Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket lehetőséget választan...

Melyiket lehetőséget választanátok?

Figyelt kérdés

1)Takarékszövetkezet: ügyintéző alacsony fizetéssel, kb. havi nettó 100, plusz kedvezőbb kamatmérték ha hitelt veszel fel vagy van megtakarításod, és kapsz ingyenes bankszámlát. Cafeteria nem tudom van-e ezen felül. Előrelépési lehetőség nem valószínű. Azon a településen csinálod, ahol élsz.


2)Gyár: elektronikai cuccokat gyárt a gyár és a gépeket kell kezelned, lényegében betanított munka. Cafeteriával együtt kb. havi nettó 100, túlórával 120, egy műszak 12 órás és 3-4 műszakot kell lenyomni egy héten, ez változó.

Előrelépési lehetőség van. 30 km-re van a lakhelyedtől. Bejárás busszal 45 perc, autóval 20.


3)Biztosító: egyéni vállalkozóként tevékenykedsz KATA adózással (=havonta 50ezer az adó),és kapsz havi kb. 100ezer Ft állami támogatást 6 hónapig.

Első 6 hónapban fix fizetés+jutalék, első 2 hónapban fix fizetés havi 200ezer, 3-6.hónapokban csak 50ezer, 6. hónap után csak jutalék van. Plusz céges laptop és mobil. Minden hónapban minimum 1 biztosítást kell kötnöd.

Ha jól csinálod, akkor néhány év múlva előléptethetnek.

A biztosító irodájában kell csinálnod. 50 km-re van a lakhelyedtől. Bejárás busszal nem lehetséges, mert nem érsz be időben, így marad az autó.


2015. máj. 22. 15:21
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
BGF
2015. máj. 24. 12:24
 22/28 anonim ***** válasza:
BGF diplomaval azert havi 100nal tobbet is kereshetsz. Foglalkozol te eleget álláskereséssel? Napi 8 órát minimum? Szinte az összes állásbörzén is ott voltál az elmult egy évben? És így se találtál? :-(
2015. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Napi 8 óra álláskeresés az sztem túlzás és hülyeség. Budapest és néhány megye hirdetéseit ennek töredéke alatt átlehet nézni, mivel a hirdetések kb. 95%-a minden oldalon szerepel. Plusz ha több bank, vállalat stb. oldalait is átnézem, az se kerül 8 órába.

Egyszerűen mindenhol ahová jelentkeztem és behívtak, végül azok mellett döntöttek, akik több éves szakmai gyakorlattal rendelkeznek. Amiben az a vicc,h még olyan lehetőségeknél is, amiket kimondottan pályakezdők részére hirdettek meg...

Nekem ebből lett elegem.

2015. máj. 24. 15:30
 24/28 anonim ***** válasza:
én aki kérdeztem én is ott végeztem :D azóta se dolgozom, pedig pszfen ráadásul, ami elvileg még keresett is, de sajnos a kapcsolatok építése ma nagyon fontos és anélkül az ember erre a sorsra jut, mint te vagy én..
2015. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A kapcsolatok hogy jön ide?
2015. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Pl. úgy jöhet ide,hogy volt olyan csoporttársam, aki teljesen leszarta az egész iskolát, sokkal gyengébb teljesítménnyel végzett mint én, szakdolgozatát a testvére írta meg, és egy mégis jó helyet talált egyből végzés után, mert egy haverja berakta oda ahol ő is dolgozik.
2015. máj. 26. 22:10
 27/28 anonim ***** válasza:

1. Attol még végezheti jol a munkajat, hogy a suli nem érdekelte. Nem biztos, hogy te jobban csinalnad.

2. Nem csak kapcsolatokkal lehet munkat szerezni. Az semmit nem bizonyít, hogy láttál ilyet is. Nagyon sokan ismeros nelkul talaltunk.

2015. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Te, szintén BGF-es kolléga, mikor végeztél?
2015. máj. 27. 10:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!