ért egy hónapban.

Majd ez is véget ért, és végül LETT állás. Biztonsági őr lettem minimálbérért napi 6 órás bejelentés, 10-12 vagy 24/48-as munka (napi 6 órával...).


De ez is csak azért mert gyorsan elvégeztem a vagyonőri OKJ-t (az kellett a két diploma mellé ugye). Ha nem végeztem volna, most a parkban söpörnék havi 47-ért a közmunkásokkal.

Na most az ilyenek mint én hol vannak a statisztikában?


Igaz még a mondás amit a cikkben idéznek?


Tanulj fiam, mert különben WC-pucoló sem lesz belőled!


Szerintem ez így igaz: NE tanulj fiam, mert sok diplomával még wc pucolónak se kellesz majd!

(ugyanis jelentkeztem takarítónak-feltétel 8 általános, erkölcsi biz. nem kellettem. biztos azért mert nem volt meg a 8 általános, helyette a diplomámat mellékeltem a jelentkezéshez)


2014. jún. 17. 19:19
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

A humán diplomák jelentős részében az elsajátított tananyag csak egy szükséges minimum (ahogy a papír is), és a lényeg a kapcsolatok építése, a tényleges gyakorlatszerzés, akár céges vagy állami, akár egyetemi szervezetekben. Szociális bizottság, vitakör, drámakör, önképző műhelyek, saját média, hasonlók. Proaktívnak kell lenni, már az egyetemen, és ez kell az álláskereséshez is. Enélkül nem ér a dolog sokat, hiába van akár PhD-d. Ha olyan egyetemet végzel, ami tényleges szakmát ad (jog, orvosi, mérnök, hasonló), akkor általában már maga a diploma is elég valamire.


Sajnos olyan tekintetben igaza van a kérdezőnek, hogy erre a vállalkozó szemléletű, projekt orientált, önfejlesztő létre az egyetem abszolút nem készít fel, sőt sokszor csak elvétve utal rá. Így joggal lehet mérges, ha pusztán a diplomával, komoly önmenedzselés nélkül nem jut sehová. Ezzel együtt viszont ezért önmagában nem a diploma a hibás, mert az továbbra is egy szükséges minimum követelmény, de maga a képzés nincs rendben. Kivétel a pár tényleg elit intézmény: Corvinus néhány kara és pl. a CEU.

2014. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

33-as: Szerintem egyikünk sem hencegett azzal, hogy 300 alatt nem megy el dolgozni, és mással sem. Még csak azt sem mondtuk (én biztos nem), hogy nem is érdemes arra hogy elfogadható életszínvonalon éljen, vagy hogy jogos hogy nem tudja eltartani a családját. Egy szóval sem. Csupán arra mutattunk rá, hogy egy diploma, pláne egy "büfészakos" nem garancia arra, hogy neki jól fizető állása lesz, merthogy a kérdező gyakorlatilag azon van felháborodva a kérdés szerint, hogy miért nem keres százezreket 2 diplomával.

Azt meg hogy meg kéne szüntetni a felesleges szakokat, szintén leírtam, hogy egyetértek vele.

Azt meg egyébként szerintem egy értelmes ember el tudja dönteni 18 évesen, hogy mely szakon (és egyetemen) szerzett diplomával tud majd megélni azon a színvonalon, amin szeretne.

A későbbiekben pedig arra is megpróbáltunk rámutatni, hogy akár a kérdezőben is lehet a hiba, ugyanis nem tűnik úgymond értelmiséginek azzal, hogy nem válaszol a kérdésekre, mindenkit leugat, utál mindent és mindenkit, csak mert neki nem megy. Te is megtapasztalhattad, mit kap az, aki kérdezni mer tőle.

Ezek után szerintem a kedves kérdező egyetlen panaszára sem mondhatjuk, hogy jogos...

2014. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
Van több alk. nyelv-en végzett ismerősöm. Szakmán belül, vagy határterületen dolgoznak (pályaelhagyónak egyiküket sem mondanám), és mindegyikük teljesen normális fizetést visz haza. Be kéne látni, hogy elkúrtad az egyetemet. BTK-n az édeskevés, hogy ötösöket kapsz. Publikálni kell már alapképzésben, ha ez nem jön össze, akkor nem vagy elég jó, lehet rögtön más után nézni. Ha nincs kellően érdekes kutatási témád, kuka az egész. Ha nem vagy jóban az egész tanszékkel, kuka az egész. Ha nem tudod, pontosan mit is akarsz csinálni, kuka az egész.
2014. jún. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:

!!!!


azt csak HISZI az a 18 éves hogy el tudja dönteni! azt csak hiszi!

18, 20, sőt még huszonegykét évesen én is azt hittem.

már régesrég nem hiszem. és hány és hány olyan évfolyamtársam van akivel tartom a kapcsolatot, akik anno fenemód biztosak voltak benne, hogy diploma = jó állás, karrier.

hát most már nem biztosak benne. akivel van kapcsolatom mind vagy nagyon filléres helyen van (és még véletlenül sem szakirányú helyen)

vagy egyenesen munkanélküli, és tengődik ide-oda


>>>>

Azt meg egyébként szerintem egy értelmes ember el tudja dönteni 18 évesen, hogy mely szakon (és egyetemen) szerzett diplomával tud majd megélni azon a színvonalon, amin szeretne.

2014. jún. 23. 10:00
 45/48 anonim ***** válasza:
Te tényleg ilyen hülye vagy, vagy csak megjátszod? Épp erről ugatunk mióta, hogy attól, hogy van diplomád, még nem hullik az öledbe a karrier meg a jó fizetés. Én nem azt írtam, hogy el tudja dönteni, hogy akar-e diplomát vagy sem, hanem hogy milyen diplomát van értelme szerezni. Érdekes, én el tudtam dönteni, meg vagy 100 másik ember, akit ismerek, el tudta dönteni.
2014. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

aha. és mi a garancia arra hogy a 18 éves emberke számára ajánlott és piacképes diploma a végzés után, mondjuk 5 évvel meg 10 évvel stb is keresett lesz?

hm?


ld. kommunikáció szak. a 90-es évek elején indultak az ilyen szakok először 1-2 helyen volt. kapkodtak a végezttek után.

aztán már minden bokorban ilyen diplomát adtak és annyit is ért.


szóval azt hogy milyen diplomát van ÉRTELME szerezni, ehhez a kérdéshez mellékeljetek nekem egy időgépet is, hogy a jövőbe utazhassak a válaszért.


és akkor még arról az APRÓSÁGRÓL nem is beszéltünk hogy vajon jó-e ha egy 18 éves álmait és érdeklődését feladva olyan diplomát szerez aminek van ÉRTELME és nem olyat ami ÉRDEKLI.

ugye.

mert mi van, ha mondjuk az a 18 éves fiatal teológiát akar tanulni? totál piacképtelen? az.

de hát ez érdekli! mit csináljon? menjen helyette mérlegképes könyvelőire? iagz ugyan hogy az púp a hára de piacképes.

akkor mi legyen?


hogy milyen diplomát van értelme szerezni.

2014. jún. 23. 20:26
 47/48 anonim ***** válasza:
43: Publikálni alapképzésben - vicc. Amúgy más topikban írta, hogy tanársegéd volt, és kutatói státuszt ígértek neki. Jó arc ő, csak az átkozott önmenedzsment...
2018. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
46: Az érdeklődés a legfontosabb. Azért szenved a sok "piacképes" vergődő, mert nem érdekli, amit csinál.
2018. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!