Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most ez szerintem gáz, vagy...

Most ez szerintem gáz, vagy tényleg gáz?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem az Auchanba "MŰSZAKI CIKK ÉRTÉKESÍTŐ" pozícióra. Be is hívtak első körben egy teszt írásra, ez abból állt hogy időre vonalat kellett húzgálni a labirintusban, műveleteket elvégezni időre, pöttyöket tenni a háromszögbe stb. Tehát ilyen -nem akarom őket megsérteni- down kóros felvételi eljárás volt. - Azt mondták hogy még azon a héten értesítenek hogy sikeres volt-e ez a brutális IQ-t igénylő teszt, és lehet-e menni a második fordulóra, az elbeszélgetésre. Na, ebből az 1 hétből lett 1 hónap. Felhívtak hogy sikeres volt az írásbelim, mehetek szóbelire. Ez tegnap le is zajlott. Először egy ilyen "kötetlen" beszélgetés volt egy csávóval, akinél már több furcsaságot is találtam. Azzal nyitott hogy a HÁZTARTÁSI GÉP osztályra keresnek eladót. ?! Hm ?! Utána a következő szavában már azt mondta hogy árufeltöltő leszek azon az osztályon, utána meg azt mondta hogy tanulmányi szerződés aláírásával lehetek majd eladó is, miután elvégeztem az Auchan képzését. Szintén, hm?! - Media Marktba jó voltam eladói végzettség nélkül? :D Most komolyan tanítják, mit kell tudni egy laptopról, vagy egy porszívóról? Media Marktba voltam közel fél évet, volt próbavásárlóm is, és úgy feleltem meg hogy nem is kereskedelmet végeztem, szóval erről ennyit. :D Na de visszatérve. Jött a HR-es asszony, aki akkora paraszt volt hogy integetett a szájából a TSZ elnök. Bemutatkozni minek, nem kell azt, fő az anonimitás. Én bemutatkoztam, amikor kezet fogtunk, mert engem még jól neveltek ezek szerint. Beülünk az irodába, majd elkezdi felvázolni a bérezést, aminél szintén lenyomtam egy HM?!!! , de már három felkiáltójellel.


A bérezés az hihetetlen, és versenyképes (hiszen ezt írták az állás ajánlatnál), 101.000 Ft bruttó! Tehát versenyképes 66.155 Forintról beszélünk. Ehhez van egy a havi megélhetést biztosító 5.000 Forintos Erzsébet utalvány is! Ha azonban elvégezném ezt a nagy volumenű képzést, akkor keresnék 118.000 Forint bruttót, tehát 77.000 forint nettó fizetésem lenne már ekkor! Most lehet én vagyok a sötét, de nálam a versenyképes fizetés sem 65, sem pedig 75-nél nem kezdődik. A versenyképes fizetés, legalábbis itt az országban, szerintem olyan 100-120 nettó környékén mozog, amivel azért már lehet is mit kezdeni. Szóval ezt nem értem, de idézem az állás ajánlat szövegét a fizetéssel kapcsolatban:


"Versenyképes jövedelem és prémium, különböző szociális juttatások" , hol? Ennek ellenére az elbeszélgetés is jól sikerült, majd értesítenek, mert ma még meghallgatás van. Most tényleg ennyire gáz a fizetés? A Media Marktban amikor először diákmunkán voltam, kerestem majdnem 65-öt, és az diákmunka volt. A rendes alkalmazotti fizetés pedig majd nem 100.000 nettó. Kilencven valahány ezer forint pontosabban.


2014. júl. 11. 08:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem adtál rá okot?


Ember, lehülyéztek konkrétan a teljes auchan HR-t, lehülyézted azokat az embereket, akiknek a - hogy téged idézzelek - "ilyen downkóros felvételi eljárás" is kihívás. Holott egyszerűen arról van szó, hogy más az ideális felvételi eljárás egy 8 általánost végzett árufeltöltőnél mint egy senior projectmanagernél. Csak az neked nem jutott el a szürkeállományodig.


Aztán fényezted magad, hogy mekkora király voltál a MM-ban, mert több laptopot meg mosógépet tudsz eladni, mint bárki ember fia és finoman megjegyezted, hogy "mit kell tudni egy laptopról vagy porszívóról??". Úgy gondolom nem tartana egész 30 mp-be feltenni egy olyan kérdést akár laptopról akár porszívóról, amire google nélkül nem tudnál választ adni, de egy műszaki eladónak illene. Nem kell lenézni ezeket az embereket, igenis az az "auchan képzés" nagyon is sokat érhet, ha valaki lelkiismeretesen megtanulja. (ha már a lenézésnél tartunk, neked nagyon fáj, hogy le van nézve az OKJ-s végzettséged olyanok részéről, akik egyetemet végeztek és most jó helyen dolgoznak, de te meg lenézed az árufeltöltőt és a műszaki eladót- kettős mérce apukám...)


Végül megsértődtél, hogy szerinted ez a fizetés nem versenyképes, mert neked mennyi kiadásod van (Kit érdekel rajtad kívül?!)


Szóval én azért az okokat, az együttérzést meg a fikázást átgondolnám, hogy honnan indult...

2014. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Ok!
2014. júl. 11. 15:32
 23/27 anonim ***** válasza:
48%
Adócsaló, fehérgalléros bűnöző vagyok, mondjuk úgy, vállalkozó, ha már így rákérdeztél. De hogy jön ez ide??
2014. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Úgy ahogy az én dolgom is idejött. :D Gyorsan! Jó hogy így beismerted. :D
2014. júl. 11. 18:06
 25/27 anonim ***** válasza:
40%
Ő legalább nem vetíti ki a világra a fusztrációit :)
2014. júl. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Van ez így! :D
2014. júl. 11. 18:56
 27/27 anonim ***** válasza:

Ilyen végzettségekkel nem értem, miért ide jelentkeztél. Bármelyik informatikus diákmunkában nagyobb pénzeket ajánlanak, mint amit leírtál, ráadásul ott irodában ülsz, nem balhere vásárlóknak válaszolgatsz. Leírtad, mennyi ideig tartott az egész felvételi folyamat, annyi idő alatt találtál volna szakmai állást is. Ha meg már nem vagy diák, és tudsz vállalni 40 órás állást, akár programozóként, akár fejlesztőként találnál jobb állást, mint pályakezdő, vagy akármi.

Amellett persze siralmas ez a fizetés, bármilyen munkáért, ennyiből nem élsz meg normálisan, de ezen nem te fogsz változtatni.

2014. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!