Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy viszonylag tanultabb...

Egy viszonylag tanultabb ember kevesebbet keres mint egy segédmunkás - normális ez? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
Egy iskolaigazgató diplomával keres 225 000 forintot. Ellenben egy építkezési segédmunkás megkeresi a 270 000 forintot. Kérdeztem, hogy akkor most mi van, és azt a választ kaptam, hogy: mert kevés a szakember, és mert mindenki főiskolára akar menni. Ekkor kezdtem el gondolkozni, hogy mi éri meg inkább: egy gimnázium elvégzése, ami után ha nem mész főiskolára, kitörölheted vele, vagy egy szakiskola, ami után meg valami jól fizető helyre felvesznek. Szerintetek?
2010. márc. 11. 20:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

www.berbarometer.hu


Nem keres egy segédmunkás 270-et.

2010. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem mind keres annyit, de egy kőműves panaszkodta, hogy a mellé beosztott tag is ugyanannyit kap mint ő.
2010. márc. 13. 19:53
 13/15 anonim válasza:
79%

Tényleg igaz, hogy a szakmunkásokból - ráadásul a jó szakemberekből - hiány van, így megfizetik őket, míg a diplomásokkal lassan Dunát lehetne rekeszteni. Viszont egy segédmunkás is megdolgozik a pénzéért és keményebben, mint egy irodai dolgozó. Persze vannak kivételek, akik egész nap csak henyélnek meg elisszák az időt.


Félre ne értsetek, én is jelentkeztem most megint egyetemre, de nem azért mert nem szeretnék fizikai munkát végezni, csak egyszerűen ez érdekel.


Szerintem teljesen mindegy, hogy iskolaigazgató, vagy segédmunkás keres sokat, de mindez addig mindegy amíg jól és felelősségteljesen végzi a munkáját.


Én sem gondoltam volna, hogy egy segédmunkás ilyen sokat keres, de biztos van ilyen, ha valaki mondta neked:).

2010. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hm...apósom kőműves. Még bruttóban sem keres 270-et, nemhogy annyit kézbe kapjon...
2010. márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
egy szóval nem mondtam, hogy mindegyik annyit keres, ez egy egyedi példa volt de mindegy...
2010. márc. 20. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!