Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenlegi orvostanhallgatók!...

Jelenlegi orvostanhallgatók! Mennyi az a fizetés, amiért hajlandóak lennétek később itthon dolgozni?

Figyelt kérdés
A kérdés azoknak szól, akik külföldön tervezik a munkavállalást.

2015. okt. 4. 17:07
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Mert az orvosok tehetnek róla, hogy a klinikák se kapnak elég pénzt? Szerinted ők szívesen dolgoznak egy olyan helyen ahol nincsenek rendes eszközök, számítógép és utoljára a múltszázadban volt felújítva?


- Ez egy csak egy okkal több arra, hogy kimenjenek külföldre.

2015. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:

Nem az orvos tehet róla, hogy nincs pénz az egészségügyben. De rendesen megtanulták, hogyha nem fizetsz hálapénzt, akkor meg is dögölhetsz. Tisztelet a kivételnek.

Anyámat 1 hónapja operálták vastagbéldaganattal. Behashajtózták, aztán ja, mégsincs időpont. (Gondolom valaki hálapénzzel beelőzött). Majd 1 hét múlva ér rá az orvos. Nem gond, addig is van hashajtó! Anyám totál kiakadt, ott sírt, hogy nem bírja ezt ki, hogy egy hétig fosatják.

Bementünk, fizettünk, még az nap megműtötték!

Na, akkor szerintetek itt mivel van a baj? Hogy nem kap műszert a kórház, vagy hogy az orvos nem akar dolgozni?!

2015. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 Saavedro ***** válasza:
200.000 forint havonta adózás után nagyon jó lenne...
2015. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim válasza:
100%
kezdőként nettó 250-300ért már itthon maradnék. Tapasztalat szerzés után pedig szakorvosként nettó 600 forintért
2015. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
79%

"Bementünk, fizettünk, még az nap megműtötték!

Na, akkor szerintetek itt mivel van a baj? Hogy nem kap műszert a kórház, vagy hogy az orvos nem akar dolgozni?!"


Ja csak arról nem szól a fáma, hogy azért, hogy anyukád meg legyen műtve X ember beleértve a sebészt túlórázott. Bocs nekünk is nyolc óra a munkaidőnk és nem vagyok hajlandó ingyen dolgozni munkaidő után. A miénk nem hálapénzes szakma, de megértem a sebészt, kapott pénzt, és mivel korrekt volt inkább a saját szabadidejéből áldozott anyukádra. Kifizetted a plusz munkát ezért lett előbb megműtve.


Én egyébként nettó 220 ezer forintért dolgozom itthon kezdő rezidensként. Ez szerintem egyenlőre korrekt a magyar fizetéseket elnézve, meg azt, hogy effektív munkát keveset végzek és főleg engem oktatnak. Szakorvosként minimum 400 de inkább 500 ezer forint amiért már érdemes itthon maradni, és ebben nincs ügyelet, nincsenek pótlékok, stb. Ez szerintem tisztán járna.

Megjegyzem lassan el fogunk jutni oda, hogy az ország kénytelen lesz megbecsülni az orvosait, mert nem lesz, aki ellássa a beteget, akkora lesz az orvos, ápoló és asszisztens hiány.

2015. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 Saavedro ***** válasza:
100%

"Én egyébként nettó 220 ezer forintért dolgozom itthon kezdő rezidensként. Ez szerintem egyenlőre korrekt a magyar fizetéseket elnézve"


Nem tudom, én örülnék egy ilyen fizetésnek, főleg rezidensként...

2015. okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
69%

Egy dolog, hogy kevés a fizetés.


A másik, pedig hogy Magyarországon orvosokat legkevésbé se tisztelik. Egész addig míg valaki nem kerül oda támogatja a fizetésemelést és "sajnálják" őket. Aztán mikor oda jutnak meg lehet szidni, hogy nem elég lelkiismeretesek, meg pénzt akarnak a munkájukért.

2015. okt. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
56%
Saavedro, ha örülnél ilyen fizetésnek, miért nem végzed el az orvosit? Az első diplomát fizeti az állam, könyvek vannak a könyvtárban és a neten. Csak tanulni kell, és utána talicskán tolod haza a pénzt. Ja, hogy a felelősség, a túlórák már nem hiányoznak? Vagy hogy 8 órát étlen-szomjan dolgozz a műtőben, úgy hogy WC-re se mehetsz ki?
2015. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
76%

Kérdésedre válaszolva: semmi pénzért nem maradnék itthon. Én nem a fizetési miatt akarok elmenni, hanem az olyan emberek miatt, akik ide is kommentelnek. Az általános hozzáállás miatt. A mérnök 5 év egyetem után megérdemli a fél millás, 600 ezres fizetést, az orvos meg 6 év egyetem 5 év rezidensképzés után (min. 11 év, mire szakorvos lesz, és ez csak első szakvizsga) örüljön, ha kap 150-et, a felelősséget meg hagyjuk is most.

A vastagbélrákos kommenthez: sajnálom anyukádat, de az ugye megvan, hogy az EÜ finanszírozás nem az orvostól függ? Persze, könnyű rajtuk elverni a port, de az OEP működésének kicsit nézz utána, mert amit te írtál, az nem hálapénz. Egyszerűen, aki kifizeti a műtétet, azt előbb megműtik és kész. Mivel egy vizsgálattal, műtéttel stb-vel a kórháznak el kell számolnia az OEP felé, és ha a keretet túllépték, azt ki kell fizetni. Ha neked túl hosszú a várólista, akkor ki kell fizetned a műtétet, mert nem az OEP finanszírozza. EZ NEM HÁLAPÉNZ, hanem az OEP helyett te fizetted ki a beavatkozást.

2015. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim válasza:
12%

A mérnökök is sokat tanulnak, jóval többet is mint az orvosok.

A felelősségük pedig legalább tízszer annyi. Ha összedől egy épület miattuk sokkal többen halhatnak meg.


Ezek után érthető ha ötször annyit keresnek mint egyes orvosok, akik egész nap lógatják a lábukat az ambulancián.


Csak azt nem értem az állam hogy hagyhatja, hogy miután fizette ezeknek az embereknek a tanitatását egyszerűen lelépjenek az országból, felháborító. Csak sajnos EU-s szabályok miatt nem lehet megtiltani nekik az ország elhagyását.

2015. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!