Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ott tartunk hogy...

Tényleg ott tartunk hogy doktorival és több diplomával sincs más csak a közmunka?

Figyelt kérdés

Érettségizett ember vagyok, Info rendzergazda és hálózattervező emelt OKJ-vel. Ezzel kitörölhetem a valagam nyugodtan, semmiféle állást nem találok, így per pillanat közmunkázok havi 47.000-ért (most épp egy parkban söpröm a szemetet).

Ez még oké lenne, az OKJ értéke, hát tudjuk.


Csakhogy a csoportomban bizony nem egy diplomás is akad, van egy fickó 4 azaz négy diplomával.

Nem hiszitek? Én se hittem.

Aztán elhozta nekem a maga fizikai valójában a 4 diplomát. És meg is mondta: az egész együtt nem ér 5 ft-ot se.


Elég rossz?

Nem elég rossz.


Mert van rosszabb. A csoportomban van egy DOKTORIVAL rendelkező ember. Szociológiából (szociálpszichológia a kutatási terület) doktorált.

Nem hiszitek? Én se hittem.

De megtudtam hol végzett, és az adott egyetem doktori iskolájának oldalán ott virít a fotója, neve, doktori értékezésének témája.

És doktorival nem talál ennél jobbat, hangozhat a kérdés?

Hát nyilván nem, ha egyszer itt van.


Tényleg itt tartunk?

Igen, úgy tűnik itt. A saját szememmel látom, és egyszerűen így is alig akarom elhinni. Diplomás emberek söprik a kutyaszart, doktorisok söprik a kutyaszart?

Tényleg sehova se kellenek?

És persze az élet válaszol: ha kellenének bárhova nem itt lennének = nem kellenek.


2014. júl. 13. 14:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
25%

Miből van doktorij az illetőnek?

Mennyi idős ?

2014. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%

Ja szociológia

Az tényleg nagyon elvont

2014. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
27%

És akinek több oklevele van, milyenek vannak neki?

Talán kicsit túlképzett

2014. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Ez már szerintem a van sapka nincs sapka esete.

Ha nincs diploma: miért nincs?

Ha van: miért ez van? Miért nem más?

Ha lesz más is: túlképzett! Nem kell!

Kb így mehet ez.


>>>>

Talán kicsit túlképzett

2014. júl. 13. 15:02
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Valóban nagyon nehéz állást találni, de ha valakinek ez négy diplomával sem sikerül, akkor ott valami gond lehet, vagy a diplomák teljesen piacképtelenek. A szociológia is egy tipikus büfé- és ruhatárszak, kb. semmi értelme nincsen.
2014. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen szociológusok pszichológusok szabadbölcsészek még amikor volt munka akkor is maximum krumplisütők lehettek mert ezek olyan szakok amik semmire sem jók. Akik ott tanulnak azok se tudják elmondani hogy mit tanultak vagy hogy az mire jó.
2014. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Na na!

Itt nem SZAKRÓL van szó!

Ez már PHD képzés! Az lllető egy doktor.

Azért képzeljük el azt a szitut, amikor nyolc általánosos funkcionális analfabéta alkoholista akárkik dolgoznak együtt egy doktorral.


Az ám a szitu! Mutogatni kéne. És még a gyerekeknek azt pofázzuk-tanuljatok, vagy mehettek utcaseprőnek!

Hát itt ez a doktor, aki tanult, és örülne, ha akár utcaseprőnek is mehetne. Még az is több pénz mint ez.


>>>

A szociológia is egy tipikus büfé- és ruhatárszak,

2014. júl. 13. 15:08
 8/33 A kérdező kommentje:

A pszichológia semmire se jó? Hol élsz te?

Hát amivel ÓRÁNKÉNT akár 8.10.000-et is meg lehet keresni az rossz nem lehet.


Nem kell elhinni ezt se, utána kell nézni:

csak példa tetszés szerint bővíthető:


[link]


[link]


[link]


lazán egy tizes akár / óra!



>>>

pszichológusok

2014. júl. 13. 15:11
 9/33 A kérdező kommentje:

Egyéni pszichológus magánrendelés során az ülések hossza 50 perc, díjazása 8.000,- Ft/50 perc.


Skype online pszichológiai tanácsadás magánrendelés, 50 perc, díjazása 8.000,-Ft/50 perc

Párkapcsolati tanácsadás során -mindkét fél jelenlétében történik - 90 percesek az ülések, díjazása 14.000,- Ft/90 perc​


no comment.

2014. júl. 13. 15:12
 10/33 A kérdező kommentje:

meg azért azt se felejtsük el, hogy tiztelt kormányunknak hány politikai elemző és szociológus dolgozik tanácsadóként havi millión feletti fizetéssel.

papírjuk nekik sincs több vagy még ennyi se, csak nyilván a jó segget nyalták a jó időben.


>>>>szociológia is egy tipikus büfé- és ruhatárszak

2014. júl. 13. 15:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!