Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most ez szerintem gáz, vagy...

Most ez szerintem gáz, vagy tényleg gáz?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem az Auchanba "MŰSZAKI CIKK ÉRTÉKESÍTŐ" pozícióra. Be is hívtak első körben egy teszt írásra, ez abból állt hogy időre vonalat kellett húzgálni a labirintusban, műveleteket elvégezni időre, pöttyöket tenni a háromszögbe stb. Tehát ilyen -nem akarom őket megsérteni- down kóros felvételi eljárás volt. - Azt mondták hogy még azon a héten értesítenek hogy sikeres volt-e ez a brutális IQ-t igénylő teszt, és lehet-e menni a második fordulóra, az elbeszélgetésre. Na, ebből az 1 hétből lett 1 hónap. Felhívtak hogy sikeres volt az írásbelim, mehetek szóbelire. Ez tegnap le is zajlott. Először egy ilyen "kötetlen" beszélgetés volt egy csávóval, akinél már több furcsaságot is találtam. Azzal nyitott hogy a HÁZTARTÁSI GÉP osztályra keresnek eladót. ?! Hm ?! Utána a következő szavában már azt mondta hogy árufeltöltő leszek azon az osztályon, utána meg azt mondta hogy tanulmányi szerződés aláírásával lehetek majd eladó is, miután elvégeztem az Auchan képzését. Szintén, hm?! - Media Marktba jó voltam eladói végzettség nélkül? :D Most komolyan tanítják, mit kell tudni egy laptopról, vagy egy porszívóról? Media Marktba voltam közel fél évet, volt próbavásárlóm is, és úgy feleltem meg hogy nem is kereskedelmet végeztem, szóval erről ennyit. :D Na de visszatérve. Jött a HR-es asszony, aki akkora paraszt volt hogy integetett a szájából a TSZ elnök. Bemutatkozni minek, nem kell azt, fő az anonimitás. Én bemutatkoztam, amikor kezet fogtunk, mert engem még jól neveltek ezek szerint. Beülünk az irodába, majd elkezdi felvázolni a bérezést, aminél szintén lenyomtam egy HM?!!! , de már három felkiáltójellel.


A bérezés az hihetetlen, és versenyképes (hiszen ezt írták az állás ajánlatnál), 101.000 Ft bruttó! Tehát versenyképes 66.155 Forintról beszélünk. Ehhez van egy a havi megélhetést biztosító 5.000 Forintos Erzsébet utalvány is! Ha azonban elvégezném ezt a nagy volumenű képzést, akkor keresnék 118.000 Forint bruttót, tehát 77.000 forint nettó fizetésem lenne már ekkor! Most lehet én vagyok a sötét, de nálam a versenyképes fizetés sem 65, sem pedig 75-nél nem kezdődik. A versenyképes fizetés, legalábbis itt az országban, szerintem olyan 100-120 nettó környékén mozog, amivel azért már lehet is mit kezdeni. Szóval ezt nem értem, de idézem az állás ajánlat szövegét a fizetéssel kapcsolatban:


"Versenyképes jövedelem és prémium, különböző szociális juttatások" , hol? Ennek ellenére az elbeszélgetés is jól sikerült, majd értesítenek, mert ma még meghallgatás van. Most tényleg ennyire gáz a fizetés? A Media Marktban amikor először diákmunkán voltam, kerestem majdnem 65-öt, és az diákmunka volt. A rendes alkalmazotti fizetés pedig majd nem 100.000 nettó. Kilencven valahány ezer forint pontosabban.


2014. júl. 11. 08:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Azért tehetik meg, mert valaki úgy is elvállalja ennyiért. Ha te most nem fogadod el, nyolcvanan mennek a helyedre :D
2014. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%

Tehát végzettséged nincs, tapasztalatod fél éves, a szád viszont akkora, mint a Bécsi kapu! Értem!

Hol is az a Média Marktos százezres fizu? Miért nem oda mentél, ha ennyivel jobb? Ja, hogy nem kellettél? Akkor válogass abból ami van!

2014. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó, dolgozz te 66ezer Forintért. Ez egy szánalmas fos fizetés, és az a baj, hogy minden tahó elfogadja ezeket, ha senki nem fogadná el, akkor nem lenne aki dolgozzon nekik.
2014. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
37%
Mi a végzettséged, kérdező?
2014. júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
57%

Üdv Magyarországon!

Egyébként meg a nettó 66k igen is versenyképes, mert a többség árkot kapirgál 36 meg 47k-ért.

2014. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Egy műszaki értékesítőnek ismernie kell a cikkek működését, tulajdonságait. Tudnia kell, hogy két mosógép között mi a különbség. Elé baj, hogy ezt sok helyen nem tudják megmondani a vevőnek.

A fizetés igaz, hogy alacsony, de másutt sem több.

Vagy elfogadod, vagy munkanélküli maradsz.

2014. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%
Alja munkákért alja fizetés jár, sajnos így működik a világ. Tessék elmenni tanulni, és akkor ennek az ötszöröse lesz a kezdőfizu. Most olyan emberekkel vagy versenyben a munkaerőpiacon, akiknek a szintje igényli a napocska rajzolást és pötty kötögetést, ők pedig örülnek a 66e-nek is. Ezen a szinten a felettesed viszont nem nyitott a konstruktív kritikára és az innovatív megoldásokra, hanem ki fog vágni, és felveszi helyetted Alkesz Józsit.
2014. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"Tehát végzettséged nincs, tapasztalatod fél éves, a szád viszont akkora, mint a Bécsi kapu! Értem!

Hol is az a Média Marktos százezres fizu? Miért nem oda mentél, ha ennyivel jobb? Ja, hogy nem kellettél? Akkor válogass abból ami van!"


"...Tehát végzettséged nincs"

- Programozó vagyok és hálózatépítő, Cisco CCNA Level 1-2 minősítéssel, angol nyelvtudással szóban és írásban.


"...tapasztalatod fél éves"

- Nem. Ezen a területen fél éves, a szakmámban több mint 1 évet töltöttem el gyakornokként.


"...a szád viszont akkora, mint a Bécsi kapu! Értem!"

- Nem akkora, rendes méretű mint általában az embereknek. Nem értem a válaszod! De szerintem te sem.


"Miért nem oda mentél, ha ennyivel jobb? Ja, hogy nem kellettél?"

- Volt egy kolléga aki főállásban volt, de úgy volt hogy elszámol, végül még sem tette és visszavették, mivel én gyakorlaton voltam ott ezen idő alatt, mivel diákmunkás időszakban megvoltak velem ELÉGEDVE, a főnökkel nagyon jó viszonyba kerültem. Több HP laptopot adtam el a karácsonyi időszakban mint az ottani HP promóter, és még sorolhatnám.


Átmeneti munkát akarok, amíg nem értesítenek valamely cégtől ahová beadtam a pályázatom. Csak tudod, ez a pénz kicsit kevés, hiszen busszal mennék be, ráadásul 2 műszak lenne, és hát, mivel még szüleimmel élek, ezért haza kell adnom a fizetés majd nem 85%-át, tehát a magam részéről durván havi 10.000 forintért dolgoznék 2 műszakban, bejárva. Látod hogy nem is ismersz, viszont akkora paraszt vagy, hogy öröm volt szavaid olvasni. Rólad ennyit.

2014. júl. 11. 09:39
 9/27 anonim ***** válasza:

"Programozó vagyok és hálózatépítő, Cisco CCNA Level 1-2 minősítéssel, angol nyelvtudással szóban és írásban. "


Ez esetben miért a szakmádban keresel állást? Ott nem ennyiért dolgoznál, feltéve ha jó vagy benne. Miért lennél egy sima eladó, ha van normális végzettséged? Egy eladónak ne várj több fizetést az általad leírtnál, mert könnyen helyettesíthetőek ezek az emberek, sorban állnak a melóért, így van választék, ergó a bér sem lesz magasabb.

2014. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
63%
Az ilyen gyorstalpalós programozókat sehol nem keresik mert általában közük nincs a programozáshoz, a cickócéenená végzettség meg ma már egy okj-s rendszergazdától is olyan alapelvárás minthogy le tudja írni a saját nevét. Ezzel már ez az állás is elég jó ennyi pénzért mert mehetsz ugyanennyiért kruplit sütni a mekibe ami azért kemény meló.
2014. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!