Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket lehetőséget választan...

Melyiket lehetőséget választanátok?

Figyelt kérdés

1)Takarékszövetkezet: ügyintéző alacsony fizetéssel, kb. havi nettó 100, plusz kedvezőbb kamatmérték ha hitelt veszel fel vagy van megtakarításod, és kapsz ingyenes bankszámlát. Cafeteria nem tudom van-e ezen felül. Előrelépési lehetőség nem valószínű. Azon a településen csinálod, ahol élsz.


2)Gyár: elektronikai cuccokat gyárt a gyár és a gépeket kell kezelned, lényegében betanított munka. Cafeteriával együtt kb. havi nettó 100, túlórával 120, egy műszak 12 órás és 3-4 műszakot kell lenyomni egy héten, ez változó.

Előrelépési lehetőség van. 30 km-re van a lakhelyedtől. Bejárás busszal 45 perc, autóval 20.


3)Biztosító: egyéni vállalkozóként tevékenykedsz KATA adózással (=havonta 50ezer az adó),és kapsz havi kb. 100ezer Ft állami támogatást 6 hónapig.

Első 6 hónapban fix fizetés+jutalék, első 2 hónapban fix fizetés havi 200ezer, 3-6.hónapokban csak 50ezer, 6. hónap után csak jutalék van. Plusz céges laptop és mobil. Minden hónapban minimum 1 biztosítást kell kötnöd.

Ha jól csinálod, akkor néhány év múlva előléptethetnek.

A biztosító irodájában kell csinálnod. 50 km-re van a lakhelyedtől. Bejárás busszal nem lehetséges, mert nem érsz be időben, így marad az autó.


2015. máj. 22. 15:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Nekem egyik se tetszik.

Több lehetőség nincs?

2015. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs. Így a kérdés továbbra is adott.
2015. máj. 22. 15:43
 3/28 anonim ***** válasza:

Én az 1-est mondanám.


A 3-assal igen kemény fenntartásaim vannak, mert:


- nem lehet általában felmondani x ideig (mert akkor visszafizetettetnek veled mindent)

- Miért kapnál havi 100e állami támogatást 6 hónapig?

- Mi van, ha nem tudsz kötni havi 1 biztosítást?

- Napi 50 km-es munkába járás kocsitól függően 50-100e forint havonta

2015. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Egyéni vállalkozóként üzemelsz, akármikor fel lehet mondani. Felmondáskor laptopot és mobilt kell visszaadni, pénzt nem.

Még pályakezdő vagyok, nem dolgoztam, regisztálva vagyok a munkaügyi központban, és állítólag, a biztosító szerint ezért ha egyéni vállalkozó szeretnék működni, akkor ehhez kaphatok állami támogatást, ami kb. havi 100ezer és most is van náluk új ember, akinek ezt segítettek elintézni. Én még nem hallottam erről,de utána nézek.

Ha nem tudok kötni 1-et sem, akkor nem mondták ki, de gondolom egy idő után megválnak tőled. De mint mondták -és sztem is logikus-,h nem az a céljuk,h minél nagyobb legyen a fluktuáció, hanem h akit felvesznek,azzal hosszútávon tudjanak dolgozni, mivel egy képzésen is részt kell venni, előtte interjúk+tesztírás, tehát pénzt és időt fordítanak a jelentkezőkre, ezért állítólag mindenkinek segítenek megkötni a szükséges biztosítást.

50 km, oda-vissza 100 km, ha 100 km-en 8 litert fogyaszt az autó és egy hónapban mondjuk 22 nap mész be, az 176 liter x 377 Ft/liter=66400 Ft.

2015. máj. 22. 16:39
 5/28 anonim ***** válasza:
Az elsőt.
2015. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Marha nehéz.

Neked melyikhez volna inkább kedved?

2015. máj. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy első.


100-120e-ért nem 12 órázom.


Ha az ember kiváltja a vállalkozóit, azt nem 100e-ért teszi.

2015. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Hogy lehet hogy választhatsz? A harmadikat azt értem, mert biztosítónál bármikor bárkit felvesznek, de az első kettő? Honnan tudod egyáltalán hogy felvennének?
2015. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

1-nél tudom,hogy lesz felvétel és ismerem a főnököt.

2-nél folyamatosan felvétel van a gyárban.

3-nál döntenem kell,h akarok-e menni vagy sem.

2015. máj. 22. 17:56
 10/28 anonim ***** válasza:
Csakis az elsőt.
2015. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!