Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most ez szerintem gáz, vagy...

Most ez szerintem gáz, vagy tényleg gáz?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem az Auchanba "MŰSZAKI CIKK ÉRTÉKESÍTŐ" pozícióra. Be is hívtak első körben egy teszt írásra, ez abból állt hogy időre vonalat kellett húzgálni a labirintusban, műveleteket elvégezni időre, pöttyöket tenni a háromszögbe stb. Tehát ilyen -nem akarom őket megsérteni- down kóros felvételi eljárás volt. - Azt mondták hogy még azon a héten értesítenek hogy sikeres volt-e ez a brutális IQ-t igénylő teszt, és lehet-e menni a második fordulóra, az elbeszélgetésre. Na, ebből az 1 hétből lett 1 hónap. Felhívtak hogy sikeres volt az írásbelim, mehetek szóbelire. Ez tegnap le is zajlott. Először egy ilyen "kötetlen" beszélgetés volt egy csávóval, akinél már több furcsaságot is találtam. Azzal nyitott hogy a HÁZTARTÁSI GÉP osztályra keresnek eladót. ?! Hm ?! Utána a következő szavában már azt mondta hogy árufeltöltő leszek azon az osztályon, utána meg azt mondta hogy tanulmányi szerződés aláírásával lehetek majd eladó is, miután elvégeztem az Auchan képzését. Szintén, hm?! - Media Marktba jó voltam eladói végzettség nélkül? :D Most komolyan tanítják, mit kell tudni egy laptopról, vagy egy porszívóról? Media Marktba voltam közel fél évet, volt próbavásárlóm is, és úgy feleltem meg hogy nem is kereskedelmet végeztem, szóval erről ennyit. :D Na de visszatérve. Jött a HR-es asszony, aki akkora paraszt volt hogy integetett a szájából a TSZ elnök. Bemutatkozni minek, nem kell azt, fő az anonimitás. Én bemutatkoztam, amikor kezet fogtunk, mert engem még jól neveltek ezek szerint. Beülünk az irodába, majd elkezdi felvázolni a bérezést, aminél szintén lenyomtam egy HM?!!! , de már három felkiáltójellel.


A bérezés az hihetetlen, és versenyképes (hiszen ezt írták az állás ajánlatnál), 101.000 Ft bruttó! Tehát versenyképes 66.155 Forintról beszélünk. Ehhez van egy a havi megélhetést biztosító 5.000 Forintos Erzsébet utalvány is! Ha azonban elvégezném ezt a nagy volumenű képzést, akkor keresnék 118.000 Forint bruttót, tehát 77.000 forint nettó fizetésem lenne már ekkor! Most lehet én vagyok a sötét, de nálam a versenyképes fizetés sem 65, sem pedig 75-nél nem kezdődik. A versenyképes fizetés, legalábbis itt az országban, szerintem olyan 100-120 nettó környékén mozog, amivel azért már lehet is mit kezdeni. Szóval ezt nem értem, de idézem az állás ajánlat szövegét a fizetéssel kapcsolatban:


"Versenyképes jövedelem és prémium, különböző szociális juttatások" , hol? Ennek ellenére az elbeszélgetés is jól sikerült, majd értesítenek, mert ma még meghallgatás van. Most tényleg ennyire gáz a fizetés? A Media Marktban amikor először diákmunkán voltam, kerestem majdnem 65-öt, és az diákmunka volt. A rendes alkalmazotti fizetés pedig majd nem 100.000 nettó. Kilencven valahány ezer forint pontosabban.


2014. júl. 11. 08:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

"Programozó vagyok és hálózatépítő, Cisco CCNA Level 1-2 minősítéssel, angol nyelvtudással szóban és írásban."


Ki kérdezte, milyen WC-papírt használsz? Programozókat és hálózati szakembereket a Műegyetemen képeznek.


"Most komolyan tanítják, mit kell tudni egy laptopról, vagy egy porszívóról?"


Igen. Mert ha én bemegyek, és megkérdezem, hogy mi a különbség egy mobile core i5-ös és i7-es processzor között, akkor szeretnék rá kielégítő választ kapni.

Saját példa: egyszer fülhallgatót szerettem volna venni a MM-ban. Megkérdeztem, mi a különbség egy 16Ω és egy 32Ω impedanciájú fülhallgató között. 2 eladó csak a fejét vakargatta, az Ω-ról az egyik már hallott, de tudta pontosan, mi is az, mit is mér... az impedanciáról viszont gőzük sem volt.

"Mert hülye azért nem vagyok." - A f***t nem!

2014. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Milyen gyorstalpaló? Ezt honnan szülted? Meg ez a "ki kérdezte milyen wc-papírt használsz?" beszólás... Ez az ország, te jézus isten.... Ha most nem lenne ilyen wc-papíros, műegyetemi programozó, te most nem tudnád ezt a nyomorult hozzászólásod leírni te gyökér.
2014. júl. 11. 12:05
 13/27 anonim ***** válasza:
62%

- "Programozó vagyok és hálózatépítő, Cisco CCNA Level 1-2 minősítéssel, angol nyelvtudással szóban és írásban."


Bolti eladói munkára jelentkeztél, akkor itt csak a bolti eladói végzettség számít. Az meg nincs!



- "Nem. Ezen a területen fél éves, a szakmámban több mint 1 évet töltöttem el gyakornokként."


Ua, mint az előző!


- "Nem akkora, rendes méretű mint általában az embereknek. Nem értem a válaszod! De szerintem te sem."


De én értem, a válaszod második felében pontosan leírtad mire gondoltam!


- "Volt egy kolléga aki főállásban volt, de úgy volt hogy elszámol, végül még sem tette és visszavették, mivel én gyakorlaton voltam ott ezen idő alatt, mivel diákmunkás időszakban megvoltak velem ELÉGEDVE, a főnökkel nagyon jó viszonyba kerültem. Több HP laptopot adtam el a karácsonyi időszakban mint az ottani HP promóter, és még sorolhatnám."


Tehát nem kellettél!


"Átmeneti munkát akarok, amíg nem értesítenek valamely cégtől ahová beadtam a pályázatom. Csak tudod, ez a pénz kicsit kevés, hiszen busszal mennék be, ráadásul 2 műszak lenne, és hát, mivel még szüleimmel élek, ezért haza kell adnom a fizetés majd nem 85%-át, tehát a magam részéről durván havi 10.000 forintért dolgoznék 2 műszakban, bejárva."


Ez egyéni szociális probléma, egy fizetés megállapításánál nem azt veszik figyelembe, hogy neked mi lenne a jó, hanem azt, hogy a tapasztalataid, végzettséged alapján mennyit érsz és hogy van-e esetleg valaki, aki hasonló tapasztalattal és végzettséggel elvállalja-e a munkát

De majd ha még 2 év múlva is munkát fogsz keresni, akkor majd örülnél ennek a 60 ezer forintnak is.


"Látod hogy nem is ismersz, viszont akkora paraszt vagy, hogy öröm volt szavaid olvasni. Rólad ennyit."


Na, erre céloztam a nagy száddal!

2014. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Mekkora paraszt emberek vannak ebben az országban... Tudsz valamit programozásból felmutatni h*lyegyerek? Írtál már programot? Írtál már ügyvédi irodának hitelkalkulátort? Androidra fejlesztettél már szoftvert? Van hálózatépítési referencia munkád a BI-KA Logisztikánál? Ásd el magad te nyomorult, és ne itt pattogjál te agyhalott. Te milyen munkát végzel hogy így leszólod a másikat? Parlamentben alszol havi 1,5 millióért?
2014. júl. 11. 12:10
 15/27 A kérdező kommentje:

#13!


Ha bunkón válaszolsz, milyen választ vársz vissza? Amilyen a mosdó olyan a törölköző, ismerős?

2014. júl. 11. 12:25
 16/27 anonim ***** válasza:
80%

Egy jó programozóért manapság verseny van a piacon. Ha te BÁRMIT letettél volna már az asztalra akkor nem az Ósanban szerencsétlenkednél egy műszaki eladó állásért.


És igen, programozókat a BME-n képeznek, nem Kiskunbüdösbolháson a faluházban egy OKJ-s képzésen.


Ennek legékesebb bizonyítéka, hogy aki jó eredménnyel végzett a BME-n az 95%-ban 3 hónapon belül szakmában elhelyezkedik és nem a MM-ben végez "szakmai gyakorlatot" (nabasszámá, milyen szakmai gyakorlat egy programozónak egy MM-ben eladni?!) egy évig.


Azt meg tessék felfogni, hogyha te ekkora nagy király zseni vagy, vagy ha nem akkor is, ez a munka ennyit igényel és ennyit fizetnek érte. Ha ez neked derogál akkor lehet jelentkezni a Microsofthoz, hogy igába hajtsd a zsenialitásod. Ha viszont nem kellesz máshova akkor barátkozz meg a gondolattal, hogy ennyit érsz.

2014. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
80%
Ha ilyen stílusod van nem csoda, hogy nem kapsz normális állást.
2014. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezért az állásért ennyi pénz jár, ez van. A munkaadó azon van, hogy leszorítsa a költségeit, a munkavállaló pedig azon hogy, hogy feltornássza a fizetését. Itt kezdődik az alkudozás, de neked nincs olyan kompetenciát amire alapozva alkudozhatnál a fizetésről. Szerintem inkább a saját végzettségednek megfelelő állások között keresgélj, annál is inkább mert nagyon sok eladói végzettséggel már rendelkező álláskereső emberke szaladgál az országban.
2014. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
16%

Kedves kérdező, ne húzd fel magad az ilyen noaname fa$zkalap megmondóembereken, ezeknek csak a szájuk nagy. Nekik mindenki hülye, csak ők nem. Aki nem mérnöknek vagy orvosnak tanult esetleg nincs piacképes diplomája az számukra egy pondró életképtelen sz@rdarab.


Ez a gyakori kérdések, tele van ilyen anonim ferde hajlamú idiótákkal.



A fenti munka az egy betanított munka, amire a minimálbért fogod kapni. Ha lenne kereskedelmi végzettséged, akkor is ezt adnák. Az ilyenekre kb 300+ jelentkező van.

2014. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom egy topikot olvasunk -e, de szerintem nem én kezdtem el magamat és a végzettségemet ócsárolni kedves kommentelők. :) Kíváncsi lennék arra, hogy fordított esetben ki hogyan reagálna. Biztosan sokkal higgadtabban, és megértőbb lenne. :) Szerintem hagyjuk az egészet, azt gondol mindenki amit akar, indulhatnátok szókiforgató/ócsároló világbajnokságon ha létezne ilyen. :) Csak arra lennék már nagyon kíváncsi, hogy akik ilyen kemények, nekik mi a szakmájuk? :) Had fikázzam már én is. :) Ugye az a divat mostanság. Idáig még nem volt stílusbeli problémám normális emberekkel. A bunkó gyökerek sajnos nem ide tartoznak. Zsenialitásom? Ezt is ki mondta? Mondtam bárhol is hogy én mekkora király vagyok? Mondtam bárhol hogy ZSENI vagyok? Annyira gáz amit itt leműveltek hogy az kegyetlen, csak nem veszitek észre. Én normális válaszokra voltam kíváncsi, erre a második kommenttel már meg is indult a szokásos tevékenység a végzettség fikázása, ismeretlenül történő b*sztatás, erre mit reagáljon az ember? Úgy, hogy okot nem adtam rá? Bántottam én itt bárkit is a kérdésemmel? Ellenben az itteni kommentelők 98%-val? Miért esik jól azt basztatni, aki nem bántott mást?
2014. júl. 11. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!