Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ott tartunk hogy...

Tényleg ott tartunk hogy doktorival és több diplomával sincs más csak a közmunka?

Figyelt kérdés

Érettségizett ember vagyok, Info rendzergazda és hálózattervező emelt OKJ-vel. Ezzel kitörölhetem a valagam nyugodtan, semmiféle állást nem találok, így per pillanat közmunkázok havi 47.000-ért (most épp egy parkban söpröm a szemetet).

Ez még oké lenne, az OKJ értéke, hát tudjuk.


Csakhogy a csoportomban bizony nem egy diplomás is akad, van egy fickó 4 azaz négy diplomával.

Nem hiszitek? Én se hittem.

Aztán elhozta nekem a maga fizikai valójában a 4 diplomát. És meg is mondta: az egész együtt nem ér 5 ft-ot se.


Elég rossz?

Nem elég rossz.


Mert van rosszabb. A csoportomban van egy DOKTORIVAL rendelkező ember. Szociológiából (szociálpszichológia a kutatási terület) doktorált.

Nem hiszitek? Én se hittem.

De megtudtam hol végzett, és az adott egyetem doktori iskolájának oldalán ott virít a fotója, neve, doktori értékezésének témája.

És doktorival nem talál ennél jobbat, hangozhat a kérdés?

Hát nyilván nem, ha egyszer itt van.


Tényleg itt tartunk?

Igen, úgy tűnik itt. A saját szememmel látom, és egyszerűen így is alig akarom elhinni. Diplomás emberek söprik a kutyaszart, doktorisok söprik a kutyaszart?

Tényleg sehova se kellenek?

És persze az élet válaszol: ha kellenének bárhova nem itt lennének = nem kellenek.


2014. júl. 13. 14:42
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

ki hozta a kettőt relációba?

én biztos nem.

olvass vissza!


adott egy doktori szociológus phd-s szoc pszich szakiránnyal.

egyszer.


és adott ettől totál füghetlenül a pszichológus aminek az egészhez semmi köze (nem is mondta senki se én se más hogy van)


kétszer


és valaki megvádolt hogy nem tudom a különbséget a pszich és pszichiáter közt mert ugye a pszichológus olyan "kiscsaj" aki "óránként max 1K-ért" ....

nem folytatom.

magát járatja le az illető ezzel a tudatlansággal.


>>>

Akikre te gondolsz azok a s

zemélyiség pszichológusok. A kettő nagyon nem ugyan az.

2014. júl. 13. 17:14
 22/33 anonim ***** válasza:
53%
Most akkor döntsd már el hogy mi van idejössz megkérdezni hogy a büfészakos diplomáddal miért csak közmunkás lehetsz elmondják hogy azért mert ezzel max a mekibe mehetsz de oda is túljelentkezés van így marad a közmunka aztán itt vergődsz hogy a szociopata diplomával mindenki hülyére keresi magát. Akkor most hogy is van ez?
2014. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
52%
És most éppen infó OKJ végzettsége van. De mindegyik kérdésnél közmunkás. Mekkora egy lelki gyenge ember lehet ez, depressziós....
2014. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
53%

# 21


Az miért jó, hogy kiemelsz egy mondatot egy válaszból majd valami teljesen irreleváns dolgot írsz, mint hozzáfűzni való?

2014. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

mi az irreleváns? az hogy valaki szerint 1K-ért van pszichológus én meg belinekel oldalakat hogy mégis mennyi az annyi ha már itt tartunk?

vagy mi az irreleváns?

meg különben is ki jogosult eldönteni mi fontos mi nem?

egyik szerint nem másik szerint igen-kinek van igaza? az egyiknek? és miért annak? a másiknak? és miért annak?

>>>>



valami teljesen irreleváns dolgot írsz

2014. júl. 13. 18:10
 26/33 anonim ***** válasza:
58%

Pszichológus oké,de szocilógus meg ilyenek kacag a hátsó felem.

Tipikus büfészak,gondolom az a 4 diploma mind ilyen kommunikációs meg szociológiai marhaság.

Ezeknek semmi értelme,egy szakmával többet ért volna.

Nem mindegy milyen diplomák,szal kit érdekel,hogy van 4 diplomád ha az mind bölcsész ,,krumplisütős".


Hidd el egy programtervező informatikus,mérnökinfós,villamosmérnök,matematikus,fizikus fog kapni melót főleg PHD-vel egyből mehet a Googlehoz,g_ci magas fizuért és céges kecóért ingyen kajáért.


Ilyen mondva csinált idióta diplomákkat vidd a WC-be,de még oda se jó mert használhatatlan kemény borítása miatt.


Tudod mit mond a mérnök a bölcsésznek(sajnos jogásznak és a közgazdásznak is):,,Tudsz adni egy reklám táskát ennek a sok árunak??"

Vagy mit kér egy infós egy bölcsésztől:,,Egy bigmeket".


Tipikus bölcsész állásinterjús kérdés:,,Dolgozott már valaha hasonló gyorsétteremben".

2014. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
66%

# 25/


Az a gond, hogy kiemelsz az én válaszomból egy mondatot, majd válaszolsz 3 másik válaszoló mondandójára. Ha tőlem emelsz ki valamit akkor azzal kapcsolatba írjál. Én sem kezdek most ide neked leírni hamburger recepteket.

2014. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Ember (IGEN TE, TE QUICKREADER) tanulj meg olvasni és szöveget értelmezni melőtt hozzábüfögsz.


senki nem mondta, hogy a szociológia a 4 diplomás ember "repertoárjába" tartozik. erről szó se volt.

történetesen a 4 diplomás ember papírjait nem konkretizáltam.


olvass vissza. és ha van kérdésed még jelezd.


>>>>


Tipikus büfészak,gondolom az a 4 diploma mind ilyen kommunikációs meg szociológiai marhaság.

Ezeknek semmi értelme,egy szakmával többet ért volna.

Nem mindegy milyen diplomák,szal kit érdekel,hogy van 4 diplomád ha az mind bölcsész ,,krumplisütős".

2014. júl. 13. 20:28
 29/33 anonim ***** válasza:
Tudod a büfészakos diplomából hiába van több az semmit nem ér. A nullát is hiába szorzod százzal is meg attól még nulla az eredmény (ha nem hiszed üsd be egy számológépbe vagy kérdezd meg hogy akar-e róla beszélni szegény nulla ;P)
2014. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

ja értem. most már oké a pszichológus. pár hozzászólással arrébb még "pszichológia, szociológia és hasonló büfészakok" megfogalmazás volt.

akkor még büfé volt a pszciho.

nagy hirtelen már nem az?

most már oké?

hát hogy van ez?

pszichológia meg krumplisütő? hm?


>>>

Pszichológus oké,


Az ilyen szociológusok pszichológusok szabadbölcsészek még amikor volt munka akkor is maximum krumplisütők lehettek

2014. júl. 13. 20:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!