Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenlegi orvostanhallgatók!...

Jelenlegi orvostanhallgatók! Mennyi az a fizetés, amiért hajlandóak lennétek később itthon dolgozni?

Figyelt kérdés
A kérdés azoknak szól, akik külföldön tervezik a munkavállalást.

2015. okt. 4. 17:07
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%

Akkor mea culpa, nem SOTÉ-s. Egyébként a vidék-SOTE ellentétet remekül gerjeszti, az a pár kollégátok aki ledugja az orrát gyakszira a vidéki kórházba, majd közli, hogy "Óóó ti csak vidékre jártok?!" Megtörtént eset és nem ez az egyetlen negatív tapasztalatom. Sok Pesti sajnos valóban lenéz mindenkit.

Na mindegy.


Megjegyzem én is Pécsre jártam. Öcsi, te meg ne balfszozzál addig amíg SEMMIT nem tettél le az asztalra! Az első év Pécsen egy nudli. Eddig gyakorlatilag egyetlen igazán szivatós vizsgád nem volt, szóval nem értem mire ekkora az arcod. A bunkózás helyett inkább menj és tanulj valamit, biokémia minimumokkal hogyan állsz?!

2015. okt. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 Saavedro ***** válasza:
95%
Ja, tehát te személyeskedhetsz, de én a koromnál fogva nem. Az összes hülye ember azt hiszi, hogy alanyi jogon jár neki a tisztelet, szakmai elismerés, stb. Nem. Aki hülye, hülye. Aki nem, nem. Érdekes módon. amikor engem kell helyreigazítani, akkor valahogy alap, hogy nyitott legyek rá. Mellesleg az általánosítás is megy keményen, de sebaj, ez nem engem minősít.
2015. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Már örültem, hogy mennyi választ kaptam... Erre szétOFF-oltátok a kérdést :D

Köszönöm azokat a válaszokat, amelyek a kérdésre érkeztek :)


Jól reprezentálja a magyar mentalitást, amit itt leműveltetek srácok... Saavedro csak annyit írt, hogy ő 220e-ért már maradna, tehát válaszolt a kérdésre. Erre egyből kapott egy beszólást, majd szó szót követett, egyébként roppant minősíthető stílusban, mondhatom...


Más: most itt miért kellett a mérnököket összehasonlítani az orvosokkal? Attól, hogy általában a mérnöki is nehéz, felelősségteljes szakma, miért kellet leminősíteni ezzel kontrasztba helyezve az orvosi hivatást? És mi az, hogy a felelősségük (mármint a mérnököké) 10x annyi?

Egyből megváltozna a véleményed, ha most hirtelen történne veled valami, ami miatt a sürgősségin, netán műtőben kötnél ki (vagy te, vagy valamelyik szeretted).

Amúgy nem minden mérnök épít épületeket, ugye? :)

"Csak azt nem értem az állam hogy hagyhatja, hogy miután fizette ezeknek az embereknek a tanitatását egyszerűen lelépjenek az országból, felháborító." Nem hagyja. Ezért kell visszafizetni a tandíjat, ha nem dolgozom le itthon a tandíj árát. Te hol voltál az elmúlt években, kedves? :)

De az erre a kommentre érkező "prolizós" válasz is megérne egy misét...


"Orvosokat nem kell úgy kezelni, mintha különleges emberek lennének, ők is ugyanolyan zsugori, pénzéhes emberek mint bárki más. Kicsit is több fizetést kapnának ugyanúgy még több pénzt akarnának majd. "

Köszönjük, hogy te is egy kalap alá emelsz mindenkit, roppant intelligens meglátás.

Gondolom sokat forogsz az egészségügyben, azért van ilyen kiforrott véleményed a témával kapcsolatban. Az is felemelő, hogy az orvosokat és "mindenki mást" is pénzéhes, zsugori embernek tartasz. Hallottam valami olyasmit, hogy mindenki saját magából indul ki... Lehet, hogy van benne valami.


"Az orvosok jelentős hányada nem a fizetés miatt hagyja el az országot, hanem az olyanok miatt akik szép számmal kommentelnek"

Ezzel teljes mértékben egyetértek, ez nálam is relevánsabb érv a külföldi munkavállalás mellett, mint az anyagiak :)


Külön örülök, hogy megint jöttek a vidékizős-pestizős válaszok. Gratulálok a magasröptű kommentekhez.

Mert ugyebár ezt mindig fel kell hozni, avagy kínos, amikor a farkak mérete nem egyezik...


Még egyszer köszi a kérdésre érkezett válaszokat! :)

2015. okt. 11. 13:16
 34/45 anonim ***** válasza:
11%

A vastagbélműtéthez tenném hozzá, hogy nem arról volt szó, hogy túlórázott, mert délután 2-kor tolták be a műtőbe. És nem is volt hivatalos, ugyanis, ha ennek ez lenne a finanszírozási módja, akkor esetleg kaptunk volna róla valami számlát, nem? De semmi ilyesmi, csak simán ment a pénz a zsebbe.

Én azzal a 0 %-os kommentelővel értek egyet, aki azt mondta, hogy ők is pénzéhes, zsugori emberek. Ha felemelnék a fizetésüket 10-szeresére, szerintetek akkor eltűnne a hálapénz? Akkor nem élvezne előnyt az, aki a zsebbe tologatja a borítékot? A nagy fenét nem, mindig van még több pénz, amit el lehet költeni.

Egyébként nem tudom, hogy hol éltek ti, hogy a kezdő mérnök haj de jól keres, ha megkapja a bruttó 350.000-et már jól járt. És egy mérnök nem tud maszekolni, az orvosok meg a magánrendelésre a kórházbakból lopják haza a dolgokat, csak erről ennyit, én nem sajnálom őket.

2015. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Nem mintha nem mindenhol így lenne Magyarországon. :D

A jelenlegi hallgatógenerációval ki fog kopni a hálapénz ebben biztos vagyok. - Persze, csak ha itthon maradunk, de ehhez azért olyan fizetés kell amivel lehet valamit kezdeni -

Én boldogan elmegyek Norvégiába orvosnak, hálapénz nélkül. :) Érdekes, hogy ott ahol tízszer annyit keresnek, ott nincs zsebbe tolt boríték, de ez biztos valami furcsa véletlen... Persze, aki egész életét Magyarországra korlátozva éli, az így látja a világot.

2015. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

#34-es, továbbra is medikusoknak szól a kérdés, és a hozzászólásod alapján te még véletlenül sem vagy az.

Ha az lennél, akkor tisztában lennél vele, hogy a mi generációnk (ahogy az előző kommentelő is írta) gyűlöli a paraszolvenciát (nyilván vannak kivételek, elsősorban az orosdinasztiák leszármazottai között, de kevés).

Azzal is tisztában lennél, hogy éppen ezért szoktak arról beszélni, hogy a hálapénzesdit csak felmenő rendszerben lehetne kigyomlálni az egészségügyből, éppen az előbb leírtak miatt. Egy 70 éves sebész, aki évtizedek óta teszi zsebre a borítékokat, már biztosan nem fog ezen a téren változni, 10x fizetés mellett sem.

De a fiatalabbaknál, főként a mi generációnknál, igenis hatásos lenne.

Magamból kiindulva (most vagyok negyedéves): ha rendeznék az orvosok bérét, akkor itthon képzelném el a jövőmet. Ha nem fog változni semmi a következő években, akkor a) kimegyek külföldre, legalább egy szakorvosképzés erejéig (erre van 99% esély), vagy itthon maradok, és elfogadom a hálapénzt (erre van 1% esély). Pont azért, mert egyrészt megalázónak, másrészt undorítónak tartom, hogy így működik az egészségügy.

2015. okt. 13. 16:21
 37/45 anonim ***** válasza:
77%

"A vastagbélműtéthez tenném hozzá, hogy nem arról volt szó, hogy túlórázott, mert délután 2-kor tolták be a műtőbe."


Akkor mégis miről volt szó? A munkaidő általában fél négyig tart. Kettőkor betolták a műtőbe, legjobb esetben 14:30-ra el lett altatva, egy ilyen műtét meg akár három-négy óra hosszú is lehet, tehát ott minimum két sebész, egy anesztes, egy aneszt asszisztens, egy műtősnő, meg egy műtőssegéd túlórázott...


"És nem is volt hivatalos,"


És?


"De semmi ilyesmi, csak simán ment a pénz a zsebbe."


Ha már valaki a szabadidejéből arra áldoz, hogy a rokonodat előrehozottan megműtse, nem hiszem, hogy ezen kellene vinnyogni.


"Én azzal a 0 %-os kommentelővel értek egyet, aki azt mondta, hogy ők is pénzéhes, zsugori emberek."


Érdekes, ma a műtőben műtét után megkérdezte egy néni, hogy mennyivel tartozik... mindenki rávágta, hogy semmivel...


"Ha felemelnék a fizetésüket 10-szeresére, szerintetek akkor eltűnne a hálapénz?"


Igen. Aki pedig elfogadja simán ki lehetne rúgni, mert nem lenne pótolhatatlan, mert lenne elég orvos.


"A nagy fenét nem, mindig van még több pénz, amit el lehet költeni."


Ez igaz, csak nem mindegy, hogy hány és milyen orvos marad az országban, a fiatalok többsége elítéli a hálapénzt, de valamiből meg kell élni. Ki is megy a nagy többség külföldre, de ezt majd a magadfajta bunkó, is észre fogja venni, mert a te generációdat, lehet, hogy pénzért sem fogja senki megműteni, olyan kevés itthon az orvos.


"Egyébként nem tudom, hogy hol éltek ti, hogy a kezdő mérnök haj de jól keres, ha megkapja a bruttó 350.000-et már jól járt."


És szerinted egy kezdő orvos hol keres bruttó 350000-et? Kiemelt hiányszakmákban, jól menő kórházban maximum.


"És egy mérnök nem tud maszekolni, az orvosok meg a magánrendelésre a kórházbakból lopják haza a dolgokat, csak erről ennyit, én nem sajnálom őket."


Ja már egy egész műtőblokkot építettem a garázsomba... idióta!

2015. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:
rezidensként nettó 250 szakorvosként 400
2016. jan. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
75%

Le lehet idiótázni, de ha 4-ig tart a munkaideje, és 2-kor tolták be a műtőbe, akkor az még a fizetett munkaideje, nem? Nem a magánrendelésre vitte be, hanem a kórház saját épületébe a kórház műszereivel történt a műtét. Ha meg a szabadidejét fizettem meg, rendben van, de akkor meg adjon számlát. Én minden egyes fillér után adózok, amit megkeresek, a dokik meg százezreket tesznek el naponta feketén, aztán meg lehet sajnálkozni, hogy nincs a kórháznak pénze műszerekre. Talán ha nem lenne ennyi fekete pénz Magyarországon, akkor több pénz jutna ezekre is.

Igen, nem vagyok orvostanhallgató, bocs, hogy írni mertem a kérdésre.

Engem csak azért ihletett meg, mert a jelenlegi átlag magyar fizetése 100-120.000 nettó, és ide meg olyanokat írtok, hogy 600.000 nettóért már itthon maradnátok. Azért rendben van, hogy orvosi egyetem, de a közgazdaságtan alapjaival kicsit tisztában kéne már lenni. Én értem, hogy nehéz és felelősségteljes szakma, de a jelenlegi magyar helyzetben a legjobb jóindulattal is ilyen követelésekkel előállni erősen irreális.

2016. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 Saavedro ***** válasza:

"Talán ha nem lenne ennyi fekete pénz Magyarországon, akkor több pénz jutna ezekre is."


A stadionokra jutna több pénz...valahogy jönnek ide irdatlan EU-s pénzek, de a béreket kurwára nem rendezik...a vezetők bérmaximuma persze 5 millióra emelkedett 2 milkáról...


"Engem csak azért ihletett meg, mert a jelenlegi átlag magyar fizetése 100-120.000 nettó, és ide meg olyanokat írtok, hogy 600.000 nettóért már itthon maradnátok"


Külföldön milliótól kezdődnek a fizetések ÉS nem kell annyi adminisztratív baromsággal elbsznod az időd (ergó van időd a betegre! ha már úgyis ez a munkád khmm...) ÉS jobbak az eszközök ÉS jobban tisztelik az orvosokat ÉS nincsen hálapénz, meg valahogy nem is feketéznek, stb. stb.


Nagyon is harmatos az a 600.000...

2016. febr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!