Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Nemzeti Foglalkoztatási...

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat szerint százezres többlet is lehet egy diploma miatt a fizetésben-és akkor mi a helyzet a diplomás közmunkásokkal munkanélküliekkel?

Figyelt kérdés

Százezrekben mérhető havi pluszt jelent a diploma

FN24

[link]


Mi a helyzet az olyanonnakl mint én: kettő diploma a zsebben (két egyetemi) ott egy megkezdett phd képzés és mindezzel a hátsóm törölhetem. Másfél éves kyínlódás után mely alatt havi 20.000-ért szórólapoztam feketén, meg besegítettem építkezésen havi pár tízezerért, végül közmunkás lettem 47-ért egy hónapban.

Majd ez is véget ért, és végül LETT állás. Biztonsági őr lettem minimálbérért napi 6 órás bejelentés, 10-12 vagy 24/48-as munka (napi 6 órával...).


De ez is csak azért mert gyorsan elvégeztem a vagyonőri OKJ-t (az kellett a két diploma mellé ugye). Ha nem végeztem volna, most a parkban söpörnék havi 47-ért a közmunkásokkal.

Na most az ilyenek mint én hol vannak a statisztikában?


Igaz még a mondás amit a cikkben idéznek?


Tanulj fiam, mert különben WC-pucoló sem lesz belőled!


Szerintem ez így igaz: NE tanulj fiam, mert sok diplomával még wc pucolónak se kellesz majd!

(ugyanis jelentkeztem takarítónak-feltétel 8 általános, erkölcsi biz. nem kellettem. biztos azért mert nem volt meg a 8 általános, helyette a diplomámat mellékeltem a jelentkezéshez)


2014. jún. 17. 19:19
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

"az 553 ezer regisztrált álláskereső közül 31 ezer ember (5,6 %) rendelkezett diplomával. A pályakezdő munkanélküliek között még magasabb (7 %) volt felsőfokú végzettségűek aránya."


Ez egy kicsit öngól. A munkanélküliek mindössze 6%-a diplomás, mert az összes többi tud magának találni munkát.. Szóval a hiba nem a rendszerben van, ez egy igen jó szám.

2014. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

ez egy földrengetően barom kijelentés.

uis a statisztikában nincs benne

a) a rejtett munkanélküliek (nincs munka de nem is jelentkeznek munkanélküliként)

b) a feketén dolgozók (pl. volt évfolyamtársam aki egy pékségben kiszolgáló totál feketén)


ja és a kiindulás mintha a 2-3 fő / ország lett volna nemde?

vagyis én meg még rajtam kívül 2 ember van aki diplomával nem tud mit kezdeni magával. tessék visszaolvasni.


>>>

Ez egy kicsit öngól. A munkanélküliek mindössze 6%-a diplomás, mert az összes többi tud magának találni munkát.

2014. jún. 18. 09:31
 23/48 anonim ***** válasza:
62%

Felőlem tarthatod kamunak, attól még rendben van az életem. Ellenben továbbra sem válaszoltál arra, hogy milyen diplomád van. Hol laksz? Hány nyelven beszélsz rendesen (értsd: felsőfok felett aktívan)? Mit csináltál egyetem alatt (diákmunka, gyakornokság, TDK, kiváló minősítésű szakdolgozat, oktatói ajánlások PhD-ről, valami egyéb, amit lehet mutogatni a munkáltatónak a CV-ben)?

Egy random diplomával meg mondjuk egy angol-holland (vagy angol-francia, angol-dán, angol-norvég, angol-spanyol, angol-svéd, angol-német, satöbbi, lehet bármi kb., csak angolul tudj rendesen) nyelvtudással Budapesten 1-2 hónap alatt találsz 200 nettó körül fizető melót, tapasztalat meg különösebb szakmai tudás nélkül. Ha meg mérnök (nem környezetmérnök, vagy valami mérnöknek hazudott himihamu OKJ), infós, közgazdász (nem turizmus-vendéglátás, hanem közgazdász: alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemzés, pénzügy-számvitel, pénzügyi matematika), orvos vagy egyéb vagy és nem találsz állást, akkor tényleg veled van a probléma, nem a rendszerrel.

Továbbra is érdekelne, hogy mi van írva a szép, bársonykötésű papírkádra.

2014. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

indítványozom a magyar közoktatás totális átalakítását.

az általad pozitívként felsorolt szakokat tartsuk meg, az összes többit szüntessük meg.

jó lesz így?



>>>Felőlem tarthatod kamunak, attól még rendben van az életem. Ellenben továbbra sem válaszoltál arra, hogy milyen diplomád van. Hol laksz? Hány nyelven beszélsz rendesen (értsd: felsőfok felett aktívan)? Mit csináltál egyetem alatt (diákmunka, gyakornokság, TDK, kiváló minősítésű szakdolgozat, oktatói ajánlások PhD-ről, valami egyéb, amit lehet mutogatni a munkáltatónak a CV-ben)?

Egy random diplomával meg mondjuk egy angol-holland (vagy angol-francia, angol-dán, angol-norvég, angol-spanyol, angol-svéd, angol-német, satöbbi, lehet bármi kb., csak angolul tudj rendesen) nyelvtudással Budapesten 1-2 hónap alatt találsz 200 nettó körül fizető melót, tapasztalat meg különösebb szakmai tudás nélkül. Ha meg mérnök (nem környezetmérnök, vagy valami mérnöknek hazudott himihamu OKJ), infós, közgazdász (nem turizmus-vendéglátás, hanem közgazdász: alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemzés, pénzügy-számvitel, pénzügyi matematika), orvos vagy egyéb vagy és nem találsz állást, akkor tényleg veled van a probléma, nem a rendszerrel.

Továbbra is érdekelne, hogy mi van írva a szép, bársonykötésű papírkádra.

2014. jún. 18. 09:55
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem erről van szó. Komolyan kérlek, hogy írd le, milyen diplomád van, meg milyen nyelveket beszélsz (plusz bármi egyéb soft skill, ami eszedbe jut), ha tudok, próbálok javasolni valamit, lehet hogy sokkal kevésbé reménytelen a helyzet, mint hiszed. Ígérem, félreteszem minden rosszmájúságom, és próbálok valami kiutat ajánlani (ha tudok). Bármilyen diplomával lehet munkát találni vannak esztétikát, meg filmelméletet végzett barátaim, akik teljesen korrekt fizetést kapnak.
2014. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
71%

Ó bocsáss meg, mester, hogy tévedtem és nem 3 diplomás munkanélküli van, hanem több. Egyébként mesterien ferdítesz a 2011-es statisztikák villogtatásával. Tudod ezek 3 éve voltak az adatok, a válság közepén. Ma már korán sem ez a helyzet.

Ezt írod:

"ez egy földrengetően barom kijelentés.

uis a statisztikában nincs benne

a) a rejtett munkanélküliek (nincs munka de nem is jelentkeznek munkanélküliként)

b) a feketén dolgozók (pl. volt évfolyamtársam aki egy pékségben kiszolgáló totál feketén) "

Megint csak azt tudom mondani, hogy vegyél kicsit vissza az arcodból, visszataszító stílusod. Bárki bármit mond, az baromság, csak te tudod a frankót. Hát egy francot. Miért nem árulod el, hogy milyen diplomád van, és hol szerezted? Talán még sincs? Vagy vetted? Esetleg schmitteltél egy szakdogát magadnak?

Egyébként visszatérve az érvelésedre:

a) rejtett munkanélküli: akinek nincs munkája de nem regisztrál álláskeresőként, az szerintem nem is akar dolgozni. De legalábbis leszarja, hogy a TB nincs utána kifizetve, stb.

b) a feketén dolgozókkal pedig csúnyán mellélőttél: ők pont, hogy megjelennek a statisztikákban munkanélküliként, pedig mellette dolgoznak (persze feketén). Ennyit erről.

Egyébként ha két egyetemi szintű diplomád van, az legalább 2*5 év tanulást jelent. Elvileg phd-ztél is egy darabig, plusz írtad, hogy 1,5 évig szórólapoztál meg építkezéseken segédkeztél. Eztán voltál közmunkás, majd most vagyonőr. Ebből nekem az jön le, hogy legalább kb. 30 éves kell, hogy legyél. Nem gondolod, hogy talán ezért nem kellesz senkinek? Öreg vagy már, semmi tapasztalatod nincs, de még csak normális munkád se volt. A 1,5 év feketén melózás ráadásul egy nagy lyuk az önéletrajzban, azt mivel feded el? Ott rontottad el, hogy 2 diploma helyett 1 normálisat kellett volna csinálni, mellette gyakornoki munkát keresni, TDK-zni, stb, ahogy az előttem lévő is írta. Akkor nem lenne gondod.

Ja és igen, nem csak az optimizmusod hiányzik, hanem az önuralmad is. Oké, hogy kiábrándult vagy, és csalódott, attól még nem másokat kell hibáztatni. Pl. a karrier tanácsadóhoz nem vágunk hozzá egy marék aprót, meg itt GYK-n nem kell mindenki hozzászólását "baromság"-ozni, mert érdekes mód, mégis csak te vagy a sikertelen, nem mi.

És bocsánat, sokkal durvábbakat írtam, mint akartam, de felhúztál ezzel a stílussal és hozzáállással.

2014. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
90%

Így van. A válaszok kerülgetése alapján kb. ennyit tudtam leszűrni:

- nincs piacképes diplomád

- nem beszélsz jól semmilyen nyelven

- nincs használható munkatapasztalatod

- relatíve idős vagy

- utálod a világot

A kérdés a következő: te felvennél egy ilyen embert, amikor recepciósnak jelentkeznek emberek minimálbérért diplomával, 2 nyelv használható ismeretével, mosolyogva, bármit megígérve, meg 3-6 hónap gyakornoki tapasztalattal?

2014. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Ja és még egy dolog: ha valaki azt mondja, hogy nincs piacképes diplomád, akkor arra nem úgy kell reagálni, hogy hörögve, habzó szájjal, nem kevés iróniával üvölteni, hogy akkor szüntessük meg az összes képzést az orvos-mérnök-informatikus szentháromságon kívül. Ugyanis ismerek én is olyat (hoppá, most a te hibádba esem, hogy 1 példa alapján általánosítok), aki egy vidéki, kevéssé ismert egyetem turizmus-vendéglátás mesterszakán végzett. Egyből kapott állást egy hotelben recepciósként, kb nettó 100 ezerért. Aztán jutott idővel följebb, valami alacsonyabb beosztású vezető lett, picit több pénzért. Aztán összekapott valamin a főnökkel, úgyhogy mehetett el. De eddigre összekapart némi pénzt (1-2 milliót), saját vállalkozást alapított. Ez gyorsan befuccsolt, de legalább a megtakarítása ráment. Aztán dolgozott még másik hotelben recepciósként, nem sok pénzért, azóta meg a Telekom egyik vidéki üzletében árulja az okostelefonokat a népnek. Ezt mind csak azért írtam le, hogy példázzam, hogy még ha szar melót is, de mindig lehet találni diplomával. A másik, amit jól példáz, hogy nagyon nem mindegy, milyen az a diploma. A fent írt ismerősöm diplomája pl. büfészakos, névtelen egyetemről, annyit is ér, mint látod. Nem véletlenül írjuk itt sokan, hogy büfészakos diploma nem diploma. Nyilván ilyen esetben téved az fn cikke a százezrekben mérhető többlettel kapcsolatban, oda kellett volna írniuk, hogy normális diplomával.

Egyébként ez már csak a saját véleményem, de szerintem pont ezért tök felesleges minden második koszos kisvárosba egy főiskola vagy egyetem, mert az általuk adott diploma nem ér semmit és pont az ilyen intézmények termelik a kérdezőhöz hasonló, "diplomával" szenvedő emberek tömegeit.

A másik meg, hogy valóban nem kellene államilag támogatni a ruhatár-asszisztens szakokat, csak éppen annyit, amennyi ilyen végzettségű emberre szükség van. Szerintem a kormány ezen terve jó ötletnek volt mondható, az már más kérdés, hogy a megvalósítás nem volt jó, nem egyik pillanatról a másikra kellett volna bevezetni, és ha jól tudom még csak be se vezették, mert ma is mindent lehet állami pénzen tanulni (javítsatok ki, ha tévedek), csak mindenféle gagyi szerződést kell aláírni itthon maradásról meg ilyesmiről.

2014. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

amint írtam: én is találtam melót.

biztonsági őr vagyok.

igaz hogy csak 6 órás (ezzel dolgozom 24/48-akat) de legalább a 6 órának megfelelő pénzt megkapom.

vagy nem.

a főnök gondol egyet és nem fizet.

aztán mehetek panaszkodni a jóistenhez. ezer másik áll az ajtóban állásra várva.


>>>

hogy még ha szar melót is, de mindig lehet találni

2014. jún. 18. 12:45
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de te azt nem a diplomáddal találtad, hanem a vagyonőri okj-s végzettségeddel.
2014. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!