Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ott tartunk hogy...

Tényleg ott tartunk hogy doktorival és több diplomával sincs más csak a közmunka?

Figyelt kérdés

Érettségizett ember vagyok, Info rendzergazda és hálózattervező emelt OKJ-vel. Ezzel kitörölhetem a valagam nyugodtan, semmiféle állást nem találok, így per pillanat közmunkázok havi 47.000-ért (most épp egy parkban söpröm a szemetet).

Ez még oké lenne, az OKJ értéke, hát tudjuk.


Csakhogy a csoportomban bizony nem egy diplomás is akad, van egy fickó 4 azaz négy diplomával.

Nem hiszitek? Én se hittem.

Aztán elhozta nekem a maga fizikai valójában a 4 diplomát. És meg is mondta: az egész együtt nem ér 5 ft-ot se.


Elég rossz?

Nem elég rossz.


Mert van rosszabb. A csoportomban van egy DOKTORIVAL rendelkező ember. Szociológiából (szociálpszichológia a kutatási terület) doktorált.

Nem hiszitek? Én se hittem.

De megtudtam hol végzett, és az adott egyetem doktori iskolájának oldalán ott virít a fotója, neve, doktori értékezésének témája.

És doktorival nem talál ennél jobbat, hangozhat a kérdés?

Hát nyilván nem, ha egyszer itt van.


Tényleg itt tartunk?

Igen, úgy tűnik itt. A saját szememmel látom, és egyszerűen így is alig akarom elhinni. Diplomás emberek söprik a kutyaszart, doktorisok söprik a kutyaszart?

Tényleg sehova se kellenek?

És persze az élet válaszol: ha kellenének bárhova nem itt lennének = nem kellenek.


2014. júl. 13. 14:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
81%

Azért az talán az embert is minősíti, hogy ledoktorált, de ennyi idő alatt nem haverkodott össze egy segítőkész tanárral, nem volt egy olyan gyakorlati helye sem, ahol alkalmazták volna.

Én is szociológus vagyok, igaz, nincs doktorim, nem voltam kitűnő, mégis van egy egész kellemes irodában üldögélős munkám és éhen se halok, mekiben pedig sose dolgoztam.


Ezzel nem azt mondom, hogy minden diplomás aki közmunkán van béna, de aki PhD-sokat én ismerek, mint törtető munkamániások, alapból (nálunk) 2 nyelvvizsga kellett a diplomához, azzal minimum valami call centeres izére el lehet menni. Persze ha nem eszperantót meg lovárit tanult. Ők a tipikus papírra utazók, akik utána lobogtatják a diplomájukat, hogy miért nincs (jó) munkám.

2014. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, már megint te? Jó, akkor huszadszor is: aki több diplomával közmunkázik, az bizony béna. Teljesen mindegy, hogy milyenekkel, ha valaki tényleg jó a tudományterületén, akkor esztétaként is normális, élhető élete lesz. Van több doktorált ismerősöm (vegyesen jogászok, bölcsészek, informatikusok, természettudósok), az egyik diplomámat szabad bölcsészeten szereztem, de sem nekem, sem a baráti körömnek nem okoz gondot a sárga csekkek befizetése, egy ingatlan fenntartása, a szórakozásunk finanszírozása, vagy épp 1-1 éttermi vacsora kifizetése.


Kellenek diplomások, ha tényleg jók, akkor halál mindegy, hogy űrkutatók, hálózati szakemberek, vagy filozófusok, megtalálják a helyüket. Azonban az, hogy valaki fizetősön elvégez egy szociológiai doktori iskolát, természetesen nem predesztinálja arra, hogy kapjon normális állást. Sőt, baromi sokat kell érte dolgoznia egyetem közben, különben egy nulla munkatapasztalattal bíró, rendkívül túlképzett embert fog csak látni a leendő munkaadó. Az meg nem jó.

2014. júl. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Közel 10 ezer informatikai állás van betöltetlenül Magyarországon, félmillió az EU-ban. Ha jó vagy és tudsz angolul, kellene, hogy kapj munkát. Ha nem vagy elég jó, akkor tanulj önszorgalomból, fejleszd magad, és angolul is tanulj meg valamennyire.
2014. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!