Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket lehetőséget választan...

Melyiket lehetőséget választanátok?

Figyelt kérdés

1)Takarékszövetkezet: ügyintéző alacsony fizetéssel, kb. havi nettó 100, plusz kedvezőbb kamatmérték ha hitelt veszel fel vagy van megtakarításod, és kapsz ingyenes bankszámlát. Cafeteria nem tudom van-e ezen felül. Előrelépési lehetőség nem valószínű. Azon a településen csinálod, ahol élsz.


2)Gyár: elektronikai cuccokat gyárt a gyár és a gépeket kell kezelned, lényegében betanított munka. Cafeteriával együtt kb. havi nettó 100, túlórával 120, egy műszak 12 órás és 3-4 műszakot kell lenyomni egy héten, ez változó.

Előrelépési lehetőség van. 30 km-re van a lakhelyedtől. Bejárás busszal 45 perc, autóval 20.


3)Biztosító: egyéni vállalkozóként tevékenykedsz KATA adózással (=havonta 50ezer az adó),és kapsz havi kb. 100ezer Ft állami támogatást 6 hónapig.

Első 6 hónapban fix fizetés+jutalék, első 2 hónapban fix fizetés havi 200ezer, 3-6.hónapokban csak 50ezer, 6. hónap után csak jutalék van. Plusz céges laptop és mobil. Minden hónapban minimum 1 biztosítást kell kötnöd.

Ha jól csinálod, akkor néhány év múlva előléptethetnek.

A biztosító irodájában kell csinálnod. 50 km-re van a lakhelyedtől. Bejárás busszal nem lehetséges, mert nem érsz be időben, így marad az autó.


2015. máj. 22. 15:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Én is az elsőt választanám. Ha megtetszik és jól betanulsz, akár bankba is el tudsz menni dolgozni több pénzért.

Gyárban nem dolgoznék, főleg nem 12 órát.

A harmadik meg lutri, vagy bejön, vagy nem...

2015. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

3) papíron mindig szépek ezek a jutalékos állások, de miután az ismeretségi körödben és a családodban már mindenkire rásóztál valami biztosítást nagyon be tud fulladni az üzlet. Ha jó értékesítői vénád van és megfelelő lehetőségekkel rendelkezel, hogy embereknek tudjál értékesíteni (tehát sokakkal találkozol, nagy a kapcsolati hálód), akkor ez hozza legtöbbet a konyhára.


2) aki bírja a monoton, semmi kihívást nem jelentő munkát, és azt, hogy egy ilyen helyen aztán tényleg 15 percekben mérik a szünetet, azoknak jó lehet, de én például belehülyülnék. Gyáranként változik, hogy az operátorokból mennyire lehet mondjuk MEO-s vagy valami más, de jellemzően nem túl komoly mozgási lehetőség sem előre, sem más területre, és az életrajzban is kevésbé mutat jól, ha szalag mellett operátor vagy.


1) ez elég változatos is, hiába gondolod, hogy nincs, itt azért van némi mozgási lehetőség, hogy később mondjuk pénztáros lehess, vagy lakosság->vállalkozói ügyintéző váltás, a fizetés kb ugyanannyi mint a gyárban, és lehetőség arra, hogy később valami más munkát csinálj (pl találsz valami irodai, adminisztrátori munkát, akkor vajon egyári munkásként vagy egy takszöv ügyintézőjeként van nagyobb esélyed, hogy felvegyenek?)


Én az 1-est választanám, esetleg a 3-ast, ha nagyon olyan alkat lennék. A 2-est bármikor választhatod, ha egy fél év múlva rájössz, hogy az 1 és a 3 nem neked való, fordítva kevésbé fog menni.

2015. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Én a negyediket választanám.


Magadtol nem is keresel munkat? Csak az jön szamitasba ahol van ismeros vagy olyan hely ahova barkit barmikor felvesznek??

2015. máj. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"1-nél tudom,hogy lesz felvétel és ismerem a főnököt.

2-nél folyamatosan felvétel van a gyárban.

3-nál döntenem kell,h akarok-e menni vagy sem."


Akkor az 1-est válaszd. A 2-esnél és a 3-asnál folyamatos felvétel van (legalábbis én még nem láttam ügynökökkel dolgozó céget, ahol random pillanatban ne lett volna felvétel), így ezeket kipróbálhatod azután is ha az 1-es nem tetszik.

2015. máj. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"Én a negyediket választanám.


Magadtol nem is keresel munkat? Csak az jön szamitasba ahol van ismeros vagy olyan hely ahova barkit barmikor felvesznek??"


Lassan 1 éve végeztem, azóta semmit nem találtam, mivel nincs tapasztalatom. Jónéhány helyen megfordultam, voltam interjúkon, voltam tesztírásokon, és hülye sem vagyok, mivel pl. az egyik bank szakmai tesztjét hibátlan írtam meg, de mégsem lett belőle semmi. Szal kezdem megelégelni a keresgélést.

2015. máj. 23. 14:00
 16/28 anonim ***** válasza:

Ez esetben akkor valaszd az elsot es ha van gyakorlat akkor lepj tovabb.


Mondjuk fura hogy egy eve semmi, most meg 3 munka kozul valaszthatsz! ;-)

2015. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Mondjuk fura hogy egy eve semmi, most meg 3 munka kozul valaszthatsz! ;-)"


A 2-es 3-ast eddig is bármikor elkezdhette volna.

2015. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

" A 2-es 3-ast eddig is bármikor

elkezdhette volna."


Akkor miert nem ment el? Ha jol ertem a gyarban havi 100-120 megvan, az egy év alatt tobb mint 1 millio! Tehat most ennyivel tobb penze lehetne...

2015. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Igen, csak ha pl. közben egy csomó interjúra meg tesztírásra jártam, akkor nem tudom,h h oldottam volna meg h ne menjek dolgozni. Plusz bp-i iskolába jártam, ott próbálkoztam, és a gyár vidéken van a lakhelyemhez közel.
2015. máj. 23. 22:22
 20/28 anonim ***** válasza:
elárulod esetleg, hogy melyik iskolába végeztél?
2015. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!